Sağlık Sen'de Yaprak Dökümü!

Sağlık Sen Samsun Kavak TSM temsilcisi Fatih Döveç, sendikanın sağlık çalışanlarının sorunlarına çare olamadığını öne sürerek istifa etti, Kamu Sen'e bağlı Türk Sağlık Sen'e üye oldu. Şube Başkanı Çakmak, Döveç'e işyeri temsilcilik belgesini takdim etti.

Sendika 24.06.2020, 23:51
Sağlık Sen'de Yaprak Dökümü!

Sağlıkta Temmuz ayında başlayacak sendikaların yetki süreci öncesi, Memur Sen'e bağlı Sağlık Sen Samsun Şubesi'nde yaprak dökümü yaşanmaya başladı. Kavak Toplum Sağlığı Merkezi'nde(TSM) görevli Fatih Döveç, sendikanın sağlık çalışanlarının sorunlarına çözüm bulamadığını öne sürerek, hem işyeri temsilciliğinden hemde üyeliğinden istifa etti, Kamu Sen'e bağlı Türk Sağlık Sen Şubesi'ne üye oldu. Türk Sağlık Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak, Kavak TSM'yi ziyaret ederek Döveç'e işyeri temsilciliği belgesini teslim etti, başarılar diledi. 

ÇAKMAK ÇAĞRISINI YİNELEDİ 

Türk Sağlık Sen Samsun Şube Başkanı Çakmak, daha sonra yaptığı açıklamada, Sağlık Sen Şube Başkanı İlyas Biçer'e yaptığı 'hodri meydan' çağrısını yineledi. Sağlık Şube Başkanı Biçer'in sendikasına üye kişileri tehdit ettiği iddiası ile ilgili konuşan Çakmak, "Kimi tehdit etmişiz, halen açıklamadılar. Sendika başkanı yada yönetim kurulu üyeleri olarak görüşme yapılabilir, aranabilir. Ancak biz isim isim açıklayacağız, kimin tehdit ve baskı kurduğunu "dedi. 

TIKLAYIN

KATILIMLAR SÜRECEK 

Çakmak şöyle devam etti; "Biz isim isim açıklıyoruz. İdareciler görevlerini kötüye kullanma hakkına sahip değillerdir. Öyle 'Üyelerimiz tehdit ediliyor' diye havaya konuşmayacaksınız. Veremeyeceğim hesap yok. Birlik çağrıları yapıyor Sağlık Sen Şube Başkanı. Hangi eylemimize katıldılar? Fatih arkadaşımız Sağlık Sen'in sağlık çalışanlarının sorunlarına çözüm bulamadığını görmüş ve istifa edip Türk Sağlık Sen'e katılmıştır. Bu katılımlar bu süreçte artarak devam edecektir "dedi. 

Türk Sağlık Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak, Kavak TSM'yi ziyaret ederek Döveç'e işyeri temsilciliği belgesini teslim etti, başarılar diledi.

Kaynak: HEDEF HALK

Yorumlar (7)
Ww 5 ay önce
Ne büyük bir haber bende sandım döner sermaye mevzuati değişmiş
Sağlıkçı 5 ay önce
Kavak tsm temsilcisiymis. Dava nedir haberi olmayan bir caresizin iki gün sonra sizi satmayacagi ne malum ki. Peki şimdi çare olabilecek mı merak ettim. Onuda haber yapın. Hatta bu sene neye çare olmuş Tss Samsun onuda haber yapın bir zahmet.
Kavak tsm 5 ay önce
Sizler daha iyi sendikacılık yapıyorsunuz çünkü herşeyin en iyisini sizler yapıyorsunuz bu yüzden istifalar var genel başkan bile istifaya davet edilirken heleki bu zor günlerde öğretmenlerin haklarını savunacaklarina gelsinler bizim sağlık çalışanlarımızın haklarını korusunlar kim iyi bir sendikacılık yapıyorsa buyursun gelsin biz herzaman biz sağlıkçılar olarak daima saglıkcıların haklarını savunacagiz bu zor günlerde bari bizleri savunsalar ne malum ki öğretmenin hakları daha çok kazanım sağlıyor
Yasminnnn 5 ay önce
Hakların alınmasından çok makam peşkeş cekme derdinde olan , sağlıkçının haklarını aramak yerine
alınması gereken kazanımlara köstek olan Sağlık Sen korona döneminde sınıfta kalmıştır.Sendikacilik makam adamı değil,meydan adamı olmaktır,kardeşlerim doğruyu görüp,yerinde davranmışlar, darısı diğer sağlık sen üyelerine, umarım birgün gerçeği hepsi görür
Türk sağlık sen gururdur. 5 ay önce
Menfi menfaatlerini için kaldığınız sağlık senin yalamaları başkanınızın bu açıklaması hepimize vurulan bir kara lekedir. Amacı ne olduğu belli oldu. Bırakın ne faydası var bilmem neyide sağlık sen adam kayırmaktan hak yemekten başka total olarak ne yaptı. Neyi başardı. Kaç yıldır sağlıkçıların kanayan yaralarına bırak merhem sürmeyi sırtından da vurmuş oldu. Onun için diyorum hiç bişey yapamasakta ki öyle değil Türk sağlıksın gururdur. Dik duruştur. Sizin gibi güç yalakası değil.
Yorumcu 5 ay önce
Türk Sağlık senin kendine hayrı yok, çare olacakmış..Ne kadar aylak, çalışmak istemeyen var ise toplanma merkezi oldu.Aslında çürük elmaların bir arada olması bir yönden iyi, kim olduklarını görebiliyoruz.
çalışan 5 ay önce
Vatan,millet,hak,hukuk diye geveleyip pkk ile işbirliği yapan kendini parti zanneden partinin kuyruğunda dolaşıyorsunuz.Kalkmış birde millete akıl veriyorsunuz.Ben sizin tüm ciğerinizi biliyorum.Beş para etmezsiniz
10
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?