PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Hekim Sendikası Başkanı: Görevlerini Yapmayan Sağlık Personeli Sayısı Her Geçen Gün Artıyor

Sağlık Müdürü olduğu dönemde Polise mukavemet göstermesiyle gündeme gelen Hekim Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya seslenerek "görevlerini yerine getirmeyen sağlık personeli sayısının her geçen gün arttığını" söyledi.

Sendika 31.08.2022, 12:49 31.08.2022, 16:02 Cansu Polat
Hekim Sendikası Başkanı: Görevlerini Yapmayan Sağlık Personeli Sayısı Her Geçen Gün Artıyor

Hekim sendikasında Sosyal İşler ve Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olan N.U., Sağlık Bakanı Koca’ya seslenerek, Hemşirelik Yönetmeliği‘ndeki tanımlı görevlerini yerine getirmeyen sağlık personellerinin her geçen gün arttığını iddia etti.

Genel Başkan Yardımcısı N.U., Hekim Sendikası olarak yönetmeliğin uygulanması konusunda sağlık idarecilerin gereken hassasiyeti göstermelerini beklediklerini söyledi.

Diğer taraftan Hekim Sendikası Genel Başkan Yardımcısı N.U.’nun açıklamalarından sonra sosyal medyada sağlık profesyonelleri gösterdikleri örnek işlemler ve haricindeki binlerce işlemi kendilerinin yaptıklarını ancak bunun puanının hekimlere yazıldığını belirterek hekimlerin görevini yapmayın çağrısında bulundu.

Polise, "Sen Kim Oluyorsun da Beni Arıyorsun"

Öte yandan Sağlık personelleri işlerini yapmıyor diyen Sendika Genel Başkan Yardımcısı N.U.'nun 2018 yılında Sağlık Müdürü olarak görev yaptığı Şırnak'ta polis kontrolünde aracı durdurulmuş, görevini yapmak isteyen Memurlara "Sen kim oluyorsun da beni arıyorsun lan. Sicilini ismini ver lan bana, görüşeceğiz seninle" diye bağırdığı ulusal basına yansımıştı. N.U., hakkında polis memurunu engellediği ve tehdit ettiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulunulmuştu.

