Sağlık-Sen Aile Hekimlerinin Sorunlarını Masaya Yatırdı!

Sağlık-Sen Stratejik Araştırmalar Merkezi (SASAM) tarafından, Memur-Sen Genel Merkezi’nde düzenlenen arama konferansında aile hekimlerinin sorunları ve çözüm önerileri ele alındı.

Sağlık-Sen Aile Hekimlerinin Sorunlarını Masaya Yatırdı!

Programda konuşan Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı Abdülaziz Aslan, Sağlık-Sen olarak aile hekimlerinin ve sağlık çalışanlarının sorunlarını Toplu Sözleşmede, Kamu Personeli Danışma Kurulu’nda (KPDK), Kurum İdari Kurulu’nda (KİK) TBMM’de ve Bakanlıkta her fırsatta gündeme getirdiklerini belirtti. Sağlık hizmetinde çok farklı meslek grupları olduğunu ve bunların hepsinin kendi içinde farklı sorunları olduğunu belirten Abdülaziz Aslan, bu meslek grupları özelinde sorunların tespiti noktasında arama konferansları yaptıklarını ve  yapmaya devam edeceklerini ifade etti. SASAM’ın koordinasyonunda gerçekleşen “Sağlık Çalışanlarının Görev Tanımlarının Belirsizliği ve Çalışma Yaşamına İlişkin Sorunların Tespiti ve Çözüm Önerileri” programlarının önemine değinen Aslan, çalışmaların sonrası sorunların ve çözüm önerilerinin yer aldığı raporları yetkili kurumlarla paylaşacaklarının da ifade etti.

TIKLAYIN

Aile hekimlerinin sahadaki sorunlarının dile getirildiği ve sorunların çözümlerinin konuşulduğu arama konferansının moderatörlüğünü SASAM Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Mehmet Merve Özaydin yaptı.

Programa Sağlık-Sen Genel Sekreteri Durali Baki ve Genel Başkan Yardımcıları Şemsettin Karadoğan ve Abdülaziz Aslan'ın yanı sıra Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu Üyesi Prof. Dr. Necdet Ünüvar SASAM Koordinatörü Mehmet Karataş katıldı.

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER