Sağlık Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sözlü Sınav Tarihlerini Duyurdu!

Sağlık Bakanlığı görevde yükselme sözlü sınav tarihlerini 15 Mart ila 9 Nisan 2021 tarihleri arasında yapacak

Sağlık Bakanlığı 17.02.2021, 18:16 18.02.2021, 08:44 Güler Sağlam
Sağlık Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sözlü Sınav Tarihlerini Duyurdu!

Sağlık Bakanlığı görevde yükselme sözlü sınav tarihlerini açıkladı. Bakanlık sözlü sınavları 15 Mart ila 9 Nisan 2021 tarihleri arasında yapacak

Sözlü sınavlar Bakanlık Bilkent yerleşkesinde yapılacak. Adaylar PBS üzerinden sözlü sınava hak kazanıp kazanamadığını ve sözlü sınav tarih ve saatini öğrenebilecektir.

GÖREVDE YÜKSELME SÖZLÜ SINAVINA İLİŞKİN AÇIKLAMALAR

COVID-19 salgını nedeniyle sözlü sınav sürecinde personel tarafından uyulması gereken kurallar ile sözlü sınav yerinde alınması gereken tedbirler aşağıda yer almaktadır. Sözlü sınava girecek personelin maskeli olması ve gerekli hallerde kullanılmak üzere mavi renkli tükenmez kalem getirmeleri gerekmektedir.

Sözlü sınava girecek personelden ateş, öksürük, burun akıntısı veya solunum güçlüğü olan, COVID-19 teşhisi konulan veya COVID-19 şüphesi ile Sağlık Kurumlarının tavsiyesi üzerine izole edilen veya COVID-19 tanısı ile tedavisi tamamlanıp karantina süresinde olan personel sözlü sınava alınmayacaktır.

Bu durumda olan personelimizin 0312 585 17 78 telefon numarası veya yhgm.sinav@saglik.gov.tr elektronik posta adresi üzerinden Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün Sınav Hizmetleri Birimi ile irtibata geçmeleri gerekmektedir. Bu personele sözlü sınavlara hangi koşullarda ve ne zaman alınacakları hususunda yönlendirme yapılacaktır.

Sözlü Sınav Sırasında Alınacak Önlemler:

1. Personel, sözlü sınavın yapılacağı yere sosyal mesafe kurallarına (en az 1 metre mesafe olacak şekilde) uygun olarak kendilerine belirtilen saatlerde alınacak, sınav saati gelmeyen personel sözlü sınav yerine alınmayacaktır.

2. Sözlü sınava girecek personelin yakınları sözlü sınav yerine alınmayacaktır.

3. Sözlü sınav yeri girişlerinde kimlik kontrolü, kimliklere dokunulmadan yapılacaktır. Kontrol yapan görevlilerin maske ve yüz koruyucu kullanması sağlanacaktır.

4. Sözlü sınava girecek personelin sözlü sınav yerine sosyal mesafe kurallarına uyarak alınmaları esnasında her bir personelin ateşi ölçülecektir. Ateşi 38 derece ve üzerinde olan personel Genel Müdürlüğümüzce belirlenecek uygun yer, zaman ve koşullar altında sözlü sınava alınacaktır.

TIKLAYIN

5. Sözlü sınava girecek personelin sözlü sınav yerine alınmadan önce sözlü sınav saatini beklerken COVID-19 açısından sözlü sınav sürecinde dikkat etmesi gereken hususlar: “Değerli personelimiz COVID-19 nedeniyle sözlü sınav süresince almanız gereken önlemler hakkında sizi bilgilendirmek istiyoruz. Ateş, öksürük, burun akıntısı ve solunum sıkıntısı olan, COVID-19 teşhisi konulan veya COVID-19 vakası ile teması olan personelimiz bina girişinde görevlilere bilgi vermelidir. Şikâyeti olanların bilgi vermesi sözlü sınav süresinde sizin, sınav görevlilerimizin sağlığı ve alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi açısından önem taşımaktadır. Sınav binası içerisinde, bahçede diğer kalabalık ortamlarda sosyal mesafe olan en az 1 metre kuralına dikkat ediniz. Maske takınız, maskenizi çıkarmayınız. Lütfen önlemlere uyunuz.”

6. Personel, sözlü sınavın yapılacağı merkeze girişten itibaren maske takmalı, sözlü sınav salonunda ve sözlü sınav süresince maske takmaya devam etmelidir. Maskeler, nemlenmesi durumunda yenisiyle değiştirilmelidir. Maske değiştirme söz konusu ise personel el antiseptiği kullanmalıdır. Nemlenmiş maskeler ağzı kapaklı çöp kutusuna/çöp torbasına atılmalıdır.

