PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Memur Sen Perşembe Günü Eylem Yapacak!

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, demokratik haklarını kullanmak için 19 Ağustos saat 18.00'de Ankara'da eylem yapılması kararı alındığını açıkladı.

Sendika 17.08.2021, 02:29 Güler Sağlam
Memur Sen Perşembe Günü Eylem Yapacak!

Memur Sen Yönetim Kurulu üyeleri, bağlı sendikaların genel başkanları ile il temsilcilerinin katıldığı 34. İl Temsilcileri Toplantısı'nda, sözleşme görüşmelerinde izleyecek yol haritası tartışıldı.

PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.
- "19 Ağustos eylem yapılması kararlaştırıldı"

Memur-Sen 34. İl Temsilcileri toplantısında, şu kararlar alındı:

"12 Ağustos'ta kamu işvereni tarafından sunulan teklifi kabul etmiyor, 'en kısa sürede' ve 'müzakeresi yetişebilecek' nitelikte, 'yeni, makul, adil ve müzakere etmeyi gerektirecek' teklif bekliyoruz. Konfederasyonumuz ve bağlı sendikalarımızın görüşme ve müzakerelerde de ifade ettiği şekilde bürokrasinin, siyasetin ve kurumların kamu görevlilerinin emeğine değer verme noktasında özel bir gayret göstermesi gerektiğini bir kez daha tekrar ediyoruz. Bu tespit ve kararların yanında, kamu işvereninin tekliflerimize olumlu bakış üretmesine ve imzaya davet içeren teklifler getirmesine katkı sunmak, sürece olumlu katkı sağlamak ve kamuoyunun konuya dair farkındalığını artırmak, makul olan tekliflerimizin kabulü için demokratik hakkımızı kullanmak amacıyla 19 Ağustos saat 18.00'de Ankara'da eylem yapılması, süreç içerisinde atılacak olumlu adımlara göre de yeniden değerlendirme yapması."

PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.
Yorumlar (9)
Sadi 6 ay önce
Saglik-sen şube başkanları eyleme parasını sendika üyelerinin ödeyeceği ucakla mı gidecekler,yoksa yeni aldıkları ve yine yakıtını sendika üyelerinin ödeyeceği sıfır arabalarla mı gidecekler? Mesela samsun sağlık-sen başkanı gelir gelmez aldığı wv passat'la mı gidecek Ankara'ya?
attci 6 ay önce
mesai zamanında yapmanız gerekmezmi? o zaman ne anlamı nede güvenirliliği kalır nede sonuç getirir?
sağlıkçı 6 ay önce
2021 sağlıkçı yılında , sağlık çalışanlarında hakkınız ödenmez dendi ve ödenmedi, memura da ödenmez.
Sendikaların yapacağı pek birşey yok, çünkü grev, eylem, iş bırakma vb. hakları yok. hükümet ne derse o
Sağlıkçı 6 ay önce
Camianın size inancı kalmadı, tüm sağlık ordusu sorunu sandıkta çözmeye yemin ettik, sizin gibi miş gibi yapanlara itimadımız kalmadı. MEMURUN SENDİKASI OLMAZ, HİZMET EDECEĞİ DEVLETİ OLUR. Hükümet memurun hakları noktasında akıllı davranmalı, yoksa sandıkta işi zor
Hemşire saglık mem 6 ay önce
Sendikacılık tbmm önünde cbaşkanlıgı önünde istenen alınana kadar çadır kurup gündem oluşturmayı gerektirir
Viva 6 ay önce
Aile hekimleri gibi olmadınız. Tüm ülkede iş bırakma eylemi yapılması lazım. Tüm sağlık çalışanlarının katkılarıyla kritik alanlar açık kalıp diğer alanların iş bırakması elzemdir.
yorgun 6 ay önce
Maşaalah 2019-2020 döneminde de eylem kararı alınmıştı ne oldu 0,5 buçuk geldi yine eylem zamanı elimizi açalım 0,5 yani buçuk zammı bozdur bozdurur yeriz seçim zamanı da buçık oy vermem bile
Sağlıkçıya borç ödeme vakti 6 ay önce
Sağlıkçılara borçlusunuz borcunuzu ödeyin. Öyle 3-500 ile ödenmez sağlıkçının seyyanen hakkı 1500-2000 TL ana sütü gibi haketti
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-5
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?