Sağlık-Sen Aile Hekimlerinin Sorunlarını Masaya Yatırdı!

Sağlık-Sen Stratejik Araştırmalar Merkezi (SASAM) tarafından, Memur-Sen Genel Merkezi’nde düzenlenen arama konferansında aile hekimlerinin sorunları ve çözüm önerileri ele alındı.

Sendika 20.02.2020, 08:52 Güler Sağlam
Sağlık-Sen Aile Hekimlerinin Sorunlarını Masaya Yatırdı!

Programda konuşan Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı Abdülaziz Aslan, Sağlık-Sen olarak aile hekimlerinin ve sağlık çalışanlarının sorunlarını Toplu Sözleşmede, Kamu Personeli Danışma Kurulu’nda (KPDK), Kurum İdari Kurulu’nda (KİK) TBMM’de ve Bakanlıkta her fırsatta gündeme getirdiklerini belirtti. Sağlık hizmetinde çok farklı meslek grupları olduğunu ve bunların hepsinin kendi içinde farklı sorunları olduğunu belirten Abdülaziz Aslan, bu meslek grupları özelinde sorunların tespiti noktasında arama konferansları yaptıklarını ve  yapmaya devam edeceklerini ifade etti. SASAM’ın koordinasyonunda gerçekleşen “Sağlık Çalışanlarının Görev Tanımlarının Belirsizliği ve Çalışma Yaşamına İlişkin Sorunların Tespiti ve Çözüm Önerileri” programlarının önemine değinen Aslan, çalışmaların sonrası sorunların ve çözüm önerilerinin yer aldığı raporları yetkili kurumlarla paylaşacaklarının da ifade etti.

TIKLAYIN

Aile hekimlerinin sahadaki sorunlarının dile getirildiği ve sorunların çözümlerinin konuşulduğu arama konferansının moderatörlüğünü SASAM Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Mehmet Merve Özaydin yaptı.

Programa Sağlık-Sen Genel Sekreteri Durali Baki ve Genel Başkan Yardımcıları Şemsettin Karadoğan ve Abdülaziz Aslan'ın yanı sıra Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu Üyesi Prof. Dr. Necdet Ünüvar SASAM Koordinatörü Mehmet Karataş katıldı.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?