7. Sözlü sınav yerinde sözlü sınava girecek personel ve görevlilerin kullanımı için yeteri kadar el antiseptiği ve yedek maske bulundurulacaktır.

8. Personelin sözlü sınav salon girişinde salona alınmadan önce el antiseptiği kullanması sağlanacaktır

9. Sözlü sınav günü; ateş, öksürük, burun akıntısı ve solunum güçlüğü gibi COVID-19’u düşündürecek şikâyetleri olanlar ve son 10 gün içerisinde kesin COVID-19 vakası ile teması olan personel ile kesin COVID-19 tanısı olduğu tespit edilenler ve kesin COVID-19 tanısı ile tedavisi tamamlanıp sonrasındaki 10 günlük karantina süresinde olan personel Genel Müdürlüğümüzce belirlenecek uygun yer, zaman ve koşullar altında sözlü sınava alınacaktır.

10. Personelin sözlü sınav yerine alınmaları ve sınav salonlarına erişimi yığılmaya meydan verilmeden sağlanacaktır.

11. Sözlü sınav sırasında, sözlü sınav yerlerinin gerekli havalandırma işlemleri yapılacaktır.

12. Sözlü sınavdan çıkan personel, sosyal mesafe (en az 1 metre) kuralına uygun şekilde binadan ayrılmalıdır.

13. Sözlü sınavın yapıldığı yerin, sözlü sınavın bitimine müteakip gerekli havalandırma işlemleri ile birlikte su ve deterjan kullanılarak genel temizliğinin yapılması sağlanacaktır. Sözlü sınava girecek personelin sözlü sınav sürecinde yukarıda belirtilen kurallara hassasiyetle uymaları kendi sağlıkları ve toplum sağlığı açısından önem arz etmektedir. Sözlü sınava girecek olan personelimize başarılar dileriz.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (11)
kamil 2 hafta önce
ŞİMDİ HERKES PARTİDEN TORPİL PEŞİNDE KOŞUYORDUR. ELHAMDÜLİLLAH KUL HAKKI YEMEK,NE SARIYAAA BEEEE:)))))))
hhh 2 hafta önce
ya arkadaş ne kadar da art niyetlisiniz okuma yazmanız bile yok belliki yazık size adamlar yazmış 2200 münhal kadro açılmış sınavı kazanan 1758 kişi die ama onu bile anlamıyonuz maksat çamur at izi kalsın
sağlıkta çalışan GİH'li 2 hafta önce
Yani barajı geçen herkes çağrılacak mı sınava, sanmam. ben tıbbi dokümantasyon dan girdim sınava 317 kişi alacak belki diğer branşlarda barajı geçemeyen olmuş benim branşta 1000 kişi geçmiştir barajı, tek bir branş olsa yorumunuz yüzde yüz doğru
BATTALGAZİ44 2 hafta önce
ARKADAŞLAR AÇIKLANAN GÖREVDE YÜKSELME İÇİN (ŞEF, MEMUR, ŞOFÖR VE VHKİ KADROLARI) ÜNVAN DEĞİŞİKLİĞİ DAHA AÇIKLANMADI. GYS İÇİN PBS DEN BAKABİLİRSİNİZ SÖZLÜ SINAVA KATILIP KATILAMAYACAĞINIZA
Hasan gider 2 hafta önce
Önemli olan sıralama adın önünde yazan çağırılma sırasımı yoksa sınav sıralasımı sevgili site yöneticileri biz bunlara cevap bulamadık
kartal 1 hafta önce
2020 yılı sınav ilk duyurusunda, sözlü sınav en yüksek puandan başlayarak çağrılacak diyor. SAYGILAR
BEKİR 2 hafta önce
SÖZLÜ SINAVA HAK KAZANIP KAZANAMADIĞIMIZ BİLE AÇIKLANMAMIŞ LİSTE YOK ORTADA
okuyun biraz 2 hafta önce
pbs ye gir bak. Yönetim hizmetleri sayfasındaki duyuruyu oku. neredeyse 24 saat olacak açıklandığı. facebboktan, instagramdan mı bekliyorsun açıklanmasını
Mahmut 2 hafta önce
SA arkadaşlar pbs den baktım ama bir şey göremedim bu demek oluyor acaba ?
akif 1 hafta önce
unvan değişikliği açıklanmadı daha. görevde yükselme açıklandı
sağlık çalışanı 5 gün önce
sağlıkta yapılan gys üds de neden mülakat yapılıyor anlamış değilim
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
5
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?