PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Hekim Birliği Sendikası‘ndan YÖK Başkanına Uyarı!

YÖK Başkanı Erol Özvar tarafından üniversite hastanelerinde çalışanlara yönelik döner sermaye ek ödeme hazırlıkları açıklaması sonrasında Hekim Birliği Sendikası mevzuat düzenlemesinin temmuz ayından geçerli olmasını istedi.

Sendika 24.08.2022, 22:11 Cansu Polat
Hekim Birliği Sendikası‘ndan YÖK Başkanına Uyarı!

Hekim Birliği Sendikası‘ndan yapılan açıklamada mevzuat düzenlemesinin temmuz ayından geçerli olacak ve en geç Eylül bordrolarına yansıyacak şekilde yapılması istendi.

Yükseköğretim Kurumu Başkanı Erol Özvar’ın açıklamalarının ardından Hekim Birliği Sendikası, hekimlerin bürokratik hantallık ile gereksiz yere mağdur edilmemesi istenirken Hekim Birliği Sendikasının hekimlik hak ve onur mücadelesinin takipçisi olduğu vurgulandı.

Hekim Birliği HAKUK Mağduriyetiyle İlgili de Açıklama Yaptı

Hizmet Alanı Kadro Ünvan Katsayısı (HAKUK) mağduriyetinin devam ettiği belirtilen Hekim Birliği Sendikası açıklamasında, HAKUK’un aynı statüdeki hekimler için eşit olmak zorunda olduğu belirtildi. Hekim Birliği açıklamasında “Temel Tıp Uzman Ve Asistan Hekimlerinin taban ek ödeme katsayısının Hekimliğe uygun şekilde artırılmalıdır” ifadesine yer verildi.

Yorumlar (2)
Sn yök başkanı 2 ay önce
Eylül ayına yetişmesi gerek. Yoksa mağduriyet büyüyor.
eşber halaskargazi 2 ay önce
devlet hastaneleri almadı daha teşvik ödemeleri temmuz ayını???
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?