Faruk Bulut: Esnek Mesai Çalışma Barışını Bozmaktadır!

Ülkemizin mücadele ettiği salgın hastalıkla mücadelede sağlık personeli en ön safta yerini almış mücadelesini sürdürmektedir.

Sendika 01.04.2020, 13:09 Güler Sağlam
Faruk Bulut: Esnek Mesai Çalışma Barışını Bozmaktadır!

Bu mücadele başladıktan sonra bir dizi kararlar alındı ve uygulamaya konuldu. Bu kararlardan birisi de esnek mesai uygulamasıdır.

Özellikle hastanelerin bazı birimlerde esnek mesai uygulaması yapılabilmekteyken pek çok birimde ise esnek mesai uygulamasına geçilememektedir. Bu durum ise çalışma barışını yaralamaktadır. Sağlık çalışanları görevinin başında ve her türlü riske karşı işini severek yapmaya devam etmektedir ve edecektir ancak esnek mesai uygulaması yapılamayan birimler için yeni bir sistemi konuşmanın tam zamanıdır.

TIKLAYIN

Haftada 40 saat ve daha fazla çalışmak zorunda kalan Çalışanlarımıza 24 saat üzeri ek mesai yazılarak personel arasındaki ortaya çıkan eşitsizliğin önüne geçilmiş olacaktır.

Bunun yanında aylık mesaisini doldurup bunun üzerine 120 saatten fazla mesai yapan birimler de bulunmaktadır. Bu durum için de en fazla 120 saat fazla mesai uygulanır ibaresinin kaldırılıp yapılan fazla mesainin tamamının ödenmesi gerekmektedir.

Yukardan bahsettiğimiz önerilerin yerine getirilmesi sağlık personeli arasındaki çalışma barışını yeniden tesis edecek ve devlet ile vatandaşın arasındaki bağı eşit uzaklıkta tutacak ve güçlendirecektir. Öyle görünüyor ki yol uzun ve meşakatlidir. Bu yolda tüm yükü omuzlayıp ardına bakmadan yürüyenlere bin selam olsun

Faruk Bulut
Türk Sağlık Sen
Erzurum Şube Başkanı

Yorumlar (3)
SAYIN BAŞKAN SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR ATANIYOR HAKMI 10 ay önce
2351 VHKİ SINAVLA KAZANDIĞI KADROSUNU ALAMAZKEN.KIZILAYDAN SAĞLIĞA GEÇEN İŞÇİMİ MEMURMU BELLİ OLMAYAN ÇALIŞANLARA VHKİ KADROSU SINAVSIZ VERİLDİ.YİNE TAŞERONA KADRO VERİLDİ SINAVSIZ İDARECİ ATANIYOR.YHSNIN EK GÖSTERGESİ YOK DS YOK BUNLAR ÇALIŞMA BARIŞINI BOZMUYORMU.İLK OKUL MEZUNU İTFAİYE ERİ VE EN SON MÜBAŞİRLER SINAVSIZ SINIF ATLADI BUNLAR ÇALIŞMA BARIŞINI BOZMUYORMU.ADİL VE DÜRÜST OLALIM.
VAYBE GÖZLERİM YAŞARDI.KİM KAZANA KİMYİYE DİYE BİR SÖZ VARYA. 10 ay önce
YAZIK ÇOK YAZIK KOCA ÇINAR SENDİKA NE HALE GELDİ.ADALETTEN HAKKANİYETTEN VE EŞİTLİKTEN YOKSUN BAZI SÖZDE SENDİKACILAR BİZİ VE TEŞKİLATIMIZI KUŞATMIŞLAR KENDİ BİLDİKLERİNİ OKUYORLAR.SAYIN BAŞKAN BENCE SUS ALANINDA KAL İŞİNE BAK.ÇÜNKÜ GENEL MERKEZİN YAPTIĞI HATALARA EŞİTSİZLİK VE HUKUKSUZ UYGULAMALARA MARUZ KALMA.BENCE.
HELAL OLSUN BAŞKAN HIZLI GİDİYOR.SENDİKACILIK TECRÜBE VE DENEYİMİ BAYAĞI GELİŞMİŞKACILIK TECRÜBE 10 ay önce
OLAYLARA HAKİM OLMAZİSEN ADAMA BÖYLE SORARLAR.HADİ ÇIK ŞİMDİ İŞİN İÇİNDEN ÇIKABİLİRSEN.ÇIKAMAZSIN SENİN GENEL MERKEZİNDE ÇIKAMAZ ÇÜNKÜ HAKSIZSINIZ.2351 SINAV KAZANIP ATANMAYAN VHKİ İÇİN KILI KIPIRDAMAYAN GENEL BAŞKANIN.ÇST İÇİN YARGIYA GİTTİ VE GÖREVE BAŞLATTI.İŞTE ADALET BURDA ÖLDÜ HAKKANİYET BİTTİ YOKTUDA HAKKANİYET HEPTEN BİTİRDİ MESLEK TAASSUBU İNSANLARI KAMPLARA BÖLME MUCİDİ SAYIN GENEL BAŞKAN.
-5
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?