PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sağlık Sen Başkanı: Doktorlar Hükümete Kafa Tutuyor!

Doktorların randevusuz hasta bakmadıklarını dikkat çeken Sağlık Sen Şube Başkanı Doktorların hükümete kafa tuttuğunu iddia etti.

Sendika 17.03.2022, 03:32 Zeynep Elmalı
Sağlık Sen Başkanı: Doktorlar Hükümete Kafa Tutuyor!

Siirt Sağlık Sen Şube Başkanı tarafından hekimleri kızdıracak açıklama geldi. Şube Başkanı Nesim Eviz, hekimlerin hükümete kafa tuttuğunu ileri sürdü.

 Sağlık-Sen Siirt Şube Başkanı Vesim Eviz, Siirt’te doktorların performans sistemine kafa tutarak randevusuz hasta bakmadıklarını söyledi.

“Kendi Kurdukları Sendikalara Sığınıyorlar ”

Sağlık-Sen Siirt şube başkanı Vesim Eviz ise Ne Haber Ajansına yaptığı açıklamada, hastaların kapıdan döndüğünü, doktorların hiçbir şekilde randevusuz muayene yapmadığını söyledi. Eviz, “Doktorlar sendikaların gölgesine sığınarak çeşitli grevlerle iş bırakıyor. Bu durum Siirt’te köylerden gelen hastaları da mağdur ediyor. Sendikalarla hükümeti vuruyorlar, sisteme kafa tutuyorlar. Doktorlar ile personeller de karşı karşıya geliyor. Genellikle randevusuz hastaları acil servisine yönlendiriyorlar. Çalışma şartları performans sistemi sağlık çalışanları arasında iş barışını bozuyor. 3600 ek gösterge herkese verilmeli. Bizler çalışanların sosyal haklarını ve mali özlük haklarını gözetiyoruz. Yardımcı hizmetler sınıfı da kaldırılmalı. Vekil ebe, hemşire ve aile sağlığı merkezinde çalışan dış personele kadro verilmeli. Mevcut performans sistemi sağlık çalışanları arasında iş barışını bozuyor. Doktorların da maaşlarına düzenleme getirilmeli.” dedi.  

Bakanlık: Randevusuz Hastalara da Bakılmalı

Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğünce “MHRS’de Poliklinik Muayene Randevuları” konulu resmi yazı tüm illere gönderildi.

Sağlık Bakanlığından gönderilen yazı ile COVID nedeniyle uygulanmakta olan yalnızca MHRS sisteminden randevu alan hastalara muayene hizmetinin normalleşme sürecine geçilmiş olması nedeniyle  hem randevusuz hem de randevulu hastalara bakılması şeklinde değiştirilmesi talep edildi.

Yazıda, daha önce gönderilen “Poliklinik muayenelerinin sadece MHRS üzerinden randevu alınarak gerçekleştirilmesi,  randevusuz hasta kabul edilmeyecek şekilde gerekli önlemlerin alınması” şeklindeki talimatın COVID-19 salgınında normalleşme sürecine geçilmiş olması nedeniyle artık  “Bakanlığın hedefleri ve hastanelerin planlaması çerçevesinde randevulu ve randevusuz olarak poliklinik hizmetleri”  şeklinde uygulanması gerektiği belirtildi.

