Memur-Sen Cumhurbaşkanı Görüşmesi Detayları!

Akşam saatlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşen Memur-sen heyetinde yer alan Genel Sekreter Semih Durmuş, görüşme sonunda sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunarak “Memur-Sen heyeti olarak bizleri kabul edip,talep ve sorunlarımızı içtenlikle dinleyen Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyorum.‬” dedi.

Sendika 13.01.2020, 23:59 14.01.2020, 12:15 Güler Sağlam
Memur-Sen Cumhurbaşkanı Görüşmesi Detayları!

Görüşmeyle ilgili uzun zamandır Cumhurbaşkanından randevu isteyen ve gün bekleyen Memur-Sen heyeti, sonunda uzun bekleyişlerinin ardından Cumhurbaşkanıyla görüşme fırsatı bulabildi. Görüşmenin detayları hakkında ne Memur-Sen nede Külliye kanadından herhangi bir açıklama yapılmazken, yıllarca sadece vaatler de kalan çözüm önerileri yerine, sağlık çalışanları başta döner sermaye sorunu olmak üzere hükümetten icraat bekliyor.

Sağlık-Sen'in Cumhurbaşkanı Görüşmesi Açıklaması! haberimiz için tıklayınız.

TIKLAYIN

Kulislerde, Memur-Sen heyetinin Sayın Cumhurbaşkanından sözleşmeli personel istihdamı, döner sermaye adaletsizliği, 3600 ek gösterge, personel yetersizliği gibi konularda destek istediği konuşulurken, Cumhurbaşkanının Memur-Sen heyetine Sağlık Bakanlığının döner sermaye yönetmeliği konusundaki çalışmasını söylediği öğrenildi. 

Ancak bilindiği üzere Ağustos ayında Cnn Türk’de konuşan Bakan Fahrettin Koca, Döner Sermaye değişikliğine dair yönetmeliğin eylül - ekim ayı gibi yürürlüğe gireceğine söylemesine rağmen, aradan geçen aylara rağmen bir daha yönetmelik değişikliği konusuna değinme tenezzülünde dahi bulunmamıştı.

Kaynak: SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
Radtek 1 yıl önce
Memnun sen den bi iş çıkmaz hükümetten sendika olmaz yönetim yönetimi yemez artık saflıktan çıkalım doğru yola yönelelim
Turk saglik sen o masada olsa karar alırdı türkü dinlemezsiniz bu kadar net
sağlıkçı 1 yıl önce
cumhurbaşkanıyla görüştünüzde ne oldu cumhurbaşkanı nelere olur dedi eğer olur deseydi konuşulurdu demekki hepsi boş
X 1 yıl önce
Atama istediğimizi söylemişlermi acaba ?
-2°
sisli
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?