PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Durmuş: Sağlıkçıları Memnun Edecek Kazanımların Altına İmza Attık. Bu Kazanımlar Uzun Bir Mücadelenin Meyveleri

"Sağlık çalışanlarını memnun edecek kazanımların altına imza attık. Bu kazanımlar uzun bir mücadelenin meyveleri” diyen Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, 6. Dönem Toplu Sözleşme masasından başları dik bir şekilde çıktıklarını kaydetti.

Sendika 29.09.2021, 18:26 Zeynep Elmalı
Durmuş: Sağlıkçıları Memnun Edecek Kazanımların Altına İmza Attık. Bu Kazanımlar Uzun Bir Mücadelenin Meyveleri

Genel Başkan Semih Durmuş, sendikal gündeme ilişkin Mardin'deki temsilcileri bilgilendirirken gelen soruları da cevaplandırdı.

Sağlık-Sen’in 25 yılı aşan bir geçmişe sahip olduğuna vurgu yapan Genel Başkan Durmuş, “Biz büyük Sağlık-Sen ailesi olarak her zaman haksızlıkların karşısında durmayı kendimize şiar edindik. Sağlık-Sen’li olmak, hak ve özgürlüklere sahip çıkmak; iş hayatındaki haksızlıklarla mücadele etmek demektir. Biz rotamızı tarihi gerçekliğimize ve gelecek tasavvurumuza göre çiziyoruz. Eğip bükmeden emek vererek alın terimizle mücadele ediyoruz. Elbette biz sağlık çalışanları olarak hakkımız olanı talep ediyoruz. Çalışma hayatında barış ve huzur, refahtan da payımızı istiyoruz” diye konuştu.

“Sistemin Adaletsiz Olduğu Konusunda Herkes Hemfikir”

Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının 6. Dönem Toplu Sözleşme sürecinde önemli kazanımlar elde ettiğini dile getiren Durmuş, “Sağlık-Sen olarak biz masada mücadele ettik. Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarını memnun edecek kazanımların altına imza attık. Bu kazanımlar uzun bir mücadelenin meyveleri” diye konuştu.

Devam eden sorunlar içinde mücadele ettiklerine dikkat çeken Durmuş, döner sermaye adaletsizliğinin sağlık çalışanlarının en büyük sorunu olduğunu söyleyerek, şu ifadeleri kullandı:

“Döner sermaye sistemi mağduriyet oluşturmaya, emeği yok saymaya devam ediyor. Her platformda, tüm yetkililere bu sistemin geldiği noktayı anlatıyoruz. Kimse bu sistem adaletli diyemiyor. Çünkü sistemin adaletsiz olduğu konusunda herkes hemfikir. Artık döner sermaye sistemindeki kurgunun değiştirilmesi, adaletli hale gelmesi gerekiyor. Bıçak kemiğe dayandı. Sağlık Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı üzerine düşen görevi yerine getirmeli.”   

Yorumlar (26)
Calisan 12 ay önce
MEMUR AC AC NE KAZANMİSSİNİZ BİDE CİKİP İNSAN LARLA DALGA GECİYONUZ MEMUR U ACAYİP SATTİK DESENE AMA SUC SİZDE DEGİL SİZİ ORAYA CİKARTİPDA MEMURU SATTİRANLARDA
Bu başarı 12 ay önce
Kurumlararası en düşük sağlık memuru, ebe, tıbbi sek.vb. bu mu başarı. 600 seyyanen ortada yok, refah payı yok taban maaşa iyleştirme yok sabitlerin sigortaya yansıması yok , dönerlerin adaletli dağılımı yok bunlar mı başarı. Başarı diyerek ortaya çıkmayım.
atma recep ... 12 ay önce
atma recep.... kim inanır dediklerine.
PISLİK SİNIZ 12 ay önce
UTANMA YOK...
HAMSI DE OMURGA VAR.
SIZDE ....
NASIL IŞ E GIRDIKLERI BELLI OLAN SAGLIK BAKANLIGI IŞÇILERINE BUGUNLERDE 10 BIN ORTALAMA PARA YATIRILDI.
SAGLIK PERSONELI BIR HİÇ OLDU SAYENIZDE
DAM66 12 ay önce
BAŞKAN NE KAZANIMINDA BAHSEDİYORSUN ANLAMADIM. TEMİZLİK PERSONELİ, ŞİRKET ELEMANLARI 4 / D KADROYA GEÇTİLER VE SAĞLIK PERSONELİNDEN FAZLA MAAŞ ALIYORLAR, BİLGİNİZ VAR MI BAŞKAN.....
boşver 12 ay önce
hangi kazanım
TUFAN 12 ay önce
TEK KELİMEYLE ZAVALLI.
Sema 12 ay önce
Ziyaaaaa
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
23
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?