Yorumlar (51)
Gerçek 1 ay önce
Bu sendika cok ciddi sekilde arstirmali.son paylasimlarla saglik isleyisini baltamak istiyor. Ucret dedi grev dedi dr acisindan duzelme olunca simdide is barisini bozup sistemi kitlemek istiyor.yetkililer derhal bu sendikayi kapatma yoluna gitmelidir
gerçeklik 1 ay önce
hekim arkadaşlarıma sesleniyorum Görevini yapmayan veya eksik yapan , aksatan hekim dışı personel olabilir. Asla münakaşaya girmeyin , sadece idareye bildirin. İşler aksadığı zaman , idari müdürlerden hesap sorarlar , gerekir ise görevden alırlar. O yüzden idari müdürler gerekeni ivedilikle yapacaktır. Büyük iki sendika , seçime yaklaşılan dönem de iktidara zarar verebilecek , eylemleri destekleyemez asla.
hemşire 1 ay önce
Ne arastirmasi artık görev falan yapmayacağız hekimler yapsın bizim paralari da alıyormuş
işimizi 4x4 lük yaptık 1 ay önce
hiç kimse kalkıp sağlık çalışanlarını işini yapmıyor diyemez. sağlık personeli olağanüstü performans sergiledi. canını ortaya koyarak çalıştı. hasta yakınının bakmak istemediği hastalara bakım yaptı. vicdan diye haykırır sağlıkçılar sonra. bu kişi bu cümleden dolayı sorgulanmalı. derdi neymiş diye? sağlıkçı 4x4 lük çalıştı. ağız açacak insan yok bu konuda.
Ciddiyet 1 ay önce
Adamlar caydi dedi bekci dedi.yetmedi is yapmiyolar dedi. Gereksiz grev karari alarak vatandasa zulm etti. Para dedi milyarlar aldilar.simdide hemsirelere taktilar.gecmisteki yapilanlar ve simdi yapilanlar sende birsey uyandirmiyosa kusura bakmada at gozlugu cok yakismis sana. Buraya yaziyorum gun gelecek bu sendikanin altindan birileri cikacak. Bu sendika uye olan da bunlari bilerek uye oluyor.kandirildik demeleride kurtarmayacak. Devlete bas kaldiran sendika degil kim olursa olsun bas alinmali. Simdi hemsirler saglik mensuplari bizde su isleri yapmiyoz madem oyle buyursunlar yapsinlar dese.sonuc iyimi olacak yani. Cocuk yapmaz bu soylemleri neymis calismiyolarmis. O orderlar elbet yanlis olur dr bey bakalim nasil tirilyonlardan yirticaniz. Dr yazdi bende uyguladim deyince bakalim nasil yirticaniz
dr 1 ay önce
vaktinde işine gelip giden dr ?
Gerçek 1 ay önce
Tamam inceliyoruz kapatıp sana haber vereceğiz jdjsjsjs
İŞİNİN FAZLASINI YAPAN SAĞLIK ÇALIŞANI 1 ay önce
YOKSA SAĞLIK PERSONELİNİN ÜZERİNE YIKMAK İSTEDİĞİNİZ İŞLERDEN Mİ BAHSETTİNİZ?
fizyotrp 1 ay önce
bu adamlar ölümlü olduklarını unutmuş olmalı. bu kadar hesap bu dünya için çok fazla
görev tanımlaması 1 ay önce
Bir kurumdan ücretini aldığı halde denetlenmediği için görevlerini yapmayan personel sayısı oldukça fazla, özellikle YSP i zan altında bırakmak yanlış olur, temizlik personelleri iyi denetlenmeli
Alparslan 1 ay önce
Doğrudur bi siz çok çalışıyorsunuz aslında hastane geneli olarak özellikle başta hemşireler denetlenmesi gerek en çok yatan onlar ????????????????
Parantez 1 ay önce
Hekim dışı personel memur olmamalı , şehir hastanelerinde taşeron olarak hizmet alınmalı
39 branş mezun sayısı 4 milyon
İstihdam sayısı özelde dahil 1 milyon
Anti parantez 1 ay önce
Bütün konularda antipatik bir şekilde yorum yapıyorsun, sağlık emekçilerini düşman olarak bellemissin, yoksa şu twiti atan şahıs sen misin? Yoksa sadece aynı zihniyet teki bir benzerimisin? Neredeyse diyeceksiniz ki (tövbe haşa) bize ilahlık verin, onuda biz yapalım. Bırakın bu işleri, şurada iki karış toprağa gireceğiz kendinizden başka herkesi hakir görmeyi, mesleğe göre muamele yapmayı... İnsanlığa göre davranın. Üzülüyorum size bu kadar ego çok fazla, sayfaya sadece negatiflik basıyorsunuz.
parantez kapatıcı 1 ay önce
taşerona karşıyız. taşeronluk sistemi yok edilmeli. taşeronluk sistemi kölelik sistemidir . insani değildir. kamuda ihtiyaç sözkonusu ise kadrolu olmamı hepsi hizmetlisine kadar. nokta.
dr 1 ay önce
tabi ya. taşeronu kolay ezeriz çünkü. insanların sosyal özlük hakları olmasada olur bizim için önemli değil
il 1 ay önce
bir yerleri kalkmıştır
Kapat 1 ay önce
Çok konuşan boş konuşur demişler
Ysp 1 ay önce
Görevini yapmiyon mu yAllah istifa et yerine 1 milyon ysp var
vatandaş 1 ay önce
dr özele mi gidiyor 5 yıl devlete dönemez çıkar sorun çözülür böyle diyerek mi iş çözecegiz
lale 1 ay önce
yakışmıyor size. ayıp. kime yol gösteriyorsun. saygı lütfen
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?