Ali Yalçın: Emeklilik İkramiyesinde 30 Bin Lira Artış Getirecek 3600 Ek Gösterge Tüm Meslek Gruplarını Kapsamalı

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Eskişehir, Tekirdağ, Edirne, Kırklareli, İzmir ve Kütahya’da Teşkilat buluşmaları kapsamında il ziyaretleri gerçekleştirdiği toplantılarda kamu görevlileri tarafından yıllarıdır beklenen 3600 ek gösterge ve sözleşmeliler konusunun önümüzdeki yıl çözüleceğinin müjdesini verdi.

Sendika 27.11.2021, 13:04 Zeynep Elmalı
Ali Yalçın: Emeklilik İkramiyesinde 30 Bin Lira Artış Getirecek 3600 Ek Gösterge Tüm Meslek Gruplarını Kapsamalı

Yıllardır merakla beklenen sözleşmeliler ve 3600 ek gösterge konusunda da büyük bir emek ve mücadele sonucunda kamu görevlileri lehine kararlara imza attıklarını söyleyen Yalçın, “Önümüzdeki yıl bakanlık ve yetkili sendika ilgili konuları görüşerek 2022 yılı sonunda nihai karara varıp konuyu meclise götürecek.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Cumhurbaşkanımız da Memur-Sen Türkiye Buluşması’nda bu konuyu tekrar dile getirdi. Yapılacak komisyon çalışmaları neticesinde sözleşmeliler ile kadrolu kamu görevlileri arasındaki birçok fark ortadan kalkmış olacak. 3600 ek gösterge konusu da karara bağlandığında emeklilik ikramiyelerinde 30 bin liraya kadar bir artış olması öngörülmekte. Ayrıca 3600 ek gösterge başlangıçta dört meslek grubu üzerinden ifade edilmekteydi. Biz bu konuyu karara bağlarken çalışmanın tüm meslek grupları üzerinde yapılması adına imza altına aldık.

Çözüme kavuşturulan bu konuların kolay elde edildiği sanılıyor ya da bazı kesimler bizim başarımızdan kendine pay çıkarmaya çalışıyor. Ancak şu kesinlikle bilinmelidir ki toplu sözleşme dönemine girildikten sonra bu ve bunun gibi birçok kazanımın elde edilmesi için tüm teşkilatlı gücümüzle gece gündüz demeden çalıştık. Anadolu Meydanı’nda 20 bini aşkın üyemizle sahada sesimizi yükselttik ve masada taleplerimizi çözüme kavuşturduk. Kimse kimseye mücadele etmeden bir şey vermiyor, bunun herkes tarafından bilinmesi gerek” dedi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (7)
hamit 2 ay önce
kes sesini, iş işden geçti, tribünlere oynama, artistlik yapma.
3600'ün etkisi, 65'inden sonra ... 2 ay önce
2022 yılı için; beleş kadro alan taşeronlara %17 + 500 TL seyyanen zam veriliyor, memurlara ise sadece %12 zam veriliyor. Sonuçlar, 3600 şekerlemesi ile unutturulmaya çalışılıyor. Bilindiği üzere; 3600'ün çalışırken değil, emekli olduğunda (bir nevi 65'inden sonra) faydası var. Taşeronlara şimdi, memurlara ise bir nevi 65'inden sonra ...
Sarı sendika 2 ay önce
Malum sendikadan istifa etmeyen herkes vatan hainidir!
SAĞLIKÇILAR 2 ay önce
VALLA 20 YILDIR BİZİ OYALIYORLAR ARTIK OLAN OLDU.BU SAATTEN SONRA HİÇ BİR OLUMLU ŞEY BEKLEMİYORUZ.HAKKIMIZI YİYENLER DÜŞÜNSÜN.
HEKİMLERE en az 7200 ek gösterge 2 ay önce
HEKİMLERE en az 7200 ek gösterge
KAMU ÇALIŞANI 2 ay önce
Tüm kamuda çalışanların emekli ikramiyelerine ve de maaşlarına ayar verilmeli ne ev alabiliyorlar ne araba eskiden böyle değildi
risk alarak çalışanlar 2 ay önce
Önce risk alan gruba sağlıkçı polis asker sonra öğretmen ,imamlara.
-6
kapalı
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?