PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Memur Sen, İmam Hatiplilere Yönelik Sözleri Sonrası Şarkıcı Gülşen Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu

Verdiği bir konser sırasında İmam Hatiplilere yönelik sözleri nedeniyle Memur Sen tarafından şarkıcı Gülşen Bayraktar hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Sendika 25.08.2022, 15:27 Cansu Polat
Memur Sen, İmam Hatiplilere Yönelik Sözleri Sonrası Şarkıcı Gülşen Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu

Memur Sen tarafından yapılan açıklamada nefret ve ayrımcılık ile halkı kin ve düşmanlığa tahrik suçlarını işlediği ileri sürülen şarkıcı Gülşen hakkında suç duyurusunda bulunulduğu açıklandı.

Verdiği bir konser esnasında İmam hatiplilere yönelik çirkin ifadeler kullanan Gülşen Bayraktar Çolakoğlu hakkında; nefret suçuna, halkı kin ve düşmanlığa tahrike, inanca dayalı ayrımcılığa neden olan insan haklarına, insan onuruna açık saldırı niteliğindeki, ayrımcılık yasağına dair kesin ihlal kapsamında olan söylemlerine yönelik olarak İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduk ve gerekli işlemleri yerine getirmesi için TİHEK’e başvuruda bulunduk.

İnançlı ve değerlerine bağlı milleti tasfiye, vesayeti takviye etmeyi amaçlayan 28 Şubat darbeci zihniyetinin bir dışa vurumu olan, milletin değerlerini temsil eden en önemli kurumlardan biri olan İmam-Hatip liselilerin önünü kesmek için bütün meslek liselerine katsayı engelinin uygulandığı, üniversiteye girişlerinin engellendiği, başörtülü kızlarımızın üniversitelerde başörtülerini çıkarmaları amacıyla ikna odalarında imha süreçlerine sokuldukları, kamu görevlilerinin fişlendiği karanlık dönemin günümüzde hala yaşadığını örnekleyen söz konusu şahsın tutumu; nefret suçuna, halkı kin ve düşmanlığa tahrik suçuna, inanca dayalı ayrımcılığa neden olmuş, insan haklarına, insan onuruna açık saldırı, ayrımcılık yasağına dair kesin ihlal kapsamındadır.

Nefret söylemlerinin arttığı ve daha çabuk yayılabildiği günümüzde, nefret, hoşgörüsüzlük ve ayrımcılık sebebiyle İmam-Hatip Liselilerine karşı haksız, kin ve düşmanlık niteliğinde ifadeler kullanarak hesaplaşma sevdasına düşen, geçmiş dönem uygulamalarını çağrıştıran kişinin ifade ve davranışları; toplumsal barışı zedelemeyi, nefret suçlarına, halkı kin ve düşmanlığa tahrik suçlarına yönelik fiillere azmettirmeyi daha geniş bir çerçeveyle ayrımcılık yasağını yok sayıp ötekileştirmeyi makul göstermeyi hedefleyen bir yaklaşımın tezahürüdür.

Diğer taraftan bu ifadeler, inanca dayalı ayrımcılığı körüklerken değerlerine uygun olarak eğitim tercihi yapan kişilere karşı da dünya görüşleri ve kişisel tercihleri nedeniyle bir kin ve nefret dolu ötekileştirmeye yol açmaktadır. Bu kapsamda Türkiye’nin birçok alanda ortaya koyduğu değişim, dönüşüm ve yenilenme çabasının akamete uğratılması sonucunu hedefleyen her çabayı, hazırlığı, eylemi ve söylemi milletin iradesiyle tarihin çöp sepetine gönderilen 28 Şubat benzeri bir ara sürecin hayat bulması çabasına katkı olarak görülmesi gerektiğine inanıyoruz.

Suç Duyurusu-1

Suç Duyurusu-2

Yorumlar (24)
salim 2 ay önce
ya bırak tribünlere oynamayı memursen .senin görevin üyelerinin hakkını savunmak.sanamı kaldı Gülşeni savcılığa şikayet etmek
kendi işine odaklan 2 ay önce
üyeleri savundunuz da o mu kaldı siz kendi işinize bakın önce
zeyn 2 ay önce
sana ne ali gülşenden. sen bizim sabitler neden emekliliğe yansımıyor ya da 2008 sonrası işe giren memura yapılan haksızlıklar ne olacak bunlardan haber ver. şov yapmayı bırak da bizle ilgilen
Yawhehe 2 ay önce
Size mi düştü suç duyurusu senin işin memurun emekçinin hakkını aramak! Tribünlere oynamayın ülkenin milli eğitim bakanı var dernekleri var imam hatiplerin onlar bulunsun size ne?
Hasan 2 ay önce
Sedat Peker'in açıklamalarından bir tane savcı neden harekete geçmedi!!!
dr 2 ay önce
sen hekimler hakkında suç duyurusunda bulunda artık 1 ay sonunda hekimler hemşirelerden 14 kat maaş farkı olacaklar
Sağlık çalışanı 1 ay önce
Şaşırtmadı yine Andımız içinde okutulmaması için gerekirse eylem yaparız demiştin unutmadık...
Sağlıkçı 2 ay önce
BAKARA MAKARA DİYEREK DİNİMİZLE KUR'AN'I KERİM'LE DALGA GEÇİLİRKEN NERDEYMİŞ, ÜSTELİK BU ZATI BÜYÜKELÇİ YAPTILAR, TEK KELİME ETTİ Mİ BU ZAT
2351 mağduru hizmetli 2 ay önce
Ali Efen sendikacılığı böyle yapar,ögrenciler için tez konusu Ey YARDIMCI HİZMETLİ Olan Arkadaşlar UYANIN Artıııııııııııık
Sgk 2 ay önce
Sen senfikacmisin yoksa siyasetcimi sen önce şu servetini açıkla nerden aldin caismadan öğretmenler senin kadar zengin deyil
Başladı yine 2 ay önce
Sana mı kaldı suc duyurusunda bulunmak her şeyden kendine pay biliyorsun.memurların haklarına bak ayin 26 sı olacak hala yeni performanslar yatmadı bizi 730 tl ye mahkum ettin.
LABORANT 2 ay önce
bizi masada sattığın görüşmeleri hatırla da aynaya bak ben kimim diye sözümün kıymeti ağırlığı vamı düüşüün
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?