Sağlık Sen: Ek Ödeme de Haksızlık, Adaletsizlik ve Eşitsizlik Gerçeği!

Sağlık Bakanlığına yayınladığı bir video ile çağrıda bulunan yetkili sendika Sağlık Sen, "4 ay süreyle yapacağınız ek ödemenin kapsam ve oranını belirlerken, virüs nedeniyle ölen sağlık çalışanlarını göz önüne getirin. " dedi.

Sendika 10.05.2021, 11:37 Güler Sağlam
Sağlık Sen: Ek Ödeme de Haksızlık, Adaletsizlik ve Eşitsizlik Gerçeği!

Yayınlanan video ile Sağlık Bakanlığı tarafından yakında yayınlanacak ek ödeme Genelgesine atıfta bulunurken, yapılacak düzenlemenin tüm sağlık çalışanlarını kapsaması gerektiği ifade edildi.

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yardımcı sağlık hizmetleri ve genel idari ve yardımcı hizmetler sınıfında pandemiyle mücadele eden sağlık çalışanlarına dikkat çekilen açıklamada, 1 Nisan 2021'den geçerli olacak tavan ek ödeme uygulamasından yararlanmaları istendi.

Videonun yayınladığı resmi sağlık sen hesabında; "Bakanlığa çağrımızdır; 4 ay süreyle yapacağınız ek ödemenin kapsam ve oranını belirlerken, virüs nedeniyle ölen sağlık çalışanlarını göz önüne getirin. Virüs ayrım yapmadı. Siz de “az hak etti, çok hak etti” ayrımı yapmayın! Virüsle mücadele tüm sağlık çalışanlarının omzunda." ifadelerine yer verildi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (10)
Sm 2 ay önce
Beleşten sınavsız liyakatsiz kadro alan personele verin ödemeyi
attci 2 ay önce
112 de görev yapan bir att olarak sağlık sen in samimiyetine güvenmiyorum aklımdaki etiketiniz asla değişmeyecek 3,5 la
Yandaş 2 ay önce
Sendika yatışta olan yandaşlarını nasıl savunuyor. Birde sendika çalışmıyor diyorlar.
Saglik 2 ay önce
Oğrataöğretim ve lise mezunları kim olursa olsun asgari ücret verilsin lise mezunu ve ortaokul mezunu sağlıkcı olamaz eğitimsiz insanlardan sağlık çalışanı olursa sağlıkda şiddetde bitmez sağlıkda yerlerde kalır
Hidayet 2 ay önce
Alla belanızı versin semih ve ekibi
Vatandaş 2 ay önce
Hadi gene iyisiniz.tomarla para alıyorsunuz.
Sağlık 2 ay önce
Evet vatandas tomarla para aliyoruz gel sana da verelim...işte hükumetin istediği sizin gibileri aldatmak...ben lise mezunuyum aynı işi yaptığım halde bu tavandan hicbir fark almadan 4 ay bedavaya calisacam bundan haberiniz yok tabi...bu ülkede üç kağıt düzeni kurulmuş parayı tavanı alanlar alıyor bu kafayla ve bu siyasilerle hicbir başarı olmaz biz kendimizi kandırmaktan başka bisi yapmıyoruz...daha dune kadar avurpadan daha iyiydik şimdi adamlar maskesiz hayata geçmek için adımlar atmaya başladı bizim duruma bakın öyle atv trt izlemekle ülke kurtulmuyor...
Dr 2 ay önce
Bu ülke sağlıkda çalışanları doyuramıyorlar parayı az bulan istifa etsin milyonlarca atama bekleyen sağlıkcı var
GÜLHANE 1 ay önce
Masa başında takım elbise çalışan ile tulum içinde çalışan aynı döneri almamalı.Masa başı işleri normal memur yapmalı sağlık çalışanın ne işi var masa başında.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
19
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?