PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Sağlık Bakanlığının Ambulanslara Kamera Koymasına Tepki

Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılacak yeni uygulama ile ambulanslara görüntü ve ses kaydedici kamera takılması kararı alındı. Karara özel hayatın gizliliği ve hasta mahremiyeti nedeniyle Türk Sağlık Sen Ordu Şube Başkanı Zengin tepki gösterdi.

Sendika 16.07.2022, 00:19 Cansu Polat
Sağlık Bakanlığının Ambulanslara Kamera Koymasına Tepki

Önümüzdeki dönemde özellikle ambulanslara konulması planlanan görüntü ve ses kaydedici kameraların özel hayatın mahremiyetini ihlal edileceğini ileri süren Türk sağlık Sen Ordu Şube Başkanı Fatih Galender Zengin bu uygulamadan vazgeçilmesini talep etti.

Fatih Galender Zengin sosyal medya hesabından kamera sistemi ile ilgili yaptığı açıklamada 112 ambulanslarına görüntü ve ses kaydedici kamera takılması hasta mahremiyeti ve özel hayatın gizliliği açısından problem yaratacaktır dedi. Kamera sistemi ile kayıt edilecek ve elde edilecek görüntü kayıtlarının nereye ne şekilde aktarılacağıyla ilgili bilinmezliğe dikkat çeken Türk Sağlık Sen Ordu Şube Başkanı Zengin, sağlık çalışanlarının 24 saat boyunca izlenecek olması başka bir özellikten özel hayatın korunması ile ilgili de sıkıntı yaratıyor olması kabul edilebilir değil ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (4)
Vatandaş Urfa 1 ay önce
Çok doğru bir uygulama olur ve erkek personel erkek ile kadın personel kadın ile nobetlere yazılması lazım
Hakan 1 ay önce
Bence çok doğru bir uygulama
Att ama hastane 1 ay önce
Hadi ordan ambulansin arkadinami koncak ön tarafa konulacak kimsenin ozel hayati degil 112 ci arkadaslar ne isler pesinde devlet gormesinmi isiniz gucunuz demagoji
Neye itiraz ediliyor? 1 ay önce
İşini yapan adam neden rahatsızlık duysun? Bence ğersonelin lehine bir uygulama. Şımarıklığın lüzumu yok.
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?