Sağlık-Sen'den Fotoğraf ve Kısa Film Yarışması!

Sağlık-Sen Geleneksel Anı, Fotoğraf ve Kısa Film Yarışmasına başvurular başladı.Yarışmaların konusu “Sağlık Kahramanlarının Zaferi: COVİD-19” olarak belirlendi. 30 Eylül 2020 tarihine kadar yapılacak başvuruların detayları aşağıda belirtilmiştir.

Sendika 17.06.2020, 14:58 17.06.2020, 15:01
Sağlık-Sen'den Fotoğraf ve Kısa Film Yarışması!

10. GELENEKSEL ANI YARIŞMASI

Yarışma Şartnamesi:

►Yarışmaya bütün sağlık ve sosyal hizmet çalışanları katılabilir.

►Anı, pandemi süresince çalışma hayatında yaşanan deneyimlerden oluşmalıdır. Konu serbesttir.

►Yarışmaya her katılımcı yalnızca bir anı ile katılabilir.

►Yarışmaya katılacak anılar daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış olmalıdır.

►Yarışmaya, seçici kurul üyeleri ve birinci derece yakınları ile Sağlık-Sen Genel Yönetim Kurulu üyeleri ve birinci derece yakınları katılamaz.

►Anılar, Word dosyasında, Times News Roman yazı karakterinde, 12 puntoda, 1.5 satır aralığında yazılmış, en az 2, en çok 10 A4 sayfası olacak şekilde yazılmalıdır. Bu şartlara uymayan anılar değerlendirmeye alınmayacaktır.

► Word dosyası içerisine ayrıca katılımcının ad-soyad, adres ve iletişim bilgileri ile kısa özgeçmiş eklenmelidir.

► Anılar Word dosyanın her sayfasının sağ üst köşesine katılımcı rumuzu gelecek şekilde yazılmalıdır.

► Katılımcılar anılarını; aniyarismasi@sagliksen.org.tr adresine dijital ortamda gönderecek olup posta yoluyla katılım alınmayacaktır. Dosyanın e-mail yoluyla alındığına dair otomatik geri bildirimde bulunulacaktır. Geri bildirim almayan katılımcılar 4441995/1126 telefonla irtibata geçerek teyit almalıdır.

►Yarışmaya son katılım tarihi, 30 Eylül 2020’ dir.

►Yarışma değerlendirme kurulu eserlerle ilgili incelemesini tamamladıktan sonra sonuçlar web sitemizden duyurulacaktır.

►Yarışmaya katılan eserler ödül kazanmasına bakılmaksızın geri verilmez.

►Yarışmaya katılan tüm anılar, Sağlık-Sen’in her türlü yayın organı ile uygun göreceği sair yayın organlarında yayınlanabilir.

►Yayınlanan anılar için ayrıca bir telif ücreti ödenmez.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2. GELENEKSEL FOTOĞRAF YARIŞMASI

Yarışma şartnamesi: 

► Yarışmaya tüm sağlık çalışanları katılabilir.

► Yarışma konusu; Sağlık çalışanlarının COVİD-19 ile mücadelesidir.

► Katılımcılar, yarışmaya en fazla 5 farklı fotoğraf ile katılabilir. Yarışmaya gönderilecek eserler fotografyarismasi@sagliksen.org.tr e-mail adresimize gönderilecektir. Katılımcılar teyit için 444 1995/1126 nolu telefonu arayabilirler.

► Fotoğraflar JPEG formatında en az 1920x1080 piksel ve 72 dpi olmalıdır. Fotoğrafları isimlendirirken rumuzunuz fotoğraf sıra no varsa fotoğraf ismi şeklinde olmalıdır. (Örneğin; rumuz_fotoğrafadı_fotoğrafno) 

► Fotoğraflar gönderilirken aynı zamanda katılımcının isim-soyisim, kısa özgeçmiş ve iletişim bilgilerinin yer aldığı metin dosyası eklenecektir. 

TIKLAYIN

► Yarışmaya katılacak fotoğraflar, daha önce hiçbir yerde yayımlanmamış olmalıdır.

►Fotoğrafların aslını bozabilecek (ışık ve renk ayarlamaları hariç) her hangi bir oynama ve ekstra düzenleme işlemi yapılmamış olmalıdır. Her hangi bir işlem yapıldığı fark edilen fotoğraflar oylamada geçersiz sayılacaktır.

► Fotoğraflar, jüri tarafından değerlendirilecektir.

► Yarışmaya, seçici kurul üyeleri ve birinci derece yakınları ile Sağlık-Sen Genel Yönetim Kurulu üyeleri ve birinci derece yakınları katılamaz.

