Kahveci: Sözleşmeli Personelin Kadroya Geçirilmesi Artık Bir Zorunluluktur

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, bazı belediyelerde sözleşmeli personele yönelik yaşanan gelişmeleri değerlendirdi.

Sendika 09.12.2019, 13:42 09.12.2019, 13:43 Güler Sağlam
Kahveci: Sözleşmeli Personelin Kadroya Geçirilmesi Artık Bir Zorunluluktur

“Belediyelerde görev yapan sözleşmelilerin iş akitlerinin yenilenmeyeceği yönünde haberler gelmektedir” diyen Genel Başkan Kahveci, “Herhangi bir mesnete dayanmayan bu tür uygulamaları ve baskıyı Türkiye Kamu-Sen olarak kabul etmemiz mümkün değildir” dedi. 

Genel Başkan Önder Kahveci;

“Bazı Belediyelerde sözleşmeli personele iş akitlerinin feshedileceği yönünde bildirimler gitmektedir. Herhangi bir mesnete dayanmayan bu tür uygulamaları ve baskıyı Türkiye Kamu-Sen olarak kabul etmemiz mümkün değildir.

TIKLAYIN

Yıllardan beri sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi talebimizin ne denli yerinde olduğu bu gelişmelerle bir kere daha ortaya çıkmaktadır. Kamu çalışanının kaderi bir tek yöneticinin iki dudağı arasına terkedilemez. 

Böyle bir duruma sessiz kalmayacağımız, özellikle konfederasyonumuza bağlı Türk Yerel Hizmet-Sen  üyelerine yönelik gelişen keyfi işten çıkarmalara en şiddetli şekilde karşılık vereceğimiz bilinmelidir. 

Siyasi kararların altına imza atan belediye yöneticileri sosyal sorumluluk bilinci içinde sağduyulu davranmalı ve hukuk dışı tavırlarından bir an önce vazgeçmelidir.

Hükümetimiz, sözleşmeli personelimizin bu tür hesaplaşmaların kurbanı olmaması için bir an önce güvencesiz sözleşmeli personelin tamamını kadroya geçirecek düzenlemelerin yolunu açmalıdır”

Yorumlar (0)
2
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?