PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Hekim Birliği Sendikası: 15 Ağustos Yönetmeliği Bize Soluk Olsun Ama...

Hekim Birliği Sendikası görevi başında Konya’da şehit edilen doktor Ekrem Karakaya’yı hatırlatarak “sana verilmiş sözümüz var, meseleyi sadece özlük hakkı meselesi sananlara inat hakkıyla göreve devam edeceğiz” açıklamasını yaptı.

Sendika 06.09.2022, 20:20 07.09.2022, 10:31 Cansu Polat
Hekim Birliği Sendikası: 15 Ağustos Yönetmeliği Bize Soluk Olsun Ama...

Doktor Ekrem Karakaya'nın ölümünün üzerinde 2 ay geçtiği hatırlatılan açıklamada, “dün gibi ateşi yüreğimizde, yakınlarını kaybedenler bilirler zaman nasıl geçmek bilmez. Uzar da uzar...7 Temmuz 2022’de tüm Türkiye’de bir söz verdik biz” denildi.

Hekim Birliği Ekrem Hoca’nın acısı gibi koruyamadığımız tüm hekimlerin acısının yüreklerinde olduğunu belirterek “sözünden dönen namerttir. Yüreğimizdeki ateş sönmedi, yıllar geçsede sönmeyecek” ifadesi kullanıldı.

Hekimlere seslenen sendika, “yol uzun çok uzun... 15 Ağustos yönetmeliği bize soluk olsun ama meselenin sadece özlük hakları olmadığını hatırlayarak hep birlikte yürümeye devam edelim” denildi.

Yorumlar (4)
Cerrah bulut hemşire 1 ay önce
Siyasetin ideolojik saplantıların içine girmeden hekimlerin hakkını savunma basiretini gösterdikleri için alkışı hakediyolar
hemşire 1 ay önce
Şükürsüzler.Milyon da verilse yetmez dersiniz.
Hemşire sağlık personeli 1 ay önce
Grev günü hastaneye gelen bir beyefendi muayene edilmeyen çocuğuna "bunların derdi ölüm değil para, parayı ver bak nasıl çalışırlar" dediğinde çok kızmıştım ama gerçekten çok çok HAKLIYMIŞ.
Hakan 1 ay önce
Yeni nesil doktorlar özellikle bu hekim sendikaları üyeleri doktorlar siz o**pu gibisiniz ne kadar cok para alırsanız o kadar iyi muamele yaparsınız . Doktorluk mesleğinin onurunu haketmiyorsunuz . Gariban köylünün köyden getirdiği 5 lt süte hasta bakan doktorlar nerde . Sizin gibi derdi milyarlar olanlar nerde …
15
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?