PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Sağlık Bakanlığı 4924 Sözleşmeli Personelle İlgili Genelge Yayınladı

Sağlık Bakanlığı 4924 sayılı kanun kapsamında sözleşmeli statüde çalıştırılan personelle ilgili Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü kanalıyla Genelge yayınladı.

Sağlık Bakanlığı 4924 Sözleşmeli Personelle İlgili Genelge Yayınladı

Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünden tarafından yayınlanan Genelgede, tabip ve uzman tabiplerin istekleri halinde 4924 sayılı kanuna tabi sözleşmeli sağlık personeli pozisyonlarına geçmelerine yönelik koşullar sıralandı.

Bakanlık Genelgesinde, Devlet Hizmet Yükümlülüğü bulunanların bu yükümlülükleri sona ermeden sözleşmeli pozisyonlara yerleştirme işlemlerinin yapılmayacağı belirtildi.

EKLERİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Yorumlar (7)
TAM İSABET 1 ay önce
1.madde olması gereken buydu geç kalınmıştı ama iyi olmuş zorunlu bir hizmete ekstra verilen bir sözleşme farkı adaletsizdi dhy biten buyursun kalsın 4924 geçsin.
Görkem 1 ay önce
Doktor bakanlığı. 4924 nün amacı eleman temininde güçlük cekilen yerlerde personel teminidir. 4924 lüler neredeyse dengi kadrodan üç kat maaş almaktalar. Şuan turizim bolgesinde insanlarin cok yuksek puanlarla bile tayin olamadikları yerlerdeki sağlık kuruluslarinda bile isteyen doktoru 4924 lü yapıp maaşlarını uçuruyorlar . Ama sadece doktorları. Yani diger sağlıkçılar 3 ün biriyle idare ediyorlar. Sonrada bu bakanliktan diger sağlikcılari düşünmesini bekliyoruz.
Uzman 1 ay önce
Görkem bey üniversite sınavı orada tıp da orada tus sınavıda orada asistanlık orada mecburi hizmet de orada yandal sınavı ve onun mecburisi de orada. Sen de başarabilirsin! Anne babanı hastaneye getirirken hocam diye dönüyorsun arkasından haset ediyorsun. Ben 657 dr olarak yanımdaki sözleşmeli dr a laf etmezken siz kendinizde bu cüreti nerden buldunuz . Önce yukarıda yazdım başarıver sonra aynı seviyeden konuşuruz.
Dr 1 ay önce
Sen o bölgeye gitmezsen başkası gider , ama doktor gitmezse yerine öyle sokaktan birini çevirip koyamazsın , kapiş ?
Hekim 1 ay önce
Ayvalık söke kusadasi devlet hastanelerine tam sözleşme kadrosu verip sivas hariç bazı doğu il merkezlerine vermemek biraz garip olmuş.Ayrica bir gecede acil uzmanlarının tüm ülkede sözleşmelerini iptal etmekte tam bi adaletsizlik örneği.En azından bi geçiş dönemi planlana bilirdi.unutmamak gerekirki adalet herkes için gerekli.isimiz bitti öyleyse bu iş biter mantığı yeni problemleri getirecektir.Ama haklılar üç kuruş teşvik için satılık çok hekim var.herkes kendi menfaati için hareket ediyor.ama şunu unutmamak gerek bigun herkese biseyler dokununca veya canı yanınca ne oluyor demiyo basliyo.is işten geçmiş oluyor. sonuçta düzensiz efektif olmayan sağlık hizmeti ve popülist yaklaşımla sadece parası olanın iyi hizmet aldığı sistem ile karşı karşıyayız.
@gorkem 1 ay önce
La seni kim ne yapsin? Senden binlerce var, teminde gucluk mu cekiliyormus senin kadronda
tsm hekimi 1 ay önce
tsm başkanları ve entegre başhekimlerinr acilen 663 sözleşmesi getirilmeli
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.