Ali Yalçın Memur-Sen'de Sağlık Çalışanlarını Ne Kadar Temsil Ediyor?

25 yıllık geçmişi bulunan ve bu zaman diliminin yaklaşık 11 yılını “yetkili konfederasyon” unvanı ile masada geçiren Memur-Sen memurları ne kadar temsil ediyor? Daha net bir soru ile: sağlık çalışanlarını ne kadar temsil ediyor?

Sendika 30.12.2020, 09:50 30.12.2020, 09:57 Güler Sağlam
Ali Yalçın Memur-Sen'de Sağlık Çalışanlarını Ne Kadar Temsil Ediyor?

Yazıyı okuyanlar şunu diyebilir; iyi de Memur-Sen konfederasyonunun en büyük parçası Eğitim-Bir Sen, yani eğitimcilerin, öğretmenlerin üye olduğu kol. Haliyle de üye sayısı fazla olması hasebiyle başta iller olmak üzere genel merkezde de yetkili ve etkili eğitimciler olmalıdır.

İşin özeti direksiyondaki şahıs öğretmen. Önceliği öğretmen. Derdi öğretmen. Çabası öğretmen. Kavgası, gayesi öğretmen…

Sayın genel başkanın bugün basında bir açıklaması vardı. Toplantının detaylarında çok fazla konu olsa da manşet daha doğrusu öne çıkan tek cümle “öğretmenlerin maaşlarına zam yapılmalıdır

Öğretmenin, memurun, çiftçinin, işçinin, tüm bireylerin insan onuruna yaraşır bir ücretle yüksek hayat standartlarına sahip olarak yaşamlarını sürdürmesi, gelecek kaygısı taşımaması her kesimin ortak temennisidir.

Ancak, sağlık çalışanlarının yorulduğu, yıprandığı hatta ve hatta her gün öldüğü bir dönemde, seslerini duyurmak için her yolu denedikleri, tükendikleri, bittikleri bir dönemde sağlık çalışanlarının büyük çoğunluğunun üyesi olduğu Sağlık-Sen’in de bağlı olduğu konfederasyon başkanı olarak bugün öğretmenler için zam talebinde bulunmak en basit tabirle sağlık çalışanları ile alay etmektir!

Asgari ücret sınırında maaş alan sağlık çalışanları ile ilgili tek kelime etmeden, pandemi döneminde, normal zamana göre katbekat iş yükü artan ve 0 TL 1 TL 7 TL gibi dalga geçer gibi performans ek ödemesi alan ve kamuoyunda çift maaş algısı oluşturulan sağlık çalışanı için kılını kıpırdatmadan bugün sadece öğretmeleri amiral gemisi yapmanız vicdansızlıktır!

TIKLAYIN

Siz daha konfederasyon içerisinde birliği sağlayamıyorsunuz ki, talepleriniz de bir samimiyet olsun, gerçeklik olsun, masanın diğer tarafında yer alan kamu temsilcileri sizi nazar-ı dikkate alsınlar.

Siz sağlık çalışanlarının taleplerinden haberdar mısınız?

Şu ana kadar kaç sağlık çalışanı yaşamını yitirdi?

Yoğun bakımda virüs ile savaş veren hemşire emeğinin, alın terinin, formasının hakkını aldı mı?

Belki laf olsun diye, belki mecburiyetten dost meclisinde denk gelir söylemeniz falan gerekir aklınızda bulunsun; aralık ayı bitiyor, sağlık çalışanı kasım ayında yaptığı performansın ödemesini, yani terlettiği formanın hakkını daha alamadı! Alacak mı? Neye göre alacak onu da bilmiyor? Hani bir yerde sorarlarsa mahcup olmayın, cevap verin diye söyledim bunu da.

Ama şöyle de bir gerçek var ki; sizin adınıza tüm eleştirilerin hedefinde olan, bir türlü derdini anlatamayan, günah keçiniz, Genel Sekreteriniz var, rahatlığınız biraz da bundan sanırım.

