Ertelenen Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı 4 Ekim'de!

Ertelenen Sağlık Bakanlığı görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı 4 Ekim 2020 tarihinde yapılacak. Anadolu Üniversitesi tarafından yapılacak sınav için yeni başvurular 4 ila 10 Ağustos tarihleri arasında alınacak.

Sağlık Bakanlığı 29.06.2020, 20:40 05.10.2020, 19:05
Ertelenen Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı 4 Ekim'de!

Sağlık Bakanlığı görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı 4 Ekim'de yapılacak. Daha önce başvuru yapmış olanların yeniden başvuru yapmasına gerek olmadığı açıklandı. İlk defa başvuru yapacakların ise 4 ila 10 Ağustos tarihleri arasında başvuruları alınacak.

Bakanlıktan Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı Hakkında Duyuru! haberi için tıklayınız

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Sayı :84873901
Konu: 2020 Yılı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı

DAĞITIM YERLERİNE

İlgi : a) 31.01.2020 tarihli ve 84873901-774.05-E.68 sayılı yazımız.
b) 17.03.2020 tarihli ve 84873901-774.05-162 sayılı yazımız.
c) 26.06.2020 tarihli ve 84873901-774.05-263 sayılı Bakanlık Makam Onayı.

Bakanlığımız merkez, taşra ve döner sermaye teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/A maddesine tabi olarak görev yapmakta olan personel için meri mevzuat hükümleri doğrultusunda ilgi (a) yazımız ile 19 Nisan 2020 tarihinde yapılacağı bildirilen ancak Dünya Sağlık Örgütü tarafından küresel salgın olarak nitelendirilen Covid-19 ile etkin bir şekilde mücadele edebilmek amacıyla Bakanlığımızca alınan tedbirler kapsamında ilgi (b) yazımızla ileri bir tarihe ertelenen "Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavları'nın küresel salgınla mücadelede gelinen süreçte görülen olumlu gelişmelere istinaden 04 Ekim 2020 tarihinde 81 il merkezinde yapılması ilgi (c) Bakanlık Makam Onayı ile uygun görülmüştür.

04 Ekim 2020 tarihinde yapılacak olan sınava 03-14 Şubat 2020 tarihleri arasında başvuru yapan ve başvurusu kabul edilen personel, başvurulan geçerli olduğundan yeniden başvuru yapmayacaktır.

Yeni yapılacak başvurular Genel Müdürlüğümüzün yhgm.saglik.gov.tr internet adresindeki Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinde yer alan başvuru ekranından 04-10 Ağustos 2020 tarihleri arasında alınacaktır. Bahse konu sınava ilişkin duyuru metni ve eklerine Bakanlığımız Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün yhgm.saglik.gov.tr internet adresinden ulaşılabilecektir.

Başvuru işlemleri ile sınav iş ve işlemlerinin yürütülebilmesi için personel bilgilerinin ÇKYS/İKYS sistemine işlenerek güncel tutulması ve Bakanlığımız Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün yhgm.saglik.gov.tr internet adresinde yayımlanan ve ekte de gönderilen sınav duyurularından tüm personelin haberdar edilmesi hususlarında;

TIKLAYIN

Bilgilerinizi ve gereğini önemle arz/rica ederim.

Mehmet İSLAMOĞLU
Bakan a. Genel Müdür

SEMİH DURMUŞ SINAVSIZ UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ İÇİN BU KEZ BAŞARI DİLEDİ

ÖNCEKİ HABERİMİZ

saglikpersoneliHABER.NET olarak yaptığımız araştırma sonucunda, müracaatların ve sınav ücretlerinin yatırılması süreci de tamamlanmıştı. Ancak son yapılan değerlendirmelerde yeni müracaatların da alınabileceği yönünde bir görüşünde tartışıldığı bilgisine ulaştık.

Bakanlık kaynaklarımızdan edindiğimiz bilgilere Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavın Ekim 2020'de yapılması görüşünün ağırlı olduğu bilgisini edindik.

SEMİH DURMUŞ OLUMLU İSTİŞARE GERÇEKLEŞTİRDİK DEMİŞTİ!

Bu ayın başında sağlık personellerine sosyal medya hesabından seslenen Yetkili Sendika Genel Başkanı Semih Durmuş, "Hizmetli kadrosunda çalışan yaklaşık 9000 kişinin fiilen yaptığı işin kadrosuna geçirilmesi ve unvan değişikliği sınavı yerine sınavsız unvan değişikliği yapılması gibi konularda verimli/olumlu bir istişare gerçekleştirdik." açıklamasında bulunmuştu ancak son edinilen bilgiler sınavın yapılacağı ve hatta sınav takvimi olarak ekim ayının şuanda kararlaştırıldığı yönünde oldu.

SAĞLIK PERSONELLERİNİN SINAVSIZ UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ TALEPLERİ DE BOŞTA KALDI!

