Gece Ataması Yapıldı, Sabah Görevden Alındı

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğüne Aksaray Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri olarak görev yapan Op.Dr.Himmet Durgut dün görevden alınarak yerine Emre Erkuş atanmıştı, bu sabah ise Erkuş'un ataması durduruldu.

Sağlık Bakanlığı 27.02.2019, 09:10 27.02.2019, 17:29
Gece Ataması Yapıldı, Sabah Görevden Alındı

Edilen bilgilere göre, dün gece Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğüne Aksaray Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri olarak görev yapan Op.Dr.Himmet Durgut görevden alınarak yerine Çorumlu Doç.Dr. M.Emre Erkuş atanmıştı.

Başta Şanlıurfa milletvekilleri ve STK'ların itirazı üzerine İl Sağlık Müdürü görevine getirilen Erkuş'un atamasının durdurulduğu ve Himmet Durgut'un görevine devam edeceği öğrenildi.

Bugün Yayınlanan İlgili Haber: Vatandaşın İl Sağlık Müdürü Tepkisi! Hemşerimiz olsun destek çıkalım 

TIKLAYIN

Dün Yayınladığımız Haberimiz: İl Sağlık Müdürlüğüne Erkuş Atandı Okumak İçin tıklayınız.

M.Emre Erkuş Kimdir!

M.Emre Erkuş 1979 yılında Ankarada doğdu. 2006 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesini dereceyle bitirdi. 2011 yılında Şanlıurfa Balıklıgöl Devlet Hastanesine Mecburi Hizmetini yerine getirmek için Kardiyoloji uzmanı olarak atandı. 2013 yılında mecburi hizmetini bitirdikten bir süre sonra Harran Üniversitesi Tıp Fakültesinde Öğretim Görevlisi olarak çalışmaya başladı. 2015 yılında Yrd.Doçent, 2017 yılında Doçent olan Dr. Emre ERKUŞ, 2016-2018 arasında Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan yardımcılığı ve 2017-2018 arasında Şanlıurfa Üniversite Araştırma ve Uygulama Hastanesi başhekimliği görevi yapmıştır. Şanlıurfada bulunduğu 2011 yılından beri hem yerel hem de ulusal sivil toplum kuruluşlarında gönüllü ve üye olarak hizmetlerini sürdürmektedir.

2013 yılında Şanlıurfa Tabip Odası tarafından "Hasta ve Yakınlarıyla En İyi İletişim Ödülü"ne layık görülen Erkuş, üst düzey akademik İngilizce bilmekte olup evli ve 2 çocuk babasıdır.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?