Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Meslek Hastalığı Sayılsın Taleplerini 'Alanımız değil! Diyerek Reddediyor!

Sağlık çalışanları, bugün yeniden çalışmaya başlayacak Meclis’ten kendilerine uygulanan haksızlıkları giderecek yasal düzenlemeleri beklerken, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüsün meslek hastalığı sayılması için kendisine verilen önergelere; "Bakanlığın alanı değil" diyerek cevap vermeye devam ediyor.

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Meslek Hastalığı Sayılsın Taleplerini 'Alanımız değil! Diyerek Reddediyor!

Cumhuriyet'tten Sarp Sağkal'ın haberine göre, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüsün meslek hastalığı sayılması için kendisine verilen önergelere “Bakanlığımızın görev alanına girmemektedir” dedi.

TIKLAYIN

CHP’li Emir, “Sağlıkçıların çalışma koşullarından Sağlık Bakanı sorumludur. Bu Çalışma Bakanlığı’na bırakılacak bir durum değil” dedi. 

Doktor milletvekilleri CHP’li Murat Emir ve İYİ Partili Arslan Kabukcuoğlu koronavirüsün meslek hastalığı sayılması gerektiğini belirtti.

Kabukcuoğlu “Hükümetin sağlıkta şiddet yasasını yeniden ele alması lazım. Ya da tüm sağlık yerlerine 10-15 polisin çalıştığı karakol kurması lazım” ifadelerini kullandı. Hemşirelerin ve sağlık çalışanlarının 3 bin 600 ek gösterge almaları için çalıştıklarını belirten Kabukcuoğlu, “Kaybedilen sağlıkçıların şehit sayılması için de yasa teklifimiz var” dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2020, 11:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kurtlar
Kurtlar - 2 hafta Önce

Her durumda her konuda Fahretin Kocanın yanındayız. Sizin gibi çakallara yedirilmeyecek değerli insandır

Hemşire
Hemşire - 3 hafta Önce

Fahrettin koca istifa

Hemşir
Hemşir @Hemşire - 3 hafta Önce

7/24 yorum yazan hemşire (eğer gerçek hemşireysen) sende işini yapmadığın için İSTİFA ET

radyopatolog
radyopatolog - 3 hafta Önce

yalnış başvuruyorsunuz arkadaşlar. herhalde mozambik tarım bakanlığının konusudur.

SIRADAKİ HABER