Sağlık çalışanlarına hep aynı nakarat

Memur-Sen’e bağlı Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Erdal Yıldırım yaptığı açıklamada: “Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan ek ödeme ile ilgili genelgeler, sahanın gerçeklerinden uzak, masa başında hazırlanmış genelgelerdir” dedi.

Sendika 07.06.2021, 14:44 Güler Sağlam
Sağlık çalışanlarına hep aynı nakarat

Erdal Yıldırım, yaptığı açıklamada: “Bugün sahada 1 milyon sağlık çalışanı gece gündüz demeden başta Covid-19 olmak üzere birçok hastalıkla mücadele ediyor. Hem de ne mücadele! İzin, istifa, emeklilik hakkı verilmeden, tükenircesine mücadele etmektedir. Çünkü savaş var, Sağlık Ordusu üstesinden gelir, haydi cepheye deniyor. Eyvallah!!!

Eyvallah da, masada ek ödeme düzenlemesi yapılırken neden bu Sağlık ordusu, bir kısım Sağlık ordusuna dönüştürülüyor? Neden Yardımcı Hizmet Sınıfında ter döken on binlerce sağlık çalışanı kapsam dışında tutuluyor? Neden Genel İdari Hizmet sınıfında görev yapan on binlerce sağlık çalışanına 5’er, 10’ar lira gibi komik paylar layık görülüyor? Aile Sosyal Politikalar bünyesinde görev yapan çalışanlarımız neden görmezden geliniyor?

Sağlık Ordusu öyle mi! Sahada Sağlık Ordusu, masada bir kısım Sağlık Ordusu! Sözde lafta gururumuzsunuz, gelsin alkışlar. Peki, sağlık çalışanının emeğinin karşılığı olunca nerede adalet, nerede hakkaniyet?

ALKIŞTAN FAZLASINI HAK EDİYORUZ!

 Sağlık çalışanlarımızın pek çok sorunun tetikleyicisi, alın terini tırpanlayan döner sermaye sistemini söylemeye bile gerek yok diyen Yıldırım, Bakanlık pandemi sürecinde yapmış olduğu ek ödeme düzenlemeleriyle, bu hususta çözümden yana olmadığını maalesef defaatle göstermiştir. Oysa çalışanların belli bir kesimini mutlu etme amacı güden düzenlemelerle ne gün kurtarılır ne yüzler güler ne de sistem ayakta durur. Her koşulda milletimize fedakarca müşfik ellerini uzatan tüm sağlık çalışanlarımız alkış ve taktirden çok daha fazlasını hak etmektedir.

 MAĞDURİYETLER BİRAN ÖNCE GİDERİLMELİ!

Bilindiği üzere 10-11-12 Mayıs 2021 tarihlerinde hizmetin asgari personelle yürütülmesi kaydıyla kamu kurum ve kuruluşlarındaki tüm çalışanlar Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğünün yazıları ile izinli sayılmıştı. Bu süreçte sağlık hizmetlerinde aksama yaşanmaması için sağlık çalışanlarımız idari izinli günlerde nöbet tutarak görevlerinin başında olmuş sağlık hizmetlerinde herhangi bir kesinti ve aksama yaşanmamıştır.

Bazı sağlık kurumlarımızda idari izin genelgesinde haftalık mesai hesaplaması ve fazla mesai ödenmesi ile ilgili herhangi bir kısıtlamaya gidilmemişken sağlık çalışanlarımızın idari izinli günlerdeki çalışmasının yok sayılması, nöbet ücretlerinin ödenmemesi veya izninin kullandırılmaması Covid19 ile mücadelede en ön safta yer alan ve görevini büyük bir fedakarlıkla ifa eden sağlık çalışanlarımızı derinden üzmüştür. İdari izinli günlerdeki çalışmalarının fazla mesai ücretini ödemeyen veya iznini kullandırmayan kurumlardan sağlık çalışanlarımızın mağduriyetleri biran önce giderilmelidir.

Artık Sağlık Bakanlığı, çalışanlara kulak tıkamayı bırakıp herkesi memnun edecek adımlar atması gerekmektedir. Sağlık ordumuzun emeklerinin karşılığı verilmeli, sistem içerisindeki adaletsizlikler ivedilikle çözüme kavuşmalıdır.”dedi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (4)
aynı nakarat 4 ay önce
madem bu kadar acılısın neden malum sarı sendikada duruyorsun çık menfaatin olmasa orada durmazsın hep aynı nakarat millete sanki haklarını arıyormuş görüntüsü vermekten başka ileriye gidemiyorsunuz çııııkkkkk
ALİ 4 ay önce
BİZDE SEÇİMDE NAKARATI GÖSTERECEĞİZ. SARI,MOR,PEMPE SENDİKANİZ BİTTİ ŞİMDİ KAHRAMANLIK GÖSTERME PEŞİNDESİNİZ.
sağlık 4 ay önce
sağlık ordusu biliyor herşeyi canını sıkma yazdı kenara
troya 4 ay önce
sayın Erdal Yıldırım senin konuştuğun kadar biz de konuşuyoruz önmeli olan o koltuğun hakkının verilmesi. oturduğun yerden konuş sonra biz de söylemiştik de. yemezler Erdal Yıldırım yemezler.
11
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?