Turan Karaoğlu

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (33)
Sağlıkçılar 4 hafta önce
Sağlıkçı olarak bu adamın altında memur sene üye olarak kalmak zulümdür gitsin kendine öğretmen sen sendikası kursun.biz saglikcilarin üye gücü ile öğretmenler e çalışmasın sağlıkçılar olmasa memur sen diye birşey kalmaz ne yetki kalır ne başkanlık derhal gitsin bu adam biz saglikcilari temsil etmiyor bu zamanda bile ağzına sağlık çalışanlarını almıyor yatarak evlerinde oturarak maaş alan öğretmenleri savunuyor halen defolup gitsin
sağlıkçı 4 hafta önce
bence hiç mi hiç temsil etmiyor. hepsi kendi ceplerinin derdinde memur sağlıkçı umurlarında değil. sağlık sen için çaba sarfeden emek veren kişileri dahi yüz üstü bırakan insanlardan ne beklenir ki.
reel 4 hafta önce
beni masada satan hakkımı aramayan öğretmenler olunca akan suları durduran bu sendikaya hakkımı helal etmiyorum ve bu sendikaya üye olup yetkili sendika ünvanı verdiren üyelerine de hiç etmiyorum.
Labtek 4 hafta önce
Valla memursenden herkes şikayetçi peki neden hala üye sayısı en fazla sendika. Sendikaya var eden üye sayısı iş yine bizde bitiyor hiç üyesi olmasa nasıl bir fonksiyonu olabikirki
Doğru 4 hafta önce
Bu haberi yapanı öncelikle tebrik ederim çok iyi bir tespit. Gördüğüm kadarıyla Ali bey ile Semih bey arasında bir anlaşmazlık var bu da maalesef olumsuz olarak sağlık çalışanlarına yansıyor. Ali bey bu süreçte maalesef maalesef sağlıkçılara hiçbir katkısı olmadı. Memur-sen konfederasyonuna altındaki 11 kol dan sadece eğitim Bir sene çalışan bir memur sen başkanı görüyoruz. TV lere çıkıp gür sesle kendini ve hükümeti övup konuşmak sağlıkçılara hak getirmiyor maalesef, lütfen sesinizi biraz da sağlıkçılar için çıkartın. Şimdiye kadar Ali bey hangi konuşmasında sağlıkçıların maddi ve manevi olarak destek verilmesi gerektiğini söylemiştir. Ali bey bu pandemi sürecinde bütün sağlıkçıların gözünde anaokul ve ana anaokul önceki öğretmenlerin sağlıkçıların bu kadar zor gününde öğretmenleri hizmetçi diye nitelendirip gecesini gündüzüne katan sağlıkçıları yarı yolda bırakmış olarak bilinecek .
sağlıkçı 4 hafta önce
hiç etkisi yok diyeceğim ama hakkını yemiş olurum eksi yönde etkisi varr
BİR MİLYON ÜYEM VAR DİYEN SENDİKA 4 hafta önce
İSTİFA ETMEYEN SAYIN ARKADAŞLAR BU ADAM ZAM PAZARLIK MASASINDA BİZİM HAKKIMIZI ALACAĞINA MI İNANIYORSUNUZ İSTİFA İSTİFA İSTİFA SENDİKASIZLIK EN BÜYÜK NİMET
mat öğrt 4 hafta önce
/www.saglikpersoneli HELAL....
Asgari ücret sınırında maaş alan sağlık çalışanları ile ilgili tek kelime etmeden, pandemi döneminde, normal zamana göre katbekat iş yükü artan ve 0 TL 1 TL 7 TL gibi dalga geçer gibi performans ek ödemesi alan ve kamuoyunda çift maaş algısı oluşturulan sağlık çalışanı için kılını kıpırdatmadan bugün sadece öğretmeleri amiral gemisi yapmanız vicdansızlıktır!
Serdar 4 hafta önce
Biz bu fillerin cimeni olmak zorunda mıyız? Bu ne rezillik lütfen bütün sağlık personeli arkadaşlar siyasi görüşüne vs bakarak hakkımızı aramayanlari desteklemeyin. Birlik olup kendi haklarımızı aramazsak bizi daha çok güderler.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?