Memur-Sen Cumhurbaşkanı Görüşmesi Detayları!

Akşam saatlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşen Memur-sen heyetinde yer alan Genel Sekreter Semih Durmuş, görüşme sonunda sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunarak “Memur-Sen heyeti olarak bizleri kabul edip,talep ve sorunlarımızı içtenlikle dinleyen Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyorum.‬” dedi.

Memur-Sen Cumhurbaşkanı Görüşmesi Detayları!

Görüşmeyle ilgili uzun zamandır Cumhurbaşkanından randevu isteyen ve gün bekleyen Memur-Sen heyeti, sonunda uzun bekleyişlerinin ardından Cumhurbaşkanıyla görüşme fırsatı bulabildi. Görüşmenin detayları hakkında ne Memur-Sen nede Külliye kanadından herhangi bir açıklama yapılmazken, yıllarca sadece vaatler de kalan çözüm önerileri yerine, sağlık çalışanları başta döner sermaye sorunu olmak üzere hükümetten icraat bekliyor.

Sağlık-Sen'in Cumhurbaşkanı Görüşmesi Açıklaması! haberimiz için tıklayınız.

TIKLAYIN

Kulislerde, Memur-Sen heyetinin Sayın Cumhurbaşkanından sözleşmeli personel istihdamı, döner sermaye adaletsizliği, 3600 ek gösterge, personel yetersizliği gibi konularda destek istediği konuşulurken, Cumhurbaşkanının Memur-Sen heyetine Sağlık Bakanlığının döner sermaye yönetmeliği konusundaki çalışmasını söylediği öğrenildi. 

Ancak bilindiği üzere Ağustos ayında Cnn Türk’de konuşan Bakan Fahrettin Koca, Döner Sermaye değişikliğine dair yönetmeliğin eylül - ekim ayı gibi yürürlüğe gireceğine söylemesine rağmen, aradan geçen aylara rağmen bir daha yönetmelik değişikliği konusuna değinme tenezzülünde dahi bulunmamıştı.

SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2020, 12:15

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Radtek
Radtek - 3 ay Önce

Memnun sen den bi iş çıkmaz hükümetten sendika olmaz yönetim yönetimi yemez artık saflıktan çıkalım doğru yola yönelelim
Turk saglik sen o masada olsa karar alırdı türkü dinlemezsiniz bu kadar net

sağlıkçı
sağlıkçı - 3 ay Önce

cumhurbaşkanıyla görüştünüzde ne oldu cumhurbaşkanı nelere olur dedi eğer olur deseydi konuşulurdu demekki hepsi boş

X
X - 3 ay Önce

Atama istediğimizi söylemişlermi acaba ?

SIRADAKİ HABER