Memur Sen Topu Sözleşme Gündemiyle İl Başkanlarını Topladı!

Memur-Sen Konfederasyonu Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısı ve İl Temsilcileri Toplantısı 6. Dönem Topu Sözleşme gündemiyle gerçekleştirildi. Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Memur-Sen Genel Merkezi’nde gerçekleştirilirken İl Temsilcileri ise video konferans yoluyla bir araya geldi.

Sendika 08.08.2021, 18:24 08.08.2021, 19:09 Güler Sağlam
Memur Sen Topu Sözleşme Gündemiyle İl Başkanlarını Topladı!

İlk olarak Memur-Sen Genel Merkezi’nde  Memur-Sen ve bağlı sendikaların yönetim kurullarının bir araya geldiği Başkanlar Kurulu’nda konuşan ve süreci değerlendiren Ali Yalçın, Kamu İşvereni Heyeti’nin geçtiğimiz toplu sözleşmenin yarattığı memnuniyetsizlikleri göz ardı etmemesi gerektiğini söyledi. 

Hükümetin zam teklifini 12 Ağustos’ta sunacağını ifade eden Yalçın, Memur-Sen’in tavrının bu teklife göre olacağını belirtti. Yalçın, memurların alım gücünün düştüğünü, 2019’da memura verilen zamdan bu yana enflasyonun beklenenin üzerinde çıktığını ve dolar kurunun piyasaya etkisini mutlaka hesaba katılması gerektiğini söyledi. Yalçın, "Memurlar geçen dönemde kendilerini geçim derdiyle baş başa bırakan bu yaklaşımı bir daha görmek istemiyor” diye konuştu. 

Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın’ın konuşmasının ardından ise sendika Genel Başkanları ve Yardımcıları hafta içinde tamamlanan komisyon çalışmaları hakkında bilgi verdiler. 

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Toplu Sözleşme Memnuniyet Üretmelidir

Genişletilmiş Başkanlar Kurulu’nun ardından video konferans yoluyla gerçekleştirilen İl Temsilcileri Toplantısında il temsilcileri ile bir araya gelen Yalçın bu toplantıda "Toplu sözleşme memnuniyet üretilmelidir. Biz bu memnuniyeti oluşturacak teklifi kamu işverene sunduk. Kamu işvereni de teklifini sunarken memurların beklentilerini dikkate almalıdır" dedi. Toplu sözleşmenin hafife alınmaması gerektiğini söyleyen Yalçın, 6. Dönem Toplu Sözleşmenin önceki toplu sözleşmelerden farklı olduğunu belirtti.

Yalçın “Bu toplu sözleşme yaratacağı bir memnuniyetsizlik ile sosyal maliyet oluşturma potansiyeli daha yüksektir. Çünkü 5.Dönemde mutabakatsızlık oldu ve mutabakatsız geçen sürede ekonomik göstergeler memurun alım gücünü düşürdü. Siyasi irade vereceği teklifte ve yaklaşımda bu gerçeği göz önünde tutmalıdır. Toplu Sözleşmenin sosyal maliyet oluşturmamalı, toplumsal memnuniyet oluşturmalıdır" şeklinde konuştu. 

Yalçın’ın konuşmasının ardından söz alan il temsilcileri ise teşkilatın ve üyelerin toplu sözleşmeden beklentilerini aktardı. Toplu Sözleşmenin değerlendirildiği toplantıda Memur-Sen’in yol haritası masaya yatırıldı.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (9)
Ramo32 4 ay önce
Eğer bu seferde satarsaniz bende sendika işi bitmiştir..
Sağlıkçılar 4 ay önce
Masaya tatar Ramazan gibi oturur züğürt ağa gibi kalkar olacağı budur
sağlık bakanlığı çalışanı 4 ay önce
işçilerin zammı neden belli olmuyor.......memura %2 verildikten sonra % 30 mu verilecek işçiye ....................taşerondan bedava kadroya geçen işçiler kadar ikramiye tediye yol yemek bayram harçlığı alın yeter......düşük ücretli memurlar oransal zam'a karşı aradaki makas dahada açılıyor....hermemra işçilerin hakları ve bir seferde 1500 tl zam verilmeli
sağlıkçı 4 ay önce
bence siz hiç oraya çıkmayın en azından hükümetin verdiği zammın altında zam almayız eskiden yaptığınız gibi
sağlık personeli 4 ay önce
bizim şu anki durumumuz senin sayende sizlere üye olan sağlık personeline yazıklar olsun
HEMŞİRE AYŞE, FATMA,AYSU 4 ay önce
YAZIK BİRDE İL BAŞKANLARI ANKARA'YA GELMİŞ. BOŞA MASRAF ETMİŞSİNİZ. HERŞEY BELLİ AMA BU SENDİKAYA ÜYE OLANLARA COK ACIYORUM. SONRA BU SAĞLIK CAMİASI DERT YANMASINNNN...
attci 4 ay önce
işiniz gücünüz reklam..memurları özellıkle bu pandemide sağlık calısanlarını asla aklınıza getirmediğinizi de adım gibi biliyorum...
mülakat mağduru YHS 4 ay önce
sağlık bakanlığı hakkımızı gasp etmiştir 600 civarı açıkta kalan kadro vermemiştir
ihalelerde büyük vurgun yapmıştır
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
5
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?