Sağlık Sen: Çankırı Şube Başkanımıza Atılan İftiraları Reddediyoruz!

Dün TBMM'de gündeme gelen Sağlık Sen Çankırı Şube Başkanı hakkındaki iddiaların ardından Sağlık Sen Genel Merkezi açıklama yaptı.

Sendika 10.07.2020, 18:56 10.07.2020, 19:04
Sağlık Sen: Çankırı Şube Başkanımıza Atılan İftiraları Reddediyoruz!

Sağlık-Sen Çankırı Şube Başkanı Tuna Dinç, hakkındaki asılsız iddialarla ilgili olarak aşağıdaki basın açıklamasını yapmıştır: 

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde basın toplantısı düzenleyen CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin’in, şahsımı ve onurla temsil ettiğim sendikamı hedef alan sözlerinin tamamı yalandır, iftiradır.

Anlaşılan o ki ilimiz ve hastanemizle bir bağı olmayan Sayın Milletvekili, şahsımı, sendikamı, ve gururla hizmet ettiğim kurumumu karalamak isteyen art niyetli kimselerin oyununa gelmiştir.

Aksi taktirde kendisine ulaştırılan iftiralara hemen itibar etmez, olayın aslını ve esasını sorup soruştururdu.

Sayın Milletvekili’nin şiddetle reddettiğimiz yalan ve iftiralarıyla ‘çamur at, izi kalsın’ peşinde olduğu açıktır.

Bizim alnımız ak, başımız dik; veremeyeceğimiz hiçbir hesabımız da yoktur. Nitekim olmamıştır da. Tüm iş ve işlemlerimizi, kanunların öngördüğü sınırlar çerçevesinde büyük bir şeffaflıkla yürütmekteyiz.

Milletvekili Açıkladı: Hastalara Ait Özel Bilgiler Hastane Dışına Çıkartıldı! haberi için tıklayınız

Çirkin yalan ve iftiralar karşısında, sağlık camiasının ve genel kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi zorunluluğunu dikkate alarak, aşağıdaki hususları açıklama gereği duymuş bulunmaktayız;

TIKLAYIN

Çankırı Devlet Hastanesi’ndeki Nakil Ambulans Hizmetleri, 2014 yılında uygulamaya konulan bir durumdur. B1 112 İstasyonu ve Eve Nakil Ambulans Hizmetleri’nin daha kaliteli ve daha verimli bir şekilde sunulmasını sağlamak amacıyla tek çatı altında hizmet vermeye başlamıştır.

B1 112 İstasyonu, Sağlık Müdürlüğümüz ve Bakanlığımızın onayı ile 2018’in Ekim ayında, A2 112 İstasyonu’na çevrilmiştir. Uygulama, 2017 Aralık ayında göreve başlayan idaremiz tarafından başlatılmamış olup, 2018 yılı Kasım ayı itibarı ile riskli birim farkı verilmesi kaldırılmıştır.

Devlet Hastanesinde yolsuzluk iddiası: Hastane Müdürleri Kendi Sendikalarına Üye Olanlara Haksız Kazanç Verdiler! haberi için tıklayınız

Bu durum, Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı’nın inceleme raporlarında mevcuttur. Şu anda Nakil Ambulans Hizmetleri, hastanemiz bünyesinde hizmet vermeye devam etmektedir.

 Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu’na bağlı Sağlık Tesislerinde Görevli Personele Ek ödeme yapılmasına dair Yönetmeliğin 5. Maddesinin 1. Bendi o) fıkrasında; sağlık tesislerinde özellik arz eden birimlerin Ameliyathane, Yoğun Bakım, Doğumhane, Yeni Doğan, Süt Çocuğu, Yanık Ünitesi/Merkezi, Diyaliz, Acil Servis/Poliklinik, Kapalı Psikiyatri Servisleri, AMATEM, Çocuk İzleme Merkezleri, İzolasyon Odaları, Organ ve Doku Nakli ile Kemik İliği Nakil ünitelerinde fiilen görev yapan personele, ‘özellik arz eden birimler için ön görülen katsayılar üzerinden ek ödeme’ yapılabileceği belirtilmektedir. 

Söz konusu yönetmeliğin a) fıkrasında da ek ödemenin personele sağlık tesisine fiilen katkı sağladığı sürece verilebileceği ifade edilmiştir.  

