ISQua Konferansı 2023’te ilk kez Türkiye’de Düzenlenecek!

Sağlık hizmetlerinde kalite çalışmalarının değerlendirildiği 40. ISQua Konferansı, 2023 yılında ilk kez Türkiye’de düzenlenecek.

Sağlık Bakanlığı 19.12.2019, 13:33 20.12.2019, 00:20 Güler Sağlam
ISQua Konferansı 2023’te ilk kez Türkiye’de Düzenlenecek!

Cumhuriyetin 100. yılında İstanbul, sağlık alanında dünyanın en önemli konferanslarından birine ev sahipliği yapacak.  Hasta güvenliği, kalite ve sağlık hizmetleri alanlarında öne çıkan,  dünyada akreditasyon faaliyetlerinin çatı kuruluşu ISQua (The International Society for Quality in Health Care) konferansı, Türkiye Sağlık Hizmetleri Kalite ve Akreditasyon Enstitüsü (TÜSKA) tarafından düzenlenecek.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Aday ülkeler, uzun süren adaylık süreçlerinin ardından ülkelerin organizasyon ve altyapı imkanları, önceki yıllarda yürüttükleri etkinlikler ve konferanslarda sunulan bilimsel çalışmalar gibi birçok farklı parametre dikkate alınarak değerlendiriliyor. Türkiye tüm bu parametreleri tamamlayarak 2023 yılında 40. ISQua Konferansına ev sahipliği yapmaya hak kazandı.

Dünya çapında, sağlık alanında uygulanan hasta güvenliği, kalite iyileştirme, dış değerlendirme ve akreditasyon ana konuları; ISQua tarafından her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen konferanslarla ele alınıp değerlendiriliyor. Ülkemizin Genel Kurul Toplantılarına ev sahipliği yapıyor olması, TÜSKA tarafından yürütülen kalite ve akreditasyon faaliyetlerinin ISQua üye ülkelerine ve konferans
katılımcılarına tanıtılması açısından büyük bir fırsat sunuyor.

Kaynak: SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
10
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?