PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Hürriyet Sağlık Sen’e Çalıntı Kitap Suçlaması!

Hürriyet Sağlık Sen Genel Merkezi tarafından Genel Başkan Erdoğan Çakmak’ına etiketlendiği açıklamayla duyurulan Görevde Yükselme Sınavı Dijital Kitabı çalıntı çıktı. Emek hareketi, emek hırsızlığı yapar mı eleştirileri geliyor.

Sendika 19.01.2023, 03:26 Cansu Polat
Hürriyet Sağlık Sen’e Çalıntı Kitap Suçlaması!

2020 yılında Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan Görevde Yükselme Sınavı için hazırlanan Dijital Kitabı Hürriyet Sağlık Sen Genel Merkezi resmi sitesinden kendi kitabı gibi yayınladı.

Sağlık Sen tarafından hazırlanan Görevde Yükselme kitabını sanki Hürriyet Sağlık Sen tarafından kendileri hazırlamış gibi yayımlanması emek vurgusu yapan Hürriyet Sağlık Sen’i sevenleri şaşırttı.

Öte yandan 2023 yılında yapılacak Görevde Yükselme sınav konularında değişiklik olmasına rağmen 2020 yılındaki sınav müfredatına göre hazırlanan kitabı yeni hazırlanmış gibi Hürriyet Sağlık Sen’in üyelerine duyurulması çalışanları ayrıca şaşkınlığa uğrattı.

KÜNYEYİ DEĞİŞTİRMEYİ UNUTMUŞLAR

Hürriyet Sağlık Sen Genel Merkezi tarafından hazırlandığı iddia edilen dijital kitabın künye bölümünde ise “Sağlık Sen Genel Merkezi tarafından hazırlanmıştır” ibaresini kaldırmamaları üzerine kitabın çalıntı olduğu ortaya çıktı.

Sosyal medyada emek hırsızlığı yapmakla suçlanan Hürriyet Sağlık Sen ya da Genel Başkan Erdoğan Çıkmak tarafından konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmazken sosyal medya kullanıcıları “emek hırsızlığı, emek hareketine sığar mı?“eleştirisinde bulundu.

Yorumlar (4)
hemşire 1 hafta önce
bu nasıl bir terbiyesizlik sağlık sen e ait bir haber sitesi olduğunuz gün be eşikar memura verilen yüzde 30 zammı eleştirerek haber yapsaydınız ya %2 üye sayısını eleştirerk haber yapsaydınız ya hepiniz haram havuzundan ekmek yiyor ve yediriyonuz
Ragıp 1 hafta önce
Boş yapma. Birileri hırsızlık yapmış ver bunun haber değeri var bana göre de. Kimden olursa olsun haksızlığa, hırsızlığa DUR demezsen, kendi başına geldiğinde de diyemezsin. Git şimdi, sendikana söyle, PDF hırsızlığı yapmasinlar.
Yhs 1 hafta önce
Yhs kadro bekliyor yüzde yüzde zam yapsanız oy vermem sözünüzü tutmadınız üç beş maaş alan versin ben vermeyeceğim hakkım haram olsun taşerone sözleşmeliye mubaşirlere var bize neden yok sandıkta bizde gereğini yapacağız
Faruk 1 hafta önce
Açıkçası bu durum kabul edilemez, sorumluların hesap vermesi lazım. Bunun dışında haber sitenizin bu hassasiyetini 20 yıldır emekleri çalınan sağlık çalışanları içinde göstermediğini de söyleyelim. Goygoy haberciliğinde başarılar.
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.