Sağlık Bakanlığı 14 Bin İşçi Alımı Kura Yerleri ve Tarihleri Açıklandı! İl İl İŞKUR 14000 İşçi Alımı Kura Yerleri!

Sağlık Bakanlığı içib İŞKUR aracılığıyla alınacak 14 bin işçi alımları kura yer ve tarihleri açıklandı.Sağlık Bakanlığı Güvenlik görevlisi, Temizlik görevlisi, Klinik Destek Elemanı ve 2 aşçı alımları için kura tarih ve yerlerini haber detayımızda bulabilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı 14 Bin İşçi Alımı Kura Yerleri ve Tarihleri Açıklandı! İl İl İŞKUR 14000 İşçi Alımı Kura Yerleri!

7 Nisan 2020 tarihi itibarıyla İŞKUR tarafından T.C. Sağlık Bakanlığı Merkez ve Taşra Teşkilatı Hizmet Birimlerinde İstihdam Edilmek Üzere 14 bin Sürekli İşçi Alımı Kurası Hakkında Duyuru yayımlandı. 14 bin işçi alımı kura tarihleri iller bazında açıklandı. 14 bin işçi alımları sonuç açıklama tarihler de beli oldu.

14 BİN İŞÇİ ALIMI KURA VE SONUÇ AÇIKLAMA TARİHİ

T.C. Sağlık Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatı hizmet birimlerine 4857 sayılı İş Kanunu ile mezkûr Kanuna dayanılarak çıkarılan, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde 14.000 sürekli işçi alımı gerçekleştirilecektir.

TIKLAYIN

İŞKUR üzerinden il ve meslek bazında talepler toplanmış olup, 737.489 kişi başvuruda bulunmuştur. Yapılacak olan kuralar, 08-09 Nisan 2020 tarihlerinde Türkiye Noterler Birliği çekiliş programı ile noter huzurunda 14.000 işçi asil, 14.000 işçi ise yedek olmak üzere gerçekleştirilecektir.

14 BİN İŞKUR İŞÇİ ALIMI SONUÇ AÇIKLAMA SAYFASI

Koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadele kapsamında kura salonuna katılımcı alınmayacaktır. Kura sonuçları aynı gün saat 20.00’ den sonra https://iscisonuc.saglik.gov.tr internet adresinden ilan edilecektir.

8 NİSAN 2020 (ÇARŞAMBA) GÜNÜ KURALARI ÇEKİLECEK İLLER

Bakanlık Merkez Teşkilatı, Adana, Adıyaman, Ankara, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elâzığ, Erzurum, Hakkâri, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Konya, Kütahya, Mardin, Mersin, Muş, Samsun, Siirt, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Van ve Zonguldak illeri için kura işlemi gerçekleştirilecektir.

9 NİSAN 2020 (PERŞEMBE) GÜNÜ KURALARI ÇEKİLECEK İLLER

Afyonkarahisar,  Ağrı,  Aksaray,  Amasya, Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Bayburt, Bilecik, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Düzce, Edirne, Erzincan, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Isparta, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kilis, Kocaeli, Malatya, Manisa, Muğla, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Sinop, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Uşak, Yalova ve Yozgat illeri için kura işlemi gerçekleştirilecektir.

İŞKUR 14 BİN İŞÇİ ALIMI KURA SONUÇLARI SORGULAMA SAYFASI

Sağlık Bakanlığı 14 bin işçi sonuç sayfası için TIKLAYINIZ.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2020, 08:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
sevgi sümer
sevgi sümer - 4 ay Önce

ben 14000 alımda temizlik olarak girdim hiç bir hakkım yok ne zaman hakkım olcak

SIRADAKİ HABER