Sağlık çalışanları Dünyayı etkisi altına alan Pandemi (Covid-19) salgını sürecinde önsaf da kahramanca mücadelesini verdi ve vermeye devam ediyor. Sağlık personelleri, ruhsal ve fiziksel yorgunluklar ile birlikte ailelerini, çocuklarını ve sevdiklerini arkalarında bırakarak ülkemiz için canla başla çalışmaya devam ediyorlar. Sürecin uzamasıyla beraber olumsuz etkilenme sebebi ile sağlık çalışanları sınav konsantresini kaybetmiş, motivasyonları tamamen kayboldu. Özellikle başarılı olamama düşüncesi morallerinin ve psikolojilerinin bozulmasina sebep oldu.

Sağlık Bakanlığınca yapılacak olan mevzuat değişikliği ile 1 (bir) defalığına mahsus olmak üzere, sınava başvuruda bulunmuş olan sağlık personellerine, mezuniyet alanlarına uygun kadrolara sınavsız unvan değişikliği ile atamalarının yapılması sahanın beklentileri arasında YERİNİ KORUYOR. 

Sürekli konuyu gündemde tutmak isteyen sağlık çalışanları sosyal medyada bir araya gelerek Dr. Fahrettin Kocaya sesleniyorlar;

"Bakanım ; Canını dişine takan biz Sağlık personellerine, sınav için başvuruda bulunmuş personellerin talep ettikleri kadrolara geçmelerini talep etmekteyiz. Sağlık Bakanlığı personelleri olarak bize vereceğiniz müjdeli haberi beklemekte, şükranlarımızı sunmaktayız. Saygılarımızla." mesajını ilettiler. 

Kaynak: SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER
Yorumlar (33)
sağlık personeli 4 ay önce
Sağlık bakanlığı çalışanlarına bir defaya mahsus sınavsız ünvan değişikliği verilmelidir.
sınavsız gys ve ünvan değişikliği 3 ay önce
Sağlık bakanlığı çalışanlarına bir defaya mahsus sınavsız ünvan değişikliği verilmelidir.
Sağlıkçı Görünen Sağlıksızlar 4 ay önce
❌ Birşeyi beğenin ne bitmek bilmeyen şikayetleriniz var doymadı tatminsiz nefisleriniz ❗
sınavsız gys ve ünvan değişikliği 4 ay önce
Sağlık bakanlığı çalışanları sınavsız gys ve ünvan değişikliği bekler
sınavsız gys ve ünvan değişikliği 4 ay önce
Sağlık Bakanlığı Ünvan Değişikliği sınavı covid-19 nedeniyle ertelenmiştir.Çok yorgunuz ders çalışacak durumda değiliz, Sınava başvuruda bulunan sağlık personellerinin,bir defalığına SINAVSIZ ÜNVAN DEĞİŞİKLİĞİ yapılmasını talep ediyoruz.Saygılarımızla
2351vhki 4 ay önce
Sağlık çalışanları hep sahipsiz .Söylenecek bir şey yok.Eminim 9000 yhs çalışanı gerekli cevabı verir .Taşeron kadar kıymetimiz yok.
Ayşe inci 4 ay önce
Sağlık Bakanlığı Ünvan Değişikliği sınavı covid-19 nedeniyle ertelenmiştir.Çok yorgunuz ders çalışacak durumda değiliz, Sınava başvuruda bulunan sağlık personellerinin,bir defalığına SINAVSIZ ÜNVAN DEĞİŞİKLİĞİ yapılmasını talep ediyoruz.Saygılarımızla
sağlıkçı 4 ay önce
Lisans, ön lisans ve ortaöğretim mezunu olanlardan öğrenim durumları dikkate alınmadan memur kadrosuna atananlar, kamudaki unvan değişikliği sınavlarının kurumdan kuruma göre değişiklik göstermesi, uzun süreler boyunca sınav açılmaması gibi nedenlerle mağdur olmaktadırlar. ?? ifadeleri yer almakta olup benzer durumda bulunan diğer kamu çalışanları açısından hayati önemde bir tespitte bulunulmuştur.

Halen kamuda eğitim durumları ve mesleki unvanlarına uygun olmayan kadrolarda çalışmak zorunda kalarak mağdur olan önemli sayıda personel bulunmakta olup, 2828 Sayılı Sosyal Hizmetler kapsamında istihdamları sağlanan personellere tanınan mezuniyet unvanlarına sınavsız atanma hakkının, bir defaya mahsus tüm kamu çalışanlarını kapsayacak şekilde genişletilmesinin mağdur durumda bulunan binlerce kamu personelinin mağduriyetini gidereceği hususunu bilgilerinize sunar, gereğini saygılarımla arz ederim. birlik olup her yere mail atalım. Bu konu ana sayfada çıkarsa faydalı olur.
semih durmus 4 ay önce
adam ise istifa etmeli
Bekir KARATAŞ 4 ay önce
Sağlık bakanlığı çalışanları sınavsız gys ve ünvan değişikliği bekler

OKU, YORUMLA ve PAYLAŞ ==> www.saglikpersonelihaber.net https://www.saglikpersonelihaber.net/saglik-bakanligi/ertelenen-gorevde-yukselme-ve-unvan-degisikligi-sinavi-ekim-ayinda-h8174.html

Sağlık Personeli Haber Kaynağı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?