Ali Yalçın'dan Maliye Bakanına: 'Vergi Muafiyeti Ek Zam Olarak Görülemez'

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Vergi muafiyeti tek başına ek zam talebini karşılayacak adım olarak görülemez. Bu doğru bir yaklaşım olamaz" dedi.

Sendika 28.12.2021, 15:35 28.12.2021, 16:16 Zeynep Elmalı
Ali Yalçın'dan Maliye Bakanına: 'Vergi Muafiyeti Ek Zam Olarak Görülemez'

Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur Sen) Genel Başkanı Ali Yalçın, memur zammı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Memur Sen Başkanı Yalçın, isim vermden Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin "Memurlarımıza ek artışlar yapıldı, bize teşekkür ediyorlar" sözlerine tepki gösterdi.

Yalçın, "Asgari ücreti alkışladık, ‘Emekli gündemimizde’yi anladık, ’Memurlarımıza gerekli fiyat artışı yapıldı’yı hala anlayamadık" diyen Yalçın, "Memura da zam yapacağız’dan; evli-2 çocuklu memura şu ortamda, "vergi muafiyetinden gelen aylık 38? ile yetinin" denileceğini, düşünmek bile istemiyoruz" diye konuştu.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Yalçın şunları söyledi:

"EK ZAM TALEBİMİZİ YENİLİYORUZ"

"Bürokratların doğru bilgiyi vermek, Siyasetin doğruları duymak, Sendikaların ise doğruları söylemek gibi bir sorumlulukları var. Doğruları söylüyor, kaç gündür anlatıyoruz. Vergi muafiyeti tek başına ek zam talebini karşılayacak adım olarak görülemez. Bu doğru bir yaklaşım olamaz.

Yıllardır vergi yükümüzü hafifletin/sabitleyin dedik. 'Asgari ücret tutarına vergi muafiyeti' şeklinde atılan adıma memnuniyetimizi ifade ettik. Muafiyet tek başına sorunu çözmüyor, memura eşit gelir artışı değil dedik. Tablo sunduk. Ek zam talebimizi ısrarla yineledik. Yineliyoruz!"

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (16)
Dık adam 4 hafta önce
Ulan buçuk ali başımıza açtığın işlere bak..Devlet memurları sayende asgari ücretin altına düştü.Şimdi de kuyruğuna basılmış köpek gibi havlıyorsun.Sahiplerine şirin görünmek için mış gibi yapıyorsun.
Bucukluk alilo 4 hafta önce
Siz sesinizi cikarmayin ben biraz esip gurleyeyim üyelerimin gazini alayim yoksa üye kalmiyacak.. meydan boş nasıl olsaa vah memurun haline vaah ne günlere kaldık SAĞLIKÇILAR i birbirine düşürduler biri zam var diyor diğeri yaptik diyor bu günlerde geçecek .
İroniye bak 4 hafta önce
Bakana git teşekkür et. Sonra orada burada zam isteriz de. Suç sende değil senin peşinden koşan akıllılar sürüsünde sana üye olan akıllılarda.
Evet 4 hafta önce
Ne oldu tepkimi çok yoksa üyelerden, pek yapamazlar ama köyün gibiler binin sirtlarina
Ne farkeder 4 hafta önce
Sizin yatacak yeriniz yok. Milletvekili olacağız diye sattınız bütün memurları. Allah sizi bildiği gibi yapsın
Sağlık memuru 4 hafta önce
Onu masada söyleyecektin Ali efendi işAllah ayın 5 ini bekliyoruz istifa etmek için Memur-Sen ve Kamu-Sen olarak nasıl da sattınız ????????????????
Sağlık çalışanları 4 hafta önce
Ulan bu zevatin görev süresi ne zaman bitiyor bunun yerine adam akıllı birini seçin de kurtulalım yahu bundan
mamır 4 hafta önce
Sayın yalçın 1996 da Erbakanın vermiş olduğu %50 kadar da olmasa Bir iyileştirme SEYYANEN zam vermez iseler Kamu çalışanları büyük tepki çeker çünkü verdiler aldık şuğün mecliste buğün görüşüyoruz ahanda aldılar dendi Bakan zaten sizi şu sözle bitirdi 20 dk teşekür ettiler dedi başka birşey söylemedi arkasına memur iyi bir sözleşme yapmış emekliye cumhurbaşkanımız açıklıyacak demesi noktayı koymuş . hadi alın elinize mausu BEĞENMEDİMİ OKUMADAN TIKLAYANLAR DURMAYIN
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-6
kapalı
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?