PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Dünya Kupası İçin Katar’a Türkiye’den Sağlıkçı Gönderilecek!

Katar’da düzenlenecek olan 2022 Dünya Kupası sırasında acil sağlık hizmeti vermek amacıyla başta acil tıp uzmanları olmak üzere uzman hekim, paramedik, hemşire, sağlık memuru ve ATT’ler Katar’a gönderilecek.

Dünya Kupası İçin Katar’a Türkiye’den Sağlıkçı Gönderilecek!

Sağlık Bakanlığı yetkilileri geçtiğimiz hafta Katar’a giderek incelemelerde bulunmuştu.

2022 FIFA Dünya Kupası Katar’da düzenlenecek. Dünya Kupası sırasında stadyum ve otellerdeki güvenlik operasyonlarını destek için 3000’e yakın emniyet görevlisi Katar’a gönderileceği de biliniyor.

Katar’a gidecek olan Türk Sağlık Ekibi, Dünya Kupası maçlarında görev alacak. FIFA 2022 Dünya Kupası maçları sırasında sağlık hizmeti sunumuna Türkiye’den gönderilecek sağlık personelleri destek verecek.

Diğer taraftan Katar’a uçakla 112 ambulansların gönderileceği de öğrenildi.

Yaklaşık 200 sağlık personelinin Kasım ayında başlayacak olan Dünya Kupası müsabakaları için 90 gün süreyle Katar’a görevlendirileceği kulislere yansıdı.

TABİP 140, DİĞER PERSONEL 105 DOLAR ALACAK

Görevlendirilecek personelden tabipler için günlük 140 dolar, diğer personellerin ise günlük 105 dolar ödeme yapılması bekleniyor. Bu ödemelerin üzerine çalışanların maaş ve ek ödemeleri de ayrıca yatacak.

Bugün itibari ile görevlendirilecek sağlık personeli ile ilgili Bakanlık herhangi bir duyuru yapmadı. Bakanlığın yurtdışına gidecek personeller için oluşturduğu havuzdan kendisinin personel görevlendirmesi yaptığı öğrenildi. Yani gidecek personeller belirlenmiş durumda.

Yorumlar (17)
Hemşire 3 ay önce
Torpili olanlarmi gidiyor yani
Xyz Abc 3 ay önce
Bunlar gittikten sonra ülkede torpilli kıtlığı yaşanacağı tahmin ediliyor!
Ahmed kutucu 3 ay önce
Havuzmuş :)) gene maytaplılar avuçlarını ovuşturdu
Uz dr 3 ay önce
Suriye gorevlendirilmelerinde fazla para yok. Torpilsizler gider. Dolar oldumu torpilliler. Elhamdulillah muslaniz hak yemeyiz
Tevhid 3 ay önce
İsimler belirlenmiş bile klasik yazık..
Şifaen 3 ay önce
Gidecek personel belli ise neden haber yapılıyor. Vay beeeee
Uzzdr 3 ay önce
Suriye de savasin icinde gorevlendirmelwrde ekstra para yok. Torpilsizler gider. Katara torppilliler , dolar olunca. Elhamdulillah muslimaniz. Yuz seyh gelse bu ulkenin musluman ulkesi olduguma inandiramazlar
Haram olsun 3 ay önce
…..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın