Sağlık Bakanlığından Çalışanlarına Müthiş Haber! Kreş Hizmeti Geliyor!

Sağlık Bakanlığı 81 İl Sağlık Müdürlüğüne gönderdiği yazıyla her ilde 0-6 yaş aralığında bulunan sağlık çalışanlarının çocukları için kreş açmayı planladığı öğrenildi. Sağlık Müdürlüklerine ulaşan yazıyla, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü koordinesinde sağlık çalışanlarının yıllardır beklediği kreş hizmeti imkanı Bakanlıkça sunulmuş olacak.

Sağlık Bakanlığı 13.12.2019, 12:14 15.12.2019, 15:38 Güler Sağlam
Sağlık Bakanlığından Çalışanlarına Müthiş Haber! Kreş Hizmeti Geliyor!

Sağlık Kuruluşlarında çalışan personelin, sorunları, ihtiyaçları ve talepleri de dikkate alınarak okul öncesi çocukları için kreş hizmeti verilmesi gerekliliği oluşmaktadır denilen yazının devamında, Sosyal devlet anlayışı gereğince çalışanların memnuniyetinin sağlanması, mağduriyet oluşturulan konuların çözümüne çalışılmasının hizmet kalitesini arttıracağı aşikardır denildi.

Sağlıkçılara Kreş Müjdesi Haberimiz Ulusal Basında haberimiz için tıklayınız.

50 VE ÜZERİ ÇOCUK İÇİN İLGİLİ KURUM KREŞ AÇACAK!

Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 81 İl Sağlık Müdürlüğüne gönderilen yazıyla Sağlık Çalışanlarının 0-6 aralığında olan çocukları için kreş açılması planladığı belirtildi. Sağlık Müdürlüklerinden bünyelerinde görev yapan sağlık çalışanlarının 0-6 yaş aralığında çocuklarının tespit edilerek, 50 ve üzeri çocuğun bulunduğu kuruluşların bünyesinde kreş açılması, bu sayının altında kalanlar için ise; birden fazla sağlık kuruluşuna yönelik ortak kreş imkanı sağlanması için sağlık kuruluşlarınca ivedilikle gerekli çalışmaların başlatılması istendi. 

KOORDİNASYONU VALİLİKLER SAĞLAYACAK!

Kreş hizmetinin verilmesinin sağlanarak yapılan çalışmaların koordinasyon ve denetiminin İl Valiliklerince yapılması istendi.

Sağlık Müdürlüklerinin bu hafta itibariyle kendilerine bağlı olan tüm tesislerin idarelerine bir yazı gönderdiği öğrenildi. Gönderilen yazıda; Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün talebi doğrultusunda görev yapan sağlık çalışanlarının çocuklarının durumunun Sağlık Müdürlüklerine bildirilmesi istendi.

İŞTE O YAZI;

SAĞLIK MÜDÜRLÜKLERİ TARAFINDAN HASTANELERE GÖNDERİLEN YAZI:

YASAL UYARI: Yayınlanan haberin tüm hakları SaglikPersoneliHaber.Net'e (www.saglikpersonelihaber.net) aittir. saglikpersonelihaber.net biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal işlem uygulanacaktır.

Kaynak: SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
Cansu 2 yıl önce
20 milyonluk bir şehir var. Nüfusu bazı devletlerden bile büyük. Ama gel gelelim sağlık yönünden biraz şanssız. Yıllar oldu şöööyle şehri tam anlamıyla kucaklayacak bir kapasiteye erişemedi. Köhne anlayışlardan kurtulamadı. Saygıdeğer Prof. Erman Tuncer gittiğinden beri (ki kendisi de pek fazla kalamamıştı ne yazık ki) bir türlü hakettiği şekilde yönetilemiyor. Ülkenin en güzide üniversiteleri bu şehirde ama gelin görün ki yönetim de temizlik personeliyken masa başı işlerde görevlendirilen kardeşlerimizin bakış açısını aşamıyor kent.Şu günlerde ise belki de son 20 yılın en kötü zamanlarını geçiriyor. Bir yandan mega bir nüfusu barındıran bu kent, bir yandan da deprem gibi bir sinsi afeti bekliyor. Sorsanız, en ufak bir tedbir olarak ne alınmış, cevap sessizlik olacaktır. Hoş hastaneler yandığında cevap ne olmuştu ki? Bu şehir daha fazla profesyonelliği ve daha ciddi bir yaklaşımı fazlasıyla hakediyor. Günü kurtarmaya dayalı 24 saatte biten çözümlerle ne yazık ki hizmet alan da hizmet veren de herkes mutsuz.
Arif 2 yıl önce
Her ne kadar geç kalınmış olsada güzel haber
32
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?