Müdür, 5 hemşirenin, hasta yakınları tarafından saldırıya uğramasını kınadı

Batman İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Hakan Pamukçu, Bölge Devlet Hastanesinde görevli personellerin hasta yakınları tarafından darp edilmesini kınadı.

Güncel 29.07.2019, 21:01 30.07.2019, 18:51
Müdür, 5 hemşirenin, hasta yakınları tarafından saldırıya uğramasını kınadı

Batman İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Hakan Pamukçu, Bölge Devlet Hastanesinde görevli personellerin hasta yakınları tarafından darp edilmesini kınadı.

Pamukçu, şunları söyledi: “Halkımızın sağlık çalışanlarına dönük duyarlı tutumu sayesinde şiddet olaylarının ilimizde daha sınırlı düzeyde kalması bizleri sevindirmekteyken, son günlerde bu tablonun bozulmasına yönelik yaşanan gelişmeler bizleri derinden üzmüştür.

Sağlık-Sen, Sağlıkçılara şiddete tepki gösterdi haberimizi okumak için tıklayınız.

26.07.2019 tarihinde saat 13.45 sıralarında Bölge Hastanesi Ortopedi Kliniğinde görevi başında bulunan 5 hemşire, hasta yakınları tarafından sözlü ve fiili saldırıya uğramıştır.

İkinci bir şiddet olayı da 28.07.2019 tarihinde yaşandı. Acil ve yataklı servisler önünde görevi başında bulunan güvenlik görevlisi hasta yakınları tarafından sözlü ve fiili saldırıya uğramıştır.

Sağlık hizmetleri kamu adına 7/24 kesintisiz sunulan özellikli bir hizmettir, sağlıkta şiddet aynı zamanda kamu yararına karşı yapılmış bir eylemdir. Dolayısıyla sağlık çalışanına şiddet topluma karşı yapılmış utanç verici bir eylemdir. Bu tür saldırıların en asgarisinin dahi gereğini gerçekleştirmek için müdürlük olarak konunun sonuna kadar takipçisi olacağız.

Başkalarının hayatlarını kurtarmak ve sancılarını dindirmekten başka uğraşı olmayan sağlık çalışanlarımız büyük bir fedakarlık içinde çalışıyorlarken, sözlü ve fiziksel şiddete maruz kalmaları kabul edilemez bir durumdur.” 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
33
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?