PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Hekim Birliği Sendikası: Motivasyon Adı Altında Yapılan Hukuka Aykırı Zorlamaları Kabul Etmiyoruz

Hekim Birliği Sendikası Aile Hekimliği Sözleşme ve Ek Ödeme Yönetmeliği‘nde motivasyon adı altında yapılan hukuka aykırı zorlamaları kabul etmediklerini açıkladı.

Sendika 26.08.2022, 14:41 Cansu Polat
Hekim Birliği Sendikası: Motivasyon Adı Altında Yapılan Hukuka Aykırı Zorlamaları Kabul Etmiyoruz

Hekim Birliği Sendikası‘ndan yapılan açıklamada, teşvik ödemelerinin zorlamayla verilemeyeceği, ceza ile teşvik olmayacağı belirtildi.

Destek ödemeleri konusuna da değinilen Hekim Birliği Sendikası açıklamasında, destek ödemelerinin ise kayıtsız şartsız verilir olması gerektiğinin altı çizilerek, şarta bağlı bir destek ödemesinin olamayacağı savunuldu.

“3 DAKİKA DA HASTA BAKMAYA DEVLET DESTEK OLAMAZ” diyen Hekim Birliği Sendikası, motivasyon adı altında yapılan hukuka aykırı zorlamaları kabul etmediklerini açıkladı.

Yorumlar (6)
Uzm dr 1 ay önce
Başka bir sendikada bir sağlık sendikası mi basindaki başkan aile hekimi ve dediği şey temmuzda %35 vergi dilimine girmiş ve fakirlik edebiyatı yapıyor.

Ben uzman doktorum ağustosta %27ye yeni girdim ama aile hekimleri temmuzda %35lik vergi dilimine giriyor ne kadar çok aliyorlarsa artık.

Bunlara üstüne taban ve teşvik ek ödemesi geliyor tek kelime ile SACMALİK

Zaten aile hekimleri hekimlerde en fazla kazanan gruplar, 100bin TL alsa da yine itiraz ederler ve yanındaki çalışan sağlıkçılar da asgari ücret verirler yok hiç devletteki gibi vermezler

Sadece populistik yorumları olur şaka gibi
Sağlıkçı 1 ay önce
Hocam vergi dilimleri Ocak ve temmuzda güncellenmedi, maaş rakamsal olarak büyüdü ama vergi dilimleri geçen yılla aynı o yüzden herkes vergi dilimine çabuk giriyor. Yüzde 30 küsür Ocak ta ve temmuzda yüzde 40 zam yapıldı maaşlara. İlk vergi dilimi 32000 TL yüzde 15 için. Yani bir hekim 2 ci maaşta yüzde 20 ye, giriyor.
Dr 1 ay önce
Tek yapilmasi gereken devletin artık aile sağlık çalışanlarına verilen ödeneği çekmesi ve aile sağlık ocaklarin açılması ve aile hekimlerin de normal doktorlar gibi para alması(şimdiki gibi yüksek değil temmuzda %35vergi diilime girmiş) ve aile sağlık calidanlarinin maaşları da devletteki unvanlardaki karşılığı kadar yani asgari ücret yerine devletteki maaşların ödenmesi gerek

O zaman ben aile hekimlerini gorurum
basketçi gerçek sağlık çalışanı 1 ay önce
futbolcu, kişi akraban yada hastanedeki kayrılanlardan birisin sanırım..yada ekibinden birisin...örneklemen çok acele olmuş..
para için 1 ay önce
manisa turgutludaki başhekim haberiniz gibi..çok bakın paranızı arttırayım...
futbolcuDr 1 ay önce
tersi de hiç bakmadan çok para alalım. O zaman diğer meslekler de esnaf da diyebilir hiç satış yapmadan çok satış yapmış gibi para alayım, ... talep ettiğiniz şeyi önce kendinize yüksek sesle söyleyin ve böyle bir şey duyduğumda kualğıma mantıklı gelir miydi diyin.
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?