PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Memur Sen’in Yapacağı Eyleme Türk Büro Sen’den Sert Açıklama

Memur Sen’e bağlı Büro Memurları Sendikasının bugün yapacağı “SGK çalışanları eylemi” ile ilgili Türk Büro Sen’den sert açıklama geldi.

Sendika 16.05.2022, 13:19 Cansu Polat
Memur Sen’in Yapacağı Eyleme Türk Büro Sen’den Sert Açıklama

Büro Memurları Sendikası'nın bugün yapacağı eylem sendikaları karşı karşıya getirdi. Türk Büro Sen Genel Başkanı Türkeş Güney Memur Sen tarafından yapılacak eyleme katılmayacaklarını açıkladı.

'SAMİMİ VE DÜRÜST BİR KARAR DEĞİL'

Büro Memurları Sendikası ise Sosyal Güvenlik Haftası kapsamında Büro Memur-Sen olarak 81 ilde iş bırakma dahil çeşitli eylemler yapacağını duyurdu.

BÜRO MEMURLARI SENDİKASI İLE TÜRK BÜRO SEN KARŞI KARŞIYA GELDİ

16 Mayıs Pazartesi günü 12:45’te 80 il ve Ankara SGK Başkanlığı (Balgat) önünde yapacağımız basın açıklamalarımıza üyelerimizi bekliyoruz." denildi.

Türk Büro Sen Genel Başkanı Türkeş Güney'in açıklamaları şu şekilde oldu;

Büro iş kolunda genel yetkili sendika, ülkemizde sosyal güvenlik haftası olarak kutlanılan, 16-20 Mayıs tarihleri arasında, SGK işyerlerinde bir takım eylem kararları aldığını duyurmuştur.

Öncelikle, kamu görevlilerinin lehine olan, her türlü eylem ve gelişmeyi destekleyeceğimizi ifade ediyor, adı geçen sendikanın eylem kararı ile ilgili, aşağıdaki sorularımıza cevap arıyoruz.

Değerli SGK çalışanı üyelerimize;

Büro iş kolunda genel yetkili sendika, ülkemizde sosyal güvenlik haftası olarak kutlanılan, 16-20 Mayıs tarihleri arasında, SGK işyerlerinde bir takım eylem kararları aldığını duyurmuştur. Öncelikle, kamu görevlilerinin lehine olan, her türlü eylem ve gelişmeyi destekleyeceğimizi ifade ediyor, adı geçen sendikanın eylem kararı ile ilgili, aşağıdaki sorularımıza cevap arıyoruz.

2-SGK çalışanlarının da içinde yer aldığı büro iş kolunda yetkili olan, sadece SGK işyerlerinde eylem kararı alan, adı geçen sendika, Ağustos 2021 ayındaki toplu sözleşme masasında, SGK ve büro iş kolu çalışanları için, hangi hakları talep etmiştir?

3-Ağustos 2021 ayındaki toplu sözleşme sürecine giderken, gerek Konfederasyonumuz Türkiye Kamu Sen'in, gerek kamuoyunun, yüksek enflasyon tehlikesi uyarılarına rağmen, SGK ve diğer kamu çalışanları için %5 zamma imza atanların, bugün SGK çalışanlarına, hangi yüzle eylem kararı aldıklarını merak ediyor, SGK çalışanlarımızın bu soruyu ilgili sendikaya sormalarını bekliyoruz.

4-Tüm Kamu çalışanları yüksek enflasyon ve hayat pahalılığı altında inim inim inlerken, bunları dile getirilecek makam ve irade belli iken, sadece SGK işyerlerini ve çalışanlarını kapsayan eylem kararının, kurum ve İşyeri bazında maksatlı, manidar buluyor, inandırıcı ve samimi bulmuyoruz.

5-Sgk çalışanları, kendisini toplu sözleşme masasında satanları görüp, yönünü Türk Büro Sen'e çevirdiği için, SGK işyerlerinde, amacı ve maksadı SGK çalışanlarının hakkını aramak olmayan, eylem kararlarını; samimi ve dürüst bir karar olarak görmediğimiz için,

6-Yukarıda açıklamaya çalıştığımız sebeplerle, adı geçen sendikanın eylemlerine katılmayacağımızı, desteklemediğimizi ifade ediyor, kendilerine naçizane "siyah yerine, sarı rengi" tavsiye ediyoruz." ifadeleri kullanıldı.

Yorumlar (2)
kayıkçı 2 ay önce
durun siz kardeşsiniz
susun pısırık adamlar 2 ay önce
aman koltuklarınızdan olmayın susun susun
20
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?