PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Sağlık Müdürlüğünün Kadın Personel Şartlı İlanı Tepki Topladı

İzmir İl Sağlık Müdürlüğünün 2022 Yılı 2. Dönem İl İçi Yer Değiştirme Kurasına ait ilanında yalnızca kadınların müracaat edebileceği kadro açması tepki topluyor.

Sağlık Bakanlığı 09.11.2022, 05:08 09.11.2022, 23:28 Cansu Polat
Sağlık Müdürlüğünün Kadın Personel Şartlı İlanı Tepki Topladı

İzmir İl Sağlık Müdürlüğünün 2022 Kasım ayı İl İçi Yer Değişikliği İlanında yalnızca kadınların müracaat edebileceği kadro açması sağlık emekçilerinin tepkisini topladı.

İl İçi Yer Değişikliği İlanında “mamografi çekimi” yapacak personel alımına yalnızca kadınların müracaat edebileceği ilan edildi.

Sağlık Müdürlüğü tarafından yayımlanan ilanım 13’üncü maddesinde "İlçe Sağlık Müdürlüklerine açılan Sağlık Memuru (Röntgen) münhal kadrolarına, Mamografi çekimi yapılması nedeniyle sadece kadın personel müracaat edebilecektir" şartı getirildi.

İlan sağlık emekçileri arasında tepkiyle karşılandı.


2022 Kasım Dönemi Sağlık Personeli İzmir İl İçi Yer Değişikliği Kurası


Yorumlar (18)
sağ.tek. 3 hafta önce
Aslında doğru yapılmış. Mammografide erkek tekniker/teknisyen çalışmak istemez. Hastalar erkek personel istemiyor.
Güney. 3 hafta önce
kesinlikle artık bütün muayeneler bütün uzmanlık alanları haremlik selamlık olmalı. hatta kadın 112si erkek 112si olarak ayrılmalı ve cinsiyet bazlı hastaneler kurulmalı.
Orhan Batu 3 hafta önce
Doğru bir karar. Kadınlarımız çekinerek muayene olacaklarına hayati önem taşıyan kanser taramasını rahatça yapacaklar. Vakit kaybetmeyecekler.
Hasan Hüseyin 3 hafta önce
Doğru bir karar
Sağ.Tek. Leman 3 hafta önce
Sağlıkta ayıp olmasa da kadınlarımız için hayati önem taşıyan böyle bir uygulamada kadınların çekinmeden ve zaman kaybetmeden mamografi çekimine başvurmaları bence her şeyden güzel. Tebrikler... Bundan kim neden rahatsız olur anlamıyorum.
KURALCI 3 hafta önce
EŞİNİN MAMMOGRAFİSİNİ ERKEK PERSONEL ÇEKSİN DİYENLER EL KALDIRSIN
uzman biyolog 3 hafta önce
tepkiyi veren kim
Sağlık Müdürlüğü 3 hafta önce
Merhaba, kadrosu İl Sağlık Müdürlüğünde olan Tıbbi Sekreter birinci basamak çalışanı mı oluyor yoksa başka şekilde mi isimlendirilyor, bir de bu değişiklikten faydalanacak mı bilgisi olan bilgi verebilir mi lütfen.
Sağlıkçı.. 3 hafta önce
Bir şeyi de eleştirmeyin arkadaş ... Ne var ki bunda?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın