Sağlık-Sen Delege Seçimlerini Mahkeme Durdurdu! Mahkeme Kararını Yayınlıyoruz!

Sağlık-Sen Konya Şubesi 6. Olağan Genel Kurul Seçimleri gündem olmaya devam ediyor. Delege seçimlerinin devam ettiği Konya’da Mahkeme’ye başvuran Gökhan Arıcan’ın delege adayı yürütmeyi durdurma kararı aldı. Yürütmeyi durdurma kararı alan Başkan Adayı Gökhan Arıcan’a üyelerden yoğun tepki geldiği belirtiliyor.

Sendika 23.11.2019, 11:30 23.11.2019, 11:44 Güler Sağlam
Sağlık-Sen Delege Seçimlerini Mahkeme Durdurdu! Mahkeme Kararını Yayınlıyoruz!

Konya’da yapılan delege seçimlerine Konya’da görevli sağlık çalışanın Ankara’daki  İş Mahkemesine başvurarak yürütmeyi durdurma kararı aldırmasının ardından tartışmaların bitmediği Sağlık-Sen seçimlerinde hareketli saatler yaşanmaya devam ediyor. Başkan adayı Gökhan Arıcan’ın özellikle Konya Numune Hastanesi delege seçimlerinden beklediğini bulamaması sonucu Genel Merkezinde yönlendirmesiyle seçimleri durdurduğu iddialar arasında.

Konya’da Sağlık-Sen Delege Seçimlerinde Bişeyler Oluyor?! haberimiz için tıklayınız.

MAHKEME KARARI BAŞKAN ADAYI HİMMET BAYAR’IN TEPKİSİ:

YÜRÜTMEYİ DURDURMA KARARI!

TIKLAYIN

Kaynak: SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER
Yorumlar (18)
Seyit Ahmet Şen 1 yıl önce
Katılım oranı yüzde 90 üzerinde, başakan ve temsil ettikleri kişiler nezdinde şeffaf bir şekilde devam etmektedir. Kaldıki dava açan kişinin kurumunda seçim dahi yapılmadı.
Ömer KAPLAN 1 yıl önce
Mahkeme EAH, DR. AKB DH, BEYHEKİM DH ve ASP delege seçimlerini durdurmuştur. Şube olarak davaya müdahil olduk. Hukuk mücadelesi sürüyor. Burası Konya biz buradayız. Hekim evi boş oturulacak yer olmamalı. Hastanelerin hemşireye ihtiyacı var. Ömer KAPLAN
Konya Sağlık Sen Bşkn Yrd.
Şule Gezer 1 yıl önce
Biraksalardi da saglik sen uyeleri kendi iradelerini kullanabildikleri boylesine guzel demokratik bir secimi bitirebilselerdi..ama sonuc herzaman haklinin lehine olacaktir insAllah Allah'in izni ile...
Kullandığı oy hiçe sayılan bir üye 1 yıl önce
Söz verip sözünde durmayan bir merkez,
Merkezin emriyle hareket eden bir aday görüyoruz manzara bu. Ben yaparım olur diyemezsin ey merkez ve gökhan avarileri
O sözü ancak Allah (c.c.) söyler.
Kara 1 yıl önce
Konya sağlık sen üyeleri genel merkezin gökhan arıcan i nerdeyse seçimsiz koltuğa oturtmaya çalışmasına sonuna kadar direnecek.İrademize ipotek konulmasına asla musade etmeyeceğiz.Biz sadece üyelerimizin hür iradeleriyle verecekleri oylarla oluşacak karara ve cenabı hakka boyun eğeriz.
Akini 1 yıl önce
Konyada çalışan kişi Ankarada dava açıyor. Tuhaf değil mi?
MertCan 1 yıl önce
Ayla öncesinden seçimlerimize müdehale eden ve desteklediği adayın kazanması için her fırsatı onlara sunan genel merkezimiz . Ve seçim sürecinin başında neden dava açılmıyorda Numune seçimlerinde aldıkları 13-1 hezimet sonrası dava açılıyor. Yürütmeyi durdurma için verilen dilekçedeki tüm iddialara Şubenin tek tek belgeli cevapları kamuoyu ile paylaşıldı. Pazartesi günüde mahkemeye delilleri ile itiraz edilecektir. Hukukun üstünlüğünü herkes kabul etmeli tabiki. Ama seçim kazanmak için oyunlar oynanmamalı. Üyenin iradesine Saygı duyulmalı. Baskı ve ısrarlarla seçim kazanılamaz üyelerin oylarına ipotek konulamaz.
Serin 1 yıl önce
Eğer bi sıkıntı varsa bu listeler askidayken yapisaydi .Seçimlerin tam ortasinda mizikci çocuklar gibi şikayet çok komik.Nedense bu başvuru numune yenilgisinin hemen ardından yapiliyor ve daha önemlisi mahkeme kararı ayın 12 olmasına rağmen muhtemelen itiraz süreci olmasın diye 22kasim cuma tebliğ ediliyor.Daha komiği sendika şubesine tebliğ yapimadan Gökhan beye ulaşıyor.Tamam kardeşim siz çamura yatiyosunuz ama bu bukadar acemice yapılmaz .Biz üyelerin kafası böyle şeylere basmaz sandınız galiba.Genel merkez bizi yönetmeyi bizim paralarimizla Audi lere binmeyi bırakın.Tabi Konya'nın sendika geliri kesilince yüksek maaşınız nerden ödenecek onu düşünmeye başladınız.Biz ata yoluyla değil seçim yoluyla gelen başkan istiyoruz.Biz oylarımızı ,hakkımızı size yedirmiyecez.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
1
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?