Kahveci: Sağlıkçıların Yüzde 79'u Gereken Değeri Görmüyoruz Diyor!

"Zor iştir sağlıkçı olmak." olmak diyen Türk Sağlık Sen Genel Başkanı Önder Kahveci "Pandemi dönemi boyunca sağlık çalışanlarına gereken değerin verildiğini düşünüyor musunuz" soruna sağlık çalışanlarının verdiği cevabı paylaştı.

Sendika 17.04.2021, 23:49 Güler Sağlam
Kahveci: Sağlıkçıların Yüzde 79'u Gereken Değeri Görmüyoruz Diyor!

Kahveci yaptığı açıklamada, "Zor iştir sağlıkçı olmak. Sağlıkçı olmak salgında,savaşta Her türlü felakette en önde olmaktır. Hastaları, yaralıları sırtında taşımaktır. Hem de hastalanacağını yaralanacağını bile bile Sağlıkçı olmak her türlü şiddete maruz kalıp Yine de koşa koşa gitmektir görevine..."

Kahveci açıklamasının devamında, "Görünmeyen bir düşmanın virüsün kendilerine bulaşacağını bilerek 80 yaşındaki ninemizi yaşatmaya çalışmaktır. Sağlıkçı olmak Aylarca sürecek bu salgında uykusuz, yorgun, Aç, susuz ölümüne savaşmaktır. Sevdiklerini evlerinde göz yaşları ile bırakarak" ifadelerini kullandı.

İdari izinden, esnek mesaiden mahrum bırakarak; aileleri, çocukları yok sayarak olmaz. Sağlık çalışanlarının endişelerini gidermek için önlemler alınmalıdır.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (5)
Boş Yapmayın 4 ay önce
Sağlık sen de Türk sağlık sen de anca şöyle böyle diye rakamlar veriyorsunuz ama hiç bir halta yaramıyor iki sendikadan da bi CACIK olmaz
hemşire 4 ay önce
sayenizde sayın sendika yetkilileri
METEHAN 4 ay önce
Başta sağlık sen ve kamusen sayesinde.ADALET,HAK ARAMA VE VATAN SEVERLİGİ BİRBİRİNE KARIŞTIRMASANİZ HER SEY YOLUNDA GİDECEK.
Zafer 4 ay önce
Sendikanıza kesilen aidatları geri verin vermezseniz haram olsun çalışmadan trilyonluk olmak yok öyle çalışmadan lüks hayat sürmek hangi kitapta yazıyo
koşun bakalım nereye kadar 4 ay önce
sendikalarda kendi adamlarını kayırmacılık olduğu müddetçe ne personele ne memur yararına hiç bir şey olmaz hepsi de aynı kendi menfaatine çalışıyor kendi adamlarını bir yere getirmeye uğraşıyor dairede işi gücü bıraktı çoğu bu işle uğraşıyor memuru çalışanı düşünen kim...
31
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?