Sağlık Bakanlığı Bürokratlarını Sendika mı Görevden Aldırıyor?

2019 yılında Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğüne jet hızıyla atanan Prof. Dr. Hilmi Ataseven'in iki gün önceki istifasının ardından Sağlık Sen'den dikkat çeken açıklamalar geldi. Sağlık Sen Kastamonu Şube Başkanlığından ve bizzat Şube Başkanı tarafından yapılan paylaşımlar sonrası Genel Müdür Hilmi Ataseven'i Sağlık Sen mi görevden aldırdı sorusunun akıllara gelmesine neden oldu.

Sendika 01.10.2020, 22:40 01.10.2020, 22:42 Güler Sağlam
Sağlık Bakanlığı Bürokratlarını Sendika mı Görevden Aldırıyor?

Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü görevinden geçtiğimiz gün ayrılan eski Cumhuriyet Üniversitesi Rektör Yardımcısı olan Prof. Dr. Hilmi Ataseven görevden ayrılmasının ardından Sağlık-Sen Genel Disiplin Kurulu ve Kastamonu Şube Başkanı Mehmet Öz'den dikkat çeken bir paylaşım geldi. Sağlık Sen Şube Başkanı yaptığı paylaşımda Ataseven'e göndermede bulunarak, "Yaptığımız eylemler amacına çok şükür ulaşıyor, Sağlık Bakanlığı bürokratları istifa etmeye başladı" şeklinde açıklamada bulundu.

Mehmet Öz'ün paylaşımının ardından kafalar iyice karışırken Sağlık Bakanlığındaki mevcut bürokratların ise sendikanın açıklamalarını şaşkınlıkla karşıladığı öğrenildi.

TIKLAYIN

Genel Müdür Ataseven istifasının ardından yaptığı paylaşımında herkese teşekkür etti.

PROF. DR. HİLMİ ATASEVEN KİMDİR?

1968 yılında Sivas’ta doğan Prof. Dr. Ataseven, ilk orta ve lise eğitiminin ardından Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi. Ankara’da Türkiye Yüksek İhtisas Hastanesinde Gastroentoloji Yandal’da uzmanlığını alan Ataseven, mecburi hizmetini 2007-2009 yılları arasında Erzurum Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yaptı. Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi Gastroentoloji bölümüne Yrd. Doç. Dr olarak gelen Ataseven, 2011 yılında Cumhuriyet Üniversitesinde Doçent oldu. Sağlık Bilimlerinde temel alanı gastroenteroloji olan Prof. Dr. Hilmi Ataseven, Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde tıptan sorumlu Rektör Yardımcısı olarak görev yapıyordu. Haziran 2019dan bu yana Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürü olarak görev yapan Atasevenin üniversitedeki öğretim üyeliği görevine geri döneceği öğrenildi. Ataseven, evli ve üç çocuk babasıdır.

KAYNAK: AJANS KAMU NET

Yorumlar (16)
Sağlık personeli 4 ay önce
Kendine faydası olmayan Mehmet Öz bu açıklamayı hangi hak ve sıfatla yapmıştır. Asıl istifa etmesi gereken genel merkez başkanı vasıfsız Semih durmuş olmalıdır. Tabi Namus ve şeref taşıyorsa...
Sadettin Köpek 4 ay önce
Mahmut Kaöar sendikaya yüktür yazıklar olsun
Sendika 4 ay önce
Sendikadan(Sn Kaçar) Aksine Ankarada başarısız olan Covid Döneminde Ankara covid sayıları İstanbulu ikiye katladığı sıkıntılı dönemde Filyasyon ekibine malzeme ekipman araç gereç bile gönderemeyen, sendika başkanı tabiriyle ve facebook paylaşımıyla Kaleme muhtaç eden, Filyasyon Ekibine Bir Ekmek Arasına Bir Dilim Kaşarı reva gören, ama kendisi ve Yardımcıları için Bilkent Lojmanı almak için öndeki sırada yer alan kişilere şube müdürlerine siz ilçelere başvurun diyen ve Lojman hesabı yapan kişilerin ve sonunda Bilkent gibi Ankaranın En Lüks semtinde satılırsa hesabıyla Lojmana yerleşenlere destek veren arkasında duran kimler var???
Üye 4 ay önce
Kendini nimetten saymak ifadesinin vücut bulmuş hali mevcut sağlık-sen genel başkanı ve avanesidir. Kapısında köle olmayı kabul edecekleri adamları görevden aldıracaklar he? Hahaha
Sağlıkçı 4 ay önce
Kastamonu başkanı üyeleri geri zekalı zannederek algı yaparım diye düşünmüş. Sen kimsin ya, çapınnne senin? Bunların alayı ahmak vAllahi..
Dr 4 ay önce
Hadi lan oradan sağlık senin kendisine faydası yok ki genel müdürü görevden aldirmismis sağlık sen ufak işlerler uğraşır ufak işleri gücü yeter hastane müdür yardımcıları gibi
Tekniker 4 ay önce
Sağlık-sen in görevi mı değişti? Ulan hepiniz aynısınız. Herkes makam.mevki torpil peşinde. Yazıklar olsun sizlere. Bir gün herkes işini doğru yapsa hiç bir sıkıntı kalmayacak ama yok illa birşeyler olacak ülkemiz kötüye gidecek. Kim haksızlık torpil yapıyorsa Allah belasını versin münafıklar
Vatandaş 4 ay önce
Sendika kendine mal etmeye çalışıyor
sağlıkmüdür 4 ay önce
Şu sendikayı ciddiye alıp bunları adam yerine koyan bürokratlara yazıklar olsun... Memur Sen ve yavrusu Sağlık Sen liyakati yok eden kurumsal oligarşik bürokrasinin baş aktörüdür ve Akp sonrası hesap sorulacaklar listesinde bir numara olacaktır. Aklı olan istifa eder, rüzgar artık tersten esiyor.
Sağlıkçılar 4 ay önce
Sağlık senin bu kadar gücü varsa bence yok bu kadar emeği bizlerin maaslarimiza zam yapmak için harcasinlar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-5
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?