PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Memur Sen’den Hükümete: Ocak Ayında Memura Refah Payı Verilmeli

Ek gösterge ve sözleşmeli personele kadro gibi adımların devam etmesi isteyen Genel Başkan Ali Yalçın, hükümete seslenerek ocak ayında refah payı ile memurun gözetilmesi, alım gücünün yükseltilmesi gerektiğini ifade etti.

Sendika 15.12.2022, 13:45 21.12.2022, 21:17 Cansu Polat
Memur Sen’den Hükümete: Ocak Ayında Memura Refah Payı Verilmeli

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’dan memurlara yapılacağı söylenen refah payı zammıyla ilgili önemli açıklama geldi.

Ali Yalçın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, sözleşmeli personele verilen kadro hakkı, ek gösterge ve 50/D’nin 33’A’ya geçirilmesi gibi adımlarının devam etmesi gerektiğinin altını çizerek ocak ayında memura refah payı verilmesi gerektiğini dile getirdi.

Asgari ücret düzenlemesinin sabit ücretli, dar gelirliyi gözetme konusundaki hassasiyeti takip ettiklerini belirten Yalçın, görüşmelerin olumlu sonuçlanmasını arzuladıklarını ifade ederek, “aynı hassasiyeti kira ve ağırlaşan yaşam koşulları karşısında memurun alım gücünün yükseltilmesi için de gösterileceğine inandıklarını” söyledi.

Ek gösterge düzenlemesinde eksik kalan kısımların, kör noktaların giderilmesi için kurulan cümleleri, tamir için taahhüt olarak gördüklerini dile getiren Yalçın, “sözleşmeliye kadro düzenlemesinde gayretleri, eş değer atılan olumlu adımları, kapsam genişlemesini takdir ediyor ve son derece önemsiyoruz” şeklinde konuştu.

Yorumlar (23)
Kırmızı Değirmen 2 ay önce
Buları 3,5 e imza atarken düşünecektin.Ali Efendi
Franbuazlı çiğ köfte 2 ay önce
Hükümetin böyle bir planı var demekki. Bunlarda kendine pay çıkarıyor
zamflasyon 2 ay önce
lütuf etmiş beyefendi dilenir gibi rica ediyor sen sendika başkanısın gerekeni yapıp hakkı öyle alacaksın ama nerdeeee...
prosağlıkçı 2 ay önce
ya geçen toplu sözleşmede Türk sağlık sen refah payı ve seyyanen zam verilmedi diye masadan kalkınca siz bizim kazanımlarımıza sahip çıkmayın diyodunuz. ya siz nasıl bir sendikacılık yapıyosunuz? refah payı verileceği konuşulmaya başlanınca çıkıp refah payı verilmeli diyosunuz. ya kardeşim siz bi şey verileceği zaman çıkıp memur sen kazanımı diye yutturmaktan yorulmadınız da bu millette bunları yutmaktan yorulmuyo. HAYRET
BANKER BİLO 2 ay önce
BENDE DİLE GETİRİYORUM SAYIN YALÇIN FAKAT SENİN SENDİKA OLARAK BAŞKA ŞEYLER DE YAPMAN GEREKMEZ Mİ ÇIKIP HÜKÜMETE MEMURUN HAKKINI SAVUNMAK GİBİ YAPMIYOLARLARSA HER TÜRLÜ YASAL HAKKINI KULLANARAK HAKKINI ALMAK GEREKMEZ Mİ? BUNLARI SİZE BİZ Mİ HATIRLATACAĞIZ SÜREKLİ..
Yazik 2 ay önce
Sen sendika değilsin ki, bizim dışımızda herkesi savunuyorsun
Fakir memur 2 ay önce
Ali Yalçın gerek yok bence nasılsa her yıl üye sayısını artırıyorsunuz
engın 2 ay önce
benda öyle dusunuyom...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.