Önder Kahveci'den iş bırakma sinyali!!

Önder Kahveci'den iş bırakma sinyali!!

Sendika 06.08.2019, 15:01
Önder Kahveci'den iş bırakma sinyali!!

TIKLAYIN

Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci 2019 Toplu Sözleşme sürecinde çözüm önerileri arasında "Grev hakkımız yok ama üretimden gelen gücümüzü kullanarak iş bırakma eylemlerini geçmiş yıllarda yaptık biz. Çalışanların haklarının korunması noktasında yapılacak eylemlerde cezai işlem uygulanamaz. Yargı kararı var bu konuda" diyerek iş bırakma sinyali verdi. 

Sağlık personelinin maaşlarının her geçen yıl erimesi eşdeğer iş yapan diğer kurumlarda çalışan memurlarla arasındaki maaş farkının her geçen yıl açılması Kahveci'nin iş bırakma sinyali vermesinin doğruluğunu gösteriyor. 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
Saglikcilar 1 yıl önce
Sonuna kadar arkandayiz başkan iş bırakma eyleminde takii maaslarimiz polis gibi 6500 TL olana kadar
Hemşire 1 yıl önce
Sonunda yahu saglikcilar in yıllardır beklediği haber işte budur helal olsun sana türk sağlık sen bir sağlık sen üyesi olarak takdir ve teşekkürlerimi sunarım sizlere 17 yıldır yetkili sağlık sen hep sustu beceriksizlik lerinide yok vatan millet sevdası adı altında fedakarlık yapmak lazım diye bizleri ne hale getirdi kamuda en düşük maaşı alır olduk sayelerinde polislerin maaslaei 6000 TL üzeri ne çıkarken bir astsubayın maaşı 8000 TL bin üzerine çıkarken en yakın zamanda 400 TL ile 900 TL zam yapılırken akademisyen kere 1000 TL üzeri zam yapılırken hakimlere 2500 TL üzeri zam yapılırken vb vb bunlar 17 yıllık ak parti hükümeti nde oldu ama bizlere gelince hiç bir şey yok
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?