İlçe Hastanelerine Ek Ödeme Yüzde 100 Ödenirken, Merkeze Farklı Ödeme!

Covid 19 nedeniyle Sağlık Bakanlığı tarafından 3 ay süreli ek ödeme uygulaması Çanakkale'de yeni tartışmaları beraberinde getirdi. İlçelerde bulunan devlet hastanelerinde acil hizmetler ve yoğun bakım birimlerine yüzde 100 oranında döner sermaye ek ödemesi yapılırken, Merkezde bulunan Çanakkale Devlet Hastanesi’nin bu uygulamanın dışında tutuldu. Türk Sağlık-Sen Çanakkale Şubesi, bu çifte standarttın giderilmesi için Çanakkale Valiliği’ne dilekçe ile başvurdu.

Sendika 30.10.2020, 05:22 Güler Sağlam
İlçe Hastanelerine Ek Ödeme Yüzde 100 Ödenirken, Merkeze Farklı Ödeme!

HAKSIZLIK GİDERİLSİN

Türk Sağlık-Sen Çanakkale Şube Başkanı Turan Çavdar, Çanakkale Sağlık Müdürlüğü’nün haksız uygulama yaptığını belirterek, şimdiye kadar yaptıkları girişimlerde sonuç alınmadığını aktardı. Görüşmelerde sonuç alamayan Başkan Çavdar, bir dilekçe ile durumu Çanakkale Valiliği’ne bildirdi. Valiliğe verilen dilekçede şu bilgilere yer verildi, “Çanakkale Sağlık Müdürlüğü’nün Sağlık Bakanlığı Covid 19 Pandemi Genelgesine istinaden ilimiz ilçe devlet hastanelerinin acil hizmet birimleri, yoğun bakım vb. özelikli birimlerde çalışan sağlık personeline yüzde 100 oranında tavandan döner sermaye ek ödemesi gerçekleştirildiği tespit etmiş bulunmaktayız.

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Çanakkale Devlet hastanesi İşyeri Yetkili Sendika Türk Sağlık-Sen Çanakkale Şubesi olarak ilçe hastanelerinde yapılan bu uygulamanın yetkili olduğumuz Çanakkale Devlet Hastanesi’nde ise ilgili birimlerde çalışan sağlık personeline yüzde 100 tavandan yapılmadığı (Ağustos ayı) tespit edilmiş konu hakkında ilgili idari birimlerle görüşmeler yapılmış bu farklı uygulamanın nedeni ve gerekçesi hakkında net bir bilgi alınmamıştır.
 
Bundan dolayı adalet ve hakkaniyetten uzak, çalışma barışını bozan, ilimiz sağlıktaki amiral gemisi konumundaki Çanakkale Devlet Hastanesi’nde görev yapan sağlık personelinin moral ve motivasyonunda telafi edilmeyecek oranda zarar veren bu haksız ayrımcılığın düzeltilmesi ve hak ediş olan ek ödemenin Çanakkale Devlet Hastanesi ilgili birimlerde çalışan sağlık personeline de bir an evvel gerçekleştirilmesi hususunda düşüncelerimizi belirtir, gereğini arz ederiz. “

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
14
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?