Müdür, 5 hemşirenin, hasta yakınları tarafından saldırıya uğramasını kınadı

Batman İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Hakan Pamukçu, Bölge Devlet Hastanesinde görevli personellerin hasta yakınları tarafından darp edilmesini kınadı.

Müdür, 5 hemşirenin, hasta yakınları tarafından saldırıya uğramasını kınadı

Batman İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Hakan Pamukçu, Bölge Devlet Hastanesinde görevli personellerin hasta yakınları tarafından darp edilmesini kınadı.

Pamukçu, şunları söyledi: “Halkımızın sağlık çalışanlarına dönük duyarlı tutumu sayesinde şiddet olaylarının ilimizde daha sınırlı düzeyde kalması bizleri sevindirmekteyken, son günlerde bu tablonun bozulmasına yönelik yaşanan gelişmeler bizleri derinden üzmüştür.

Sağlık-Sen, Sağlıkçılara şiddete tepki gösterdi haberimizi okumak için tıklayınız.

26.07.2019 tarihinde saat 13.45 sıralarında Bölge Hastanesi Ortopedi Kliniğinde görevi başında bulunan 5 hemşire, hasta yakınları tarafından sözlü ve fiili saldırıya uğramıştır.

İkinci bir şiddet olayı da 28.07.2019 tarihinde yaşandı. Acil ve yataklı servisler önünde görevi başında bulunan güvenlik görevlisi hasta yakınları tarafından sözlü ve fiili saldırıya uğramıştır.

Sağlık hizmetleri kamu adına 7/24 kesintisiz sunulan özellikli bir hizmettir, sağlıkta şiddet aynı zamanda kamu yararına karşı yapılmış bir eylemdir. Dolayısıyla sağlık çalışanına şiddet topluma karşı yapılmış utanç verici bir eylemdir. Bu tür saldırıların en asgarisinin dahi gereğini gerçekleştirmek için müdürlük olarak konunun sonuna kadar takipçisi olacağız.

Başkalarının hayatlarını kurtarmak ve sancılarını dindirmekten başka uğraşı olmayan sağlık çalışanlarımız büyük bir fedakarlık içinde çalışıyorlarken, sözlü ve fiziksel şiddete maruz kalmaları kabul edilemez bir durumdur.” 

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2019, 18:51

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Please insert below script in to upper part of body section. -----------------------------------------------------------------------------------------------------