Yorumlar (28)
1milyon üyem var 2 ay önce
Bu haberden çıkarılan şu ben sendikacılık yapmıyordum yatıp havadan para kazanıyordum koltokları işgal ediyordum keyfim yerindeydi doktorlar sendika kurdu üye sayılarımızı düşürdü her meslek grubu kendi sendikasını kurmaya başladı hükümdarlığım koltuğum sarsılmaya başladı bunuda nasıl engellerim çamur atarak düşmanlaştırarak kötü göstererek maalesef yemiyor millet bunları
kuralcıya istinaden attci 2 ay önce
söz sahibine aittir. Bizim dediğimiz olsaydık şimdi işler daha güzel yerde idi. Bilmem anlatabildim mi?Ayrıca kendi emsal meslekleriniz üniversite deki hocalarını profosörler, öğretim görevlileri faydalanamayacaktı.Seni eğiten hocayı ben koruruken düşünce ile sen nasıl hekim dısını suçlarsın? Provakayı artık herkes anlıyor. Hekim ve hekim dısı sağlıkcıyı karsı karşıya getiremeyeceksiniz inşAllah...
KURALCI 2 ay önce
DOKTOR ZAMMINI İPTAL ETTİREN LAVUKLAR, O ZAMAN CUMHURBAŞKANI VE HÜKÜMETE KARŞI ÇIKMIŞ VE KAFA TUTMUŞ OLMADILAR MI, VATAN HAİNLERİ GİBİ YASANIN İPTALİ İÇİN KIÇLARINI YIRTTILAR
Uzm dr 2 ay önce
Tipe baksan 100 metre öteden sağlıksenci olduğu anlaşılan arkadaş sen kimsin ya? Doktorlar randevusuz baksınmış çok biliyosan otur kendin bak gerizekalı, kendi sendikalarına kayıtlı doktor kalmadı ya kuyruk acıları ondan. Bence sağlık camiasının en büyük sorunu bu hükümet sendikasıdır.
Bundan sonra 2 ay önce
Bundan sonra zeki öğrenciler tıp fakültesini seçmezler. Zaten olması gereken olacak. Yks de ilk 100 binin yeri mühendislik ve temel bilimler olmalıdır. Sağlık sektöründe zaten herhangi bir katma değer bulunmuyor. Bu gözler anestezi teknikerinin cerrahpasa mezunundan çok kazandığını gördü. Sağlık sektörünün yeri ilk 100 bine giremeyenlerdir. Yks de 1 milyonuncu olanla 100. olan hemen hemen aynı ücreti kazandıktan sonra tıp fakültesini seçmek mantıksız. O kadar oku ,çalış sonra myo mezunu adam senin üzerinden hamaset yapsın. Yalnız vasat öğrenciler sağlık sektörünü kesinlikle secmeliler. Ataması çok, dersler kolay, maaşlar diğer kamu personelinden iyi. Sekreter 10-12 bin lira maaş alıyor nöbetle, dönerle. Bence herkes Sekreter olsun.
Çıkar 2 ay önce
Sizlerde sadece sahsi menfaat ve cikarlar pesinde kosuyorsunuz doktorlar tekrar sizin sendikaya uye olsa hükümete kafa tutmaktan vazgecmis olacaklar herhalde hükümete en buyuk kafa tutan ve altını oyan sadece kendi menfaat ve çıkarları için her türlü gayrimeşru işleri kendine mübah görenlerdir...
Diş hekimi 2 ay önce
Tipe bak normal bir ülkede çiğköfteci olacak adam yeni türkiyede söz sahibi oluyor
sana da mı laf düştü sen kimsin 2 ay önce
sen ne yapıyosun sendikacı yalaka bırak doktorları sen sağıık sistemimin içine ettiniz koltuk yalakaları
realite 2 ay önce
Hayat güzeldir.Hayatta eninde sonunda su akışını bulur. Doktor baktığı hastadan ek ödeme alamıyor ise yada sınırlı alıyor ise , belediye işcisi benzer ücret vs almaya başladı ise , istemli veya istemsiz pasif ve/ veya defansif hekimlik yapar. Bunun sonucunda halk ciddi ücretler ile ancak tedavi olabilir. Hekimler rev yapsın vs gerek yok. Hekim arkadaşlar umutsuzlağa gerek yok. Doğal refleksler ile zaten yaşam akışını bulacak. Hekimlerin endişe deceği nokta yok bence, zaman ile herşey güzel olacak. Vatandaş için ise en önemli tavsiye ; en kısa sürede tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmaları
qttci 2 ay önce
siz görevinizi yapmadığınız için olabilir mi? hekim dısı sağlık calısanı olarak hekimler sizin yapamadığınızı yaptılar.. İşin garibi hekimlere bişi yapamıyorsunuz?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
8
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?