► Dereceye giren fotoğraflar, seçici kurulun  değerlendirmesinden sonra web sitemizden duyurulacaktır.

►Yarışmaya son katılım tarihi, 30 Eylül 2020’ dir.

► Yarışmaya gönderilen fotoğraflar Sağlık-Sen’in tüm yayın organlarında kullanılabilir ve ayrıca telif ücreti ödenmez.

► Katılımcılar tüm yarışma şartlarını kabul etmiş sayılır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2. GELENEKSEL KISA FİLM YARIŞMASI

Yarışma Şartnamesi:

► Kısa film yarışmasında birden fazla kişi olması halinde ekipte en az bir kişinin sağlık çalışanı olması veya tek kişilik katılım söz konusu ise kişinin sağlık çalışanı olması gerekmektedir.

► Yarışmaya katılım başvurusu sağlık çalışanının adına yapılmalıdır.

► Yarışma konusu; ; COVİD-19 ile mücadelede sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının karşı karşıya kaldığı olayların canlandırılması.

► Filmler en az 5 dakika, en çok 10 dakika olacaktır. 

► Katılımcılar, yarışmaya en fazla 3 kısa film ile katılabilirler.

►Her filmin 5 adet DVD yada 1 adet USB kopyası içerisinde, yönetmenin ve oyuncuların kısa özgeçmişi ve filmin kısa özeti bulunmalıdır. DVD/USB sendikamız adresine iadeli taahhütlü veya kargo yolu ile ulaştırılmalıdır. Katılımcılar teyit için 444 1995/1126 nolu telefonu arayabilirler.

► Yarışmaya son katılım tarihi, 30 Eylül 2020’ dir

► Yarışmaya Türkçe dışında bir dil ile katılacak yönetmenlerin Türkçe alt yazılı ya da Türkçe dublajlı film kopyalarını da ayrıca eklemeleri gerekmektedir.

► Film çekimleri HD çekim yapan video kamera veya  HD çekim yapabilen cep telefonları ile de yapılabilecektir. Filmlerde her türlü montaj ve filtreleme tekniği kullanılabilecektir.

► Yarışmaya katılacak filmler, daha önce hiçbir yerde yayımlanmamış olmalıdır.

► Filmlerin siyasi ve/veya sendikal unsurlar içermemesi gerekmektedir.

► Filmler, jüri tarafından değerlendirilecektir.

► Yarışmaya, seçici kurul üyeleri ve birinci derece yakınları ile Sağlık-Sen Genel Yönetim Kurulu üyeleri ve birinci derece yakınları katılamaz.

► Dereceye giren filmler, seçici kurulun  değerlendirmesinden sonra web sitemizden duyurulacaktır.

► Yarışmaya gönderilen filmler Sağlık-Sen’in tüm yayın organlarında kullanılabilir ve ayrıca telif ücreti ödenmez.

► Katılımcılar tüm yarışma şartlarını kabul etmiş sayılır.

Yorumlar (2)
Tedinim lee le 5 ay önce
Gördünüz adamlarda bütçe var bütçe ödül dağılımı yepiyirlar vay be demekki bizden kesilen aidatlar doğru yere gidiyor peki size bir anımı anlatayım doğal bir anı saglik calisaniyiz bazen personel sagligi okuyoruz bazen diger siteleriz ya Allah aşkına arkadaşlar ülkemiz ve dünya zor günlerden gevidir ha bire maaş ek ödeme nöbet konularını gündeme getiripte çözümsüzlük sunmayın bugün özel sağlık kuruluşlarında 2500 tl asgari ücrete çalışan binlerce kardeşimiz var eğer haber yapacaksanız onları yapın şimdi birlik ve beraberlik zamanıdır ey saglik sen inancı bir fotoğrafımı çekeceğim kendine ait yollayacağım puan Ver ödül ver diye ama gerçekten turkiyede milyonlarca işsiz kardeşimiz var gel onların ayanmadı için x
ana formül yazayım onu sun üst makamlara 1 formül ek ödeme kaldırılsın tavan döner kaldırılsın uzmanlara tazminat verilsin uzman dr oldukları için herkes kidemine gire para maaş alsın tüm saglik calisanlarinin en az 750 tl maasi iyileşsin nobetleti 48 saati geçmesin vs vs vs
sedef çelen 5 ay önce
Sağlık sene pandemide ölümle burun buruna gelip 40 tl (yazıyla kırk) ek ödeme alan sağlık personelinin bordrosunu çekip gönderelim. Kazanırsa ödülü de kendilerine versinler bu başarı onların eseri
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?