 Hastanemiz de entegre olarak görev yapan B1 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ve (Eve) Nakil Ambulans Birimi, başta Acil Servis olmak üzere Yoğun Bakım ve Yataklı Servislerden çıkan hastaların naklini sağlamışlardır.

İlgili birimin ‘Eve Nakil Birimi’ diye adlandırılmasının sebebi ise genellikle Acil Serviste ve Yataklı Servislerde, yatağa bağımlı hastalar, kanser hastaları, bel, bacak ve omurilik kırıkları gibi hastaların evlerine veya diğer hastanelere hekim onayı ile (il içi ve il dışı) sevk ve naklini sağlamaları nedeniyledir.

 Hastanemiz sevk kayıtlarına bakıldığında, bu tarihler arasında (Eve) Nakil Ambulans Hizmetleri Birimimiz tarafından 6943 hasta naklinin yapılmış olduğu görülecektir. Bu nakillerin %70-80’ni, Acil servisten çıkış şeklindedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Yorumlar (5)
Anarşist yaren 4 ay önce
Yalan diyorlar bir çankırılı sağlık personeli olarak CHP milletvekilinin söyledikleri tamamıyla gerçektir. Hatta eksikleri bile vardır.. Yıllardır Çankırı devlet hastanesinde malum sendika başkanı riyakatsız şekilde kendi üyelerini kayırmakta ve yakın çevresindeki sendika yöneticilerine haksız kazanç elde ettirmektedir.. Nöbetlere dahi gidilmeden nöbet paraları alınmış olay gün yüzüne çıkınca da hasta evraklarını çalmışlardır. Kamera kayıtları mevcuttur. Çankırıda yapılan bu yolsuzlukların yanı sıra malum sendika tarafından Sağlık personellerine her türlü tehdit şantaj ve mobing yıllardır devam etmektedir..
Çankırılı 4 ay önce
Sayın başkan konu arşivin soyulması konu sahte evrak konu haksız kazanç konu sağlık bakanlığı müfettiş raporları konu il idaresi raporu konu cumhuriyet savcılığı dosyası bunları açıkla istersen yazık yazık cok he birde konu kamera görüntüleri haydi bunları açıkla
Sen ci mi benci mi 4 ay önce
Bunlar artık benci oldukları için senci memci olamazlar. Sağlıkta ki getirdikleri referans oldukları büyük oranda ya liyakatsiz yada makam, para ve diğer dünyevi işlere hırslarının esiri olmuş durumda örnek isterseniz geldiğinde hacı hoca referansı ile geldi Zonguldak iline bursa dan görevden alındı güya ne için alındığı il sağlık md ne sorulsun ama adam kadrosu bursa da diye uzman yapıldı yani gene ilde yaptığı hataları yapmaya devam edeceğiz deniliyor
Gerçekten mi 4 ay önce
Yalan yada doğru bilmiyorum ki ispatlar ve onaylar sizin yalan söylediğiniz doğrultusunda. Yaptınız ise zaten iki dünyada açısı çıkar. çoluk çocuğunuzdan çıkmasın da tek.
Xxxx 4 ay önce
Çankırı sağlık sen başkanına atılan itirafları red mi ediyorsunuz yalan bunlar gerçek degil öylemi peki size bişey sorucam
1.tuna dinç Çankırı adsm (agız ve diş sağlığı merkezi) müdürlüğünü bırakmak isteyip SAĞLIK İL MÜDÜRLÜĞÜ BAŞKANLIĞINA OYNADI
2. Sayın dinç neden uzmanlıga sendikanın üyesi ve yanından hiç ayırmadıgı yakup Özcanı getirdi
3.Hastanenin bilgi işlemcileri 686 KHK ile atanan İŞÇİ arkadaşlarımıza kadar karışıyor neden karışıyor şu anda başkanlığını yaptıgı sendika memur sendikası degil mi
BU ARADA BAŞTA ESKİ İL MÜDÜRÜ HÜSEYİN KESKİN OLMAK ÜZERE CHP MİLLET VEKİLİMİZ DEN ALLAH RAZI OLSUN ONCA YETİMİN HAKKINI YİYENLERİ BİZİM VEKİLLER GİBİ BAŞIMIZA VEZİR ETMEDİLER REZİL ETTİKLERİ İÇİN ALLAH RAZ OLSUN ASLINDAHA ÇOK DİYECEK LAFIM SÖZÜM VAR AMA NEYSE SAYIN BAŞKAN
14
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?