Ali Yalçın: Sendikacılık Özen, Sendikalılık Önem Kazandı

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: Bu sözleşmede olduğu gibi bundan sonraki sözleşmelerde de toplu sözleşme ikramiyesi kısmına yüklenecek,sendikalı/örgütlü olmanın önemini daha da artıracağız

Sendika 17.09.2021, 22:12 Zeynep Elmalı
Ali Yalçın: Sendikacılık Özen, Sendikalılık Önem Kazandı

Yalçın, Menteşe Öğretmenevi Salonu'nda Muğla Eğitim-Bir-Sen üyeleri ile bir araya gelerek 6. Dönem Toplu Sözleşmesi kapsamında elde edilen kazanımlara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Yalçın'ın açıklaması:

400 TL toplu sözleşme ikramiyesi zammı ile sendikalı sendikasız arası farkta çok önemli mesafe alınmıştır.

Sendikalı olan 2022'de yılda en az 1600 TL fark alacak.2023 sonunda bu fark yıllık 2000 TL'yi aşacaktır. Bu son derece kıymetlidir.

Bu sözleşmede olduğu gibi bundan sonraki sözleşmelerde de toplu sözleşme ikramiyesi kısmına yüklenecek, sendikalı/örgütlü olmanın önemini daha da artıracağız.

İşçi sendikacılığında örgütlü olanı koruyan, örgütlülüğü kollayan dayanışma aidatı, memur sendikacılığında da hissedilecek.

Toplu Sözleşme Hakkı, Memur-Sen'in mücadelesi ile alınmıştır. 6 toplu sözleşmenin 2'sinde mutabakata varılamamış,4'ünde mutabakat sağlanmıştır.

Toplu sözleşmelerde ürettiğimiz 258 kazanım bu toplu sözleşme de 92 yeni kazanımla 350'ye ulaşmıştır.87 kazanımda da ilave artış olmuştur

"Eğitim-Bir-Sen Kazanımları Broşürü" incelediğinde bile sadece bir hizmet kolu sözleşmesinde "21 Yeni Kazanım" olduğunu göreceğiz.

Hizmet Kolu Kazanımlarımızın afişleri sahaya ulaşmış, broşürleri yola çıkmıştır.

Muğla Teşkilatımıza toplantıyı tertibi için teşekkür ediyorum.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (9)
ALİ 1 ay önce
HADİ ORADAN UCUZ ADAM.
Sağlık 1 ay önce
Sendikacılık önem kazandı evet masada oturup 400 tl sendika aidatı ile memur nasıl satılır öğrenmiş olduk...umarim seçimlerde bize bunu reva görenler ve sizler ileriki toplu sözleşmede o masada olmazsınız.eger böyle giderse devletin en az maaşı değil özelinde altında kalan bir işe sahip olacaz...
Memura reva gördüklerinizi unutmuyoruz. 1 ay önce
Beleş kadro alan taşeronların sendikaları netice aldı. Toplu Sözleşme sonuçları ortada. Olmasaydınız daha iyi olurdu. Memnun.sen'e üye olmayı bırakın ; sokağından geçmeyi bile düşünmem.
sağlıkçıyız 1 ay önce
İNSANDA BİRAZ UTANMA OLUR: LİSANS MEZUNU SAĞLIK ÇALIŞANLARI ; AİLE YARDIMI, ÇOCUK YARDIMI, EK ÖDEME İLE MAKSİMUM 6500 TL MAAŞ ALIRKEN, LİSE MEZUNU GÜVENLİK GÖREVLİSİ TEMİZLİK GÖREVLİSİ vs 8450 TL EYLÜL AYINDA MAAŞ ALDI. HATTA EKİM AYINDA MAAŞLARINA EK OLARAK 9000 TL İKRAMİYE ALACAKLAR. BİRAZ EDEP YAHU...
Muhammed 1 ay önce
VALLAHİ BUNLARDA AR MAR KALMADI.BU SENDİKADA OLANLARA ACIYORUM.MEMUR İLK SEÇİMDE BUNLARI GÖTÜRECEK BAKALIM O ZAMAN HANGİ SENDİKAYA GİDECEKLER. YAZIKLAR OLSUN.
Saglıkçı calısanı 1 ay önce
Çalışmadan cebinde bir lira olmadan türkiyenin en zengini enayi parası
Fakla 1 ay önce
Sendikacılığın işlemesi için yöneticileri ve üyeleri ahlaklı olacak, onurlu olacak.
TUFAN 1 ay önce
ALLAH BİN KEZ BELANI VERSİN İNŞALLAH...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
13
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?