PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Dilovası Devlet Hastanesi Çalışanları Huzursuz! Müdürlük Sessiz!

Kocaeli Dilovası Devlet Hastanesi yönetimi hakkında geçtiğimiz hafta çıkan haberlerden sonra hastaneye giden Sağlık Sen Şube Başkanı, İl Sağlık Müdürlüğünü göreve davet etti

Sendika 16.01.2023, 19:27 Cansu Polat
Dilovası Devlet Hastanesi Çalışanları Huzursuz! Müdürlük Sessiz!

Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Erdal Yıldırım, Dilovası Devlet Hastanesi hakkında basında çıkan haberlerden sonra hastaneye giderek personelden konuyla ilgili bilgi aldığını açıkladı.

Konuyla alakalı değerlendirmelerde bulunan Başkan Yıldırım, "Basında çıkan haberlerin ardından hemen kurum çalışanlarımızı tek tek ziyaret ettim. Başhekim tarafından personele mobing ve hakaret iddiaları ile ilgili yaptığımız görüşmelerde basına yansıyan haberlerin doğru olduğunu dile getiren kurum çalışanları, hekim ve diğerleri olarak bizler hep ayrımcılık görüyoruz, çoğu zaman sesimizi çıkaramıyoruz. Bir şey dediğimiz taktirde suçlu hep bizler oluyoruz" ifadeleri kullandı.

BAŞHEKİM NEDEN SESSİZ?

Çıkan haberler ile ilgili yaklaşık bir haftadır konuyu takip ettiklerini dile getiren Başkan Yıldırım, "Başhekim çıkıp ne bir açıklama nezaketinde bulunduğu nede bir personeli toplayıp yanlış anlaşıldım gibisinden bir girişimde bulunduğunu duymadık. Bir haber sitesine yaptığı açıklamada sadece Mobing Yok! Ben Hakaret Etmedim! ifadesini kullandı diyen Yıldırım, personel durumdan rahatsız ve huzursuz" dedi.


*Erdal Yıldırım - Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı

MÜDÜRLÜK GEREKENİ YAPMALI!

Sağlık-Sen olarak daima haklının yanında olduklarını ifade eden Başkan Yıldırım, "Biz çalışan ve idareci ayrımı yapmıyoruz. Kim haklı ise onun yanındayız. 150 kişinin çalıştığı bir kurumda çoğunluk olumsuzluklardan bahsediyor ise ortada bir sıkıntı var demektir. Yetkili merci İl Sağlık Müdürlüğü’dür. İl Sağlık Müdürlüğünün bir an önce gerekli araştırma ve soruşturma yapması gerekiyor. Sağlık-Sen olarak, kurum çalışanlarımız adına konunun takipçisiyiz" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (1)
A 3 hafta önce
ATATIRSINIZ BİR ERZURUMLU OLUR BİTER SAYIN ERDAL BAŞKAN
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.