Kahveci:3600 Ek Gösterge Kanun Teklifi TBMM’de

Kamu-Sen İzmir Şubesi tarafından düzenlenen istişare toplantısında konuşan, Türk Sağlık-Sen ve Kamu-Sen Genel Başkanı Önder KAHVECİ, bir çok başlıkta biriken sorunlara değinirken, sağlıkçıların büyük bir merakla neticesini beklediği Ek Gösterge konusunda da dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Sendika 10.02.2019, 14:46 10.02.2019, 14:46
Kahveci:3600 Ek Gösterge Kanun Teklifi TBMM’de

3600 ek gösterge tasarisi ile ilgili olarak; bahsi geçen dört meslek grubunun degil kamu çalisanlarinin tamaminin kapsanmasi gerektigini belirtti.

TIKLAYIN

3600 ek gösterge ile ilgili kapsamli bir teklif hazirladiklarini ve su an hazirlanan bu teklifin TBMM'de bulundugunu ifade eden Önder Kahveci; dört meslek grubu degil tüm kamu çalisanlari bundan yararlanmali ifadelerine ek olarak, bahsi geçen meslek gruplari dahilinde bir beklentinin olustugunun altini çizerek; “Beklentiler bosa çikarilmamali" dedi.
Genel Baskan Kahveci, yukaridaki belirtildigi gibi meclis gündemine getirilen ek gösterge hususunda çalisanlarin beklenti içerisinde olduguna dikkat çekerek, “kamu kurumlarinda liyakat, ehliyet ve hakkaniyet bir an önce tesis edilmelidir” diyerek konusmasindan önemli satir baslari vermis oldu.

Sözlesmeliler ile ilgili olarak ciddi teklifler üzerinde çalistiklarini vurgulayan Genel Baskan; “mücadelemiz ve arzumuz bütün 4/B’li, 5393 sayili Kanun, 4924 sayili Kanun gibi farkli mevzuat hükümlerince uygulanan güvencesiz istihdam modellerinin kaldirilmasi ve tüm personelin is güvencesine kavusturulmasi yolundadir” dedi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
Songulyandim 2 yıl önce
Bütün memurlara verilmeli meslek gruplari diye bir ayrım yapılmamalı .
-5
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?