PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Sağlık Sen Başkanı: Eylem Söylemden Etkilidir

"Söylüyoruz, anlatıyoruz, bürokrasi duymuyor, kulak duymuyorsa göze hitap etmeli, belki göz görür, mutlaka görmelidir, sözden daha etkili olduğu aşikar." diyen Sağlık Sen Rize Şube Başkanı İsmail Yılmaz yaptığı paylaşımda eylem söylemden etkilidir dedi.

Sendika 16.08.2021, 21:01 Güler Sağlam
Sağlık Sen Başkanı: Eylem Söylemden Etkilidir

 Yılmaz açıklamasında;

"Söylüyoruz, anlatıyoruz, bürokrasi duymuyor, kulak duymuyorsa göze hitap etmeli, belki göz görür, mutlaka görmelidir, sözden daha etkili olduğu aşikar.

Sağlık çalışanları diğer kurumlara kıyasla maaşları düşmüş ve genelgeyle mahsuplaşma devreye girmiş, dengelemeye çalışılıyor.

Sağlık çalışanları dışındaki memurlardan mahsuplaşma olmadan sağlanabileceği bir denge öncelikle sağlanmalıdır.

Öncelik sağlık çalışanlarının, bu halleriyle pandemi kahramanı veya sağlık ordusu demenin iltifatı, gereği ve değeri de yoktur.

Düşünülmelidir ki sağlık ordusu grev yaparsa halkın sağlığı ne olur, düşünülmesi ve ona göre sağlık çalışanları hâk edişlerine yükseltilmelidirler.

Bugün kaç sağlık çalışanı ile telefonda görüştümse sesinden tanınmayacak yorgunluk ve bitkinlikteydiler.

Gün ardı 24 nöbet tutanlar vardı, bu günlerde 72 saat nöbet e devam eden sağlık çalışanının hakkını nasıl ödemeyi düşünüyoruz.

Maaş ve tüm ek ödemeleri dışında sağlık hizmetlerini icap gibi sürdüren 365 gün 6 saat durmadan çalışan sağlık memuru işin cabası...

Söylem dikkate alınamıyorsa mutlaka eylem yapılmalıdır." devam etti.

Yorumlar (5)
ALİ 1 yıl önce
VARMI SARI SENDİKALAR DA O YÜREK...
Hava / Civa 1 yıl önce
Bedava kadro alan taşeronlara verilenler, memurları geçti. Maaş dengesi, maaş sıkalası kalmadı. %3,5'larla senelerdir büyük kayıplara uğratıldı memurlar. "Enflasyona ezdirmeyeceğiz" diye hava da geçildi. Seçimlerde hava almayı çok ama çok hak ettiler. Seçimleri bekliyoruz.
Tanju 1 yıl önce
Sağlık-sen başkanlarının bir gecede kendilerine yaptıkları %70 zam, memura uygun gördükleri %3,5 zamdan etkilidir.
Saglıkçı 1 yıl önce
Günaydın mücade eylemle belli olur..sendika otel odalarını bıraksın gitsin c.başkablıgı meclis önüne eylem çadırını kursun çözülene kadar ordan mücade etsinki hem gündem oluşsun hemde biZ sendika mücadele ediyor diyebilelim
sağlık personeli 13 ay önce
Editör: Bir meslek grubuna karşı ağır hakaretler bulunan yorumunuz SİLİNMİŞTİR. İp'niz üzerinden bugüne kadar yaptığınız tüm yorumlarda SİLİNMİŞTİR.
23
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?