PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Ali Yalçın: Maaşların Artması İçin Masada Ter Dökmeye Devam Ediyoruz!

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 3600 Ek Gösterge Komisyonu'nun 3. toplantısının 10 Mayıs'ta gerçekleştirileceğini belirterek, "Bu toplantıdan önce 12 ayrı mutfak toplantısı olacak. Oradaki niyetimiz belli. Tüm kamuda memnuniyet üretmek. Emekli ikramiyesini ve maaşını artıracak adım için masada ter dökmeye devam ediyoruz." dedi.

Sendika 19.03.2022, 19:41 Zeynep Elmalı
Ali Yalçın: Maaşların Artması İçin Masada Ter Dökmeye Devam Ediyoruz!

Yalçın, Kilis'te bir restoranda Eğitim-Bir Sen Kilis Şubesinin düzenlediği Genişletilmiş İl Divan Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, 30 yıllık mücadele süreçlerini anlatarak, Türkiye'nin en büyük konfederasyonu haline dönüştüklerini belitti.

Verdikleri mücadelelerle birçok alanda yeni açılımlar sağladıklarına değinen Yalçın, 10 yıllık süreç içerisinde 802 kazanımı kayıt altına aldıklarını aktardı.

Cumhurbaşkanı ve kadrosunun ortaya koyduğu ortak bileşim noktasıyla bugünlere geldiklerine dikkati çeken Yalçın, önlerinde çözecekleri çok sorunun olduğunu dile getirdi.

Meslek kanununa ilişkin önemli katkılar sunduklarını vurgulayan Yalçın, şöyle konuştu:

"Tüm beklentilerimiz, tekliflerimiz keşke karşılansa çok daha yüksek bir memnuniyete vesile olsak. 2006'dan beri kariyer basamakları geri gelsin diye verdiğimiz mücadele başarılı oldu. Kariyer basamakları katmerli bir şekilde geldi. 3600 ek gösterge meslek kanunuyla geldi. Adaylık sınavı kaldırıldı. Bunlar çok kıymetli adımlar.

3600 Ek Gösterge Komisyonu'nun 3. toplantısı 10 Mayıs'ta gerçekleştirilecek. Bu toplantıdan önce 12 ayrı mutfak toplantısı olacak. Oradaki niyetimiz belli. Tüm kamuda memnuniyet üretmek. Emekli ikramiyesini ve maaşını artıracak adım için masada ter dökmeye devam ediyoruz."

Toplantıya, 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Memur-Sen ile Eğitim-Bir Sen Kilis Temsilcisi Bekir Şen ve sendika üyeleri katıldı.

Yorumlar (11)
Saglik 2 ay önce
La oğlum buçukcu bi gitttt laaaa defol senin yüzünde hayır kalmamış...bu adam öğretmen yanlısı vasıfsız birisi şimdi burda öyle şeyler yazcam yayımlamayacak ama bu adamı haber yapmayın gıcık oluyorum el attığı her işte saglik personeli zarara uğruyor...bize yapılacak iyileştirme önce öğretmenlere verildi bu herifin sayesinde....
Memur 2 ay önce
Zamcık ali
Ali Yalçın lütfen kumda oyna! 2 ay önce
ali yalçın sendikacılık oynamanız bittiyse lütfen defolup gidin de bu millet bi nefes alsın! Yetmedi mi kardeşim %3-4 leri matah bişeymiş gibi memurun önüne koymalarınız! Defolun gidin rica ederim!
Mustafa 2 ay önce
Masa basinda ter doken adam memura 2.5 reva gorup kendine 30-40 bin reva gormez
Hekim 2 ay önce
Oturmaktan *ötü terlemiş bunun havasını atıyo ,çok terleme pişik olursun
Memur 2 ay önce
Arkadaşlar hiç dikkatinizi çekiyormu hükumet bireyler yapacakya az çok olsun tüm sendikalarar peş peşe açıklamalar ziyaretler medyadan haberler niçin Biz yaptırdık ha biz aldık ha zamı hepsi yalan kandırmaca kendi saltanatlar devam etsin diye saglıktaki işçi sendikanın üyelerinden ayda topladığı para 500 trilyon eski para ile hepsi bunun için otellerden gelen isletmelerden hariç siyasette neler yani bu sendikaların hiç gereği yok
CovidAcil 2 ay önce
De s... Lo!
asabi 2 ay önce
Editör: Küfürlü içerik barındıran yorumunuz silinmiştir.
Mustafa 2 ay önce
Toplamda kaç toplantı yapmayı düşünüyorsun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
4
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?