PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Beyaz Mitingte Sağlıkçılar: Fahrettin Bizi Kahrettin!

Dün Ankara anıt parkta sağlık meslek örgütleri tarafından düzenlenen beyaz miting eyleminde sağlık çalışanları “fahrettin bizi kahrettin” pankartıyla Bakan Koca’ya seslendiler.

Sendika 30.05.2022, 01:35 31.05.2022, 06:53 Cansu Polat
Beyaz Mitingte Sağlıkçılar: Fahrettin Bizi Kahrettin!

Türk Tabipler Birliği’nin öncülüğünü yaptığı “emek bizim söz bizim, sağlık hepimizin” sloganıyla anıt parkta yapılan beyaz mitinge katılım yoğun oldu.

Türkiye’nin farklı bölgelerinden Ankara’ya gelen binlerce sağlık çalışanı, sloganlarla alana girerken mitinge çok sayıda siyasi parti ve sendika temsilcisinin de katıldığı görüldü.

Hükümete seslenen sağlık çalışanları 10 maddelik acil taleplerini açıklayarak bir an önce hayata geçirilmesini istediler.

Sağlıkçıların Talepleri Şunlar:

  • Sağlık Çalışanlarının Koşullarında Ve Ücretlerinde İyileştirme, 
  • Çalışma Şartları, 
  • Randevu Sistemi, 
  • Doktorların Güvenliği, 
  • İstihdam Politikaları, 
  • Koruyucu Sağlık Hizmetlerinin İyileştirilmesi

Sağlıkçılar taşıdıkları döviz ve pankartlarda hükümete sorunlarını aktarırken miting esnasında sık sık “sağlık haktır parayla satılamaz” sloganlarının yükseldiği duyuruldu.

Anıt park'ta düzenlenen beyaz miting de Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya da özel yer veren sağlık çalışanları “Yeter! Fahrettin Bizi Kahrettin” pankartlarıyla mesaj verildiği görüldü.

TTB Merkez Konseyi Başkanı Şebnem Korur Fincancı:

“Aylardır alanlarda, ‘Emek bizim, söz bizim’ dedik. Emeğimizi değersizleştirenlere karşı bizi küçücük poliklinik odalarına sıkıştırıp birbirimizden ayıranlara, performansa mecbur edip yoksullaştıranlara, sağlıkta dönüşümün tahrip ettiği sağlığımızı günah keçisi yapanlara inat değerimizin farkındayız. Biz, sağlığımızı korumak için, nitelikli ve etik değerlerle bütünleştirdiğimiz hekimliği sürdürebilmek için mücadele ederken Ankara’da hep birlikte seslerimizi birbirimize katıyoruz. Toplumda sağlıksızlık üreten ne varsa ona karşı mücadelemiz. Bizi emeğimize yabancılaştıranlara, yalnızlaştırıp yarıştıranlara karşı emeğimizden, birlikte değiştirebilmekten aldığımız güçle buradayız.”

Yorumlar (7)
Sağlık camiası 1 ay önce
MÜKEMMEL SLOGAN.
aslanbey 1 ay önce
şakamısınız ülkede bakanın geçerliliğimi var sen ne dedin diyince cumhurbaşkanı adam tir tirtitredi konuşamadı cumhurbaşkanının karşısında maalesef bir kişiye bakıyor koca ülke
VAHİM DURUM BAKAN CEVAP VER SUSMA 1 ay önce
30 Mayıs - 5 Haziran arası) Meclis’de görüşelecek tekliflere ne bakıldığında sağlık çalışanlarının maaş iyileştirmesi ile ilgili herhangi bir düzenlemenin gündemde olmadığı görüldü. BU HABER DOĞRU MU DEĞİL Mİ DOĞRU İSE VAHİM
Hemşire 1 ay önce
Sonuç sıfır..
realite 1 ay önce
Bence tüm hekim sağlık sendikaları , hekimlerin istifaları , TTB vs eylemleri , hekimlerin pasif direnişi vs ciddi sonuçlar doğurmaya başladı gözüküyor , eğitim araştırma hastanelerinde hemen hemen her bölüm şu an kapalı gişe. Randevu bulmak mümkün değil. Her grev randevu bulmayı daha da zorlaştırıyor. Bu şekilde sağlık hizmeti tıkanmaya doğru gidiyor. 2-3 ay daha artırarak bu şekilde devam edilir ise , sistem çöker ve hükümet yelkenler fora. Şu an belki farkında değil kimse ama doktorların lehine işliyor zaman.
Doktor 1 ay önce
Bilerek ve ısrarla “sağlıkçı” kelimesini kullanıyorsunuz. Ama şunu bilin ki sağlık ikiye ayrılır. Doktorlar ve YSPler !!!
azmi 1 ay önce
tam bir malsın
22
kapalı
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?