Sağlık-Sen, Sağlıkçılara şiddete tepki gösterdi

Sağlık-Sen Batman Şube Başkanı Maruf Yalçın, sağlıkçılara yönelik şiddeti kınayarak, kalıcı tedbirlerin alınmasını istedi.

Sendika 30.07.2019, 18:38 30.07.2019, 19:42
Sağlık-Sen, Sağlıkçılara şiddete tepki gösterdi

Batman Sağlık Müdürü, 5 hemşirenin, hasta yakınları tarafından saldırıya uğramasını kınadı haberini okumak için tıklayınız.

Sağlık-Sen Batman Şubesi, son günlerde sağlıkçılara yönelik artan şiddet olayını basın açıklamasıyla kınadı. Şube Başkanı Maruf Yalçın, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Kamusal bir hizmet olan sağlık hizmeti sunumunda, sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin hiçbir şekilde kabul edilemez olduğunu ifade etmek istiyoruz. Sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin, aslında topluma karşı yapılmış utanç verici bir eylem olduğunun bilinmesi gerekiyor, çünkü sağlık hizmetlerinden memnuniyetin % 80’lere ulaştığı ülkemizde, her türlü zorluğa rağmen görevini en iyi şekilde yapma gayretinde olan sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin izahı mümkün değildir. Sağlık çalışanlarının vatandaşlarımıza sağlık hizmeti sunarken şiddetle karşı karşıya kalmaları ve bunun engellenememesi büyük bir sorundur. Sağlık-Sen olarak uzun yıllardır sağlıkta şiddetin engellenmesi adına mücadelesini verdiğimiz şiddete sıfır tolerans mücadelesinin, değerli halkımız ve yetkili kamu otoriteleri tarafından desteklenmesi çok önemlidir.

Sağlık-Sen olarak, başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere tüm yetkililere sesleniyoruz; sağlık çalışanlarının canını yakan, görevini yapmaktan alıkoyan, evine sağ salim dönememe korkusu yaşayan sağlık çalışanlarımıza yönelik şiddetin önüne geçecek, bu tür olayların olmasını engelleyecek kalıcı ve etkin tedbirlerin bir an önce hayata geçirilmesini ve mevcut hukuki düzenlemelerin etkin bir şekilde uygulanmasını istiyoruz. Halkımıza yönelik sağlık hizmetini canla başla yapmaya çalışan Batman Bölge Devlet Hastanesindeki sağlık çalışanlarımıza karşı, kısa bir süre önce ameliyathane, kan alma, ortopedi servislerinde görev yapan sağlık çalışanları ile yataklı servis önünde görev yapan güvenlik görevlisine yapılan sözlü ve fiziksel saldırıları kınıyor, bu tür şiddet olayların artık son bulmasını istiyoruz.” 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?