Memur-Sen Başkanından Kamu-Sen’e Sert Eleştiriler Gündem Oldu!

Memur-Sen’e bağlı Eğitim Bir Sen Genel Sekreteri Latif Selvi’nin sosyal medya hesabından yaptığı sert açıklamalar gündeme bomba gibi düştü. Sağlık-Sen Rize Şube Başkanı İsmail Yılmaz’ında destek verdiği açıklamanın Kamu-Sen’i hedef aldığı yorumları yapılıyor.

Sendika 07.12.2019, 23:02 07.12.2019, 23:55 Güler Sağlam
Memur-Sen Başkanından Kamu-Sen’e Sert Eleştiriler Gündem Oldu!

5 Aralık tarihinde Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan sosyal medya hesabından şu açıklamayı yapmıştı;

SELVİ’NİN AÇIKLAMALARI:

1.Sendikacılığın merkezine hizmeti değil, ideolojik takıntılarını koyan zevat bugünlerde yalan ve iftirayla itibar peşinde koşmaktadır.

2.Daima kin ve nefretten beslenenler, bölücü ve ayrıştırıcı dilleriyle sendikacılık yaptığını zannedenler, yetkileriyle beraber itibarlarını da kaybettiler, kaybetmeye de devam ediyorlar.

3.Tüm sicili kabadayılık, zorbalık ve saldırganlıktan ibaret olanlar, eğitim çalışanlarının yetkiyi ellerinden almasından ders almayanlar elbette küçülmek, erimek, buharlaşmak ve yok olmak zorundadır. Tarihin yasası budur.

4.Hiçbir sendikal üretimi olmayanlar başkalarına iftira atarak var olmaya çalışmaktadır. Eğitimcilerin gözünün içine bakarak yalan söyleyen, ağızlarından köpükler saçarak iftira atanlar, bütün kritik dönemlerde sıvıştılar. Milletle aynı safta durmayı öğrenemediler.

5.Geçmişte, yetkiyi soldan sağa alalım, diyerek bakan bagajlarında taşıdıkları formlarla bir yıl içinde 125 bin kişiyi üye kaydedenler, bütün üyelikler böyle yapılıyor sanabilirler. Himmetle büyüyenler azmin zaferini anlayamaz

TIKLAYIN

6.Darbe heveslilerini sendikalarında ağırlayanlar, ayakkabı kutularıyla meydana inerek darbecilere payandalık edenler, 15 Temmuz gecesi sinsice bekleyenler, ülke sevgisinden, haktan ve hukuktan bahsedemez.  Ülkeyi sevmeyi tekelinde sananlar tüm sınavlardan ikmale kaldılar.

7. 2010 referandumunda eğitim çalışanlarına toplu sözleşme hakkını verecek yasa çıksın diye biz ter dökerken ‘hayırda hayır’ vardır kampanyasına katılarak toplu sözleşme yasasını veto edenler yasanın merhametiyle “burada oturamam” diyemeyenler sendikacılık dersi veremezler

8. Bu toplu sözleşme sürecinde eylem adıyla seremoni yapıp balon uçuranlar, Kamu İşveren Heyeti’ne cümle kurmak yerine konfederasyonumuza sataşanlar, basiretsiz muhterislerdir.

9. Sendikal geçmişleri boyunca hiçbir kazanım elde edemeyenlerin zaman içinde üye ve itibar kaybetmelerini Eğitim-Bir-Sen’e saldırarak tamir etmeye çalışması, örümceğin salyasıyla kendine yuva yapmasıdır. Örümceklerin barınağı yeryüzündeki en zayıf barınaktır bilesiniz.

10. 5. Dönem Toplu Sözleşme’ye imza atmadığımız ortadayken, karşı oy kullanıp 85 sayfa şerh düşmemize rağmen şerhimizi görmezden gelip yalan ve iftirayla sendikacılıklarına(!) suni teneffüs yaptırıyorlar.

11. Sizin gündeminiz hiçbir zaman ne eğitim oldu ne de sendikacılık. Sizin gündeminiz hep Eğitim-Bir-Sen oldu. Bu da bizim büyüklüğümüzün en büyük göstergesidir.

12. Eğitim-Bir-Sen dünün, bugünün ve yarının sendikasıdır. Bunu konjonktürel yaşayan, kritik dönemlerde yanlış pozisyon alan, bölücü dili ve kaba üslubuyla eğitim çalışanlarını töhmet altına alan  hiçbir kazanımı olmayan yalancı saldırganlar anlayamaz.

13. Tercihlerini beğenmediğiniz eğitim çalışanları; iddiaları, icraatı, sendikal saygınlıkları, üye sayılarıyla sendikaları olmaları gereken yere konumlandırmış, yetkiyi de ehil gördüğü ellere teslim etmiştir.

Yorumlar (1)
SEVGİLİ BAŞKANLARIM YAZIK VALLAHİ YAZIK BİLLAHİ YAZIK. 13 ay önce
NEDEN TABAN TABANA ZIT SENDİKALARMIŞ GİBİ BİR HAVA ESTİRİYORSUNUZ.BU ÜLKENİN TAŞINA TOPRAĞINA AYNİ BAKAN VATAN KUTSALLIĞINI İÇİNDE HER AN YAŞANA İNSANLAR OLARAK BU DURUMA DÜŞMENİZ BİZLERİ YIPRATIYOR.SİZLERİ EN KISA ZAMANDA EL ELE GÖRMEK TABAN OLARAK TEK ARZUMUZDUR.SELAMLAR,SAYGILAR ALLAHA EMANET OLUN.
-2
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?