Bakan Koca İmzalı Sağlık Personeli Soruşturma Genelgesi!

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca imzalı yayınlanan Teftiş Kurulu Başkanlığı Genelgesinde sağlık personeli hakkında yapılan ihbar/şikayet gibi işlemlerde somut bir konuyu ihtiva etmeyen şikayetlerin değerlendirmeye tabi tutulmaması talimatlandırdı.

Sağlık Bakanlığı 06.10.2021, 15:55 07.10.2021, 08:14 Zeynep Elmalı
Bakan Koca İmzalı Sağlık Personeli Soruşturma Genelgesi!

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'nın imzasıyla 81 İl Valiliğine gönderilen yazıda pandemiyle mücadelede "

Sağlık çalışanlarının görevlerini yaparlarken moral/motivasyonlarının en üst seviyede tutulması gerektiğine vurgu yapılan Genelge'de, "Taşra Teşkilatımız ve çalışanlarımızdan yapılan geri bildirimlerde, ilgili birimlere intikal eden ihbar, şikayet ve diğer başvurulara (CİMER, SABİM vb.) istinaden muhakkik görevlendirmeleri yapıldığı, birim amirlerinin ön araştırması neticesinde detaylı bir inceleme başlatılmasına gerek olmadan işlemden kaldırılması gereken ihbar/şikayet/başvurular için sağlık çalışanlarından açıklama/savunma/ifade talep ettiği görülmüştür." denilerek "yoğun iş temposu arasında sağlık çalışanlarımızın moral/motivasyonlarının düşmesine, hem de vatandaşlarımıza sağlık hizmetinin sunumunda aksaklık yaşanmasına" sebep olduğuna vurgu yapıldı.

Sağlık çalışanlarının gereksiz yere inceleme/soruşturma süreçleri ile muhatap olmamalarının büyük önem arz ettiği belirtilen yazıda birimlere intikal eden başvuru, ihbar ve şikayetlerden somut bir konuyu ihtiva etmeyen, soyut nitelikteki iddia / ithamlara yer verilen ve detaylı bir inceleme yapılmasına gerek bulunulmayanların öncelikle birim amirlerince değerlendirilerek ilgili sağlık personelinin ifade/açıklamasına başvurulmaksın işlemden kaldırılması istendi.

Ayrıca "yapılan ön değerlendirme neticesinde detaylı bir inceleme başlatılması kanaatine varılan ihbar/şikayet başvurulara yönelik inceleme soruşturma süreçlerinin de gizlilik esasına riayet edilmek suretiyle gerçekleştirilmesi için gerekli önlemlerin alınması" gerektiği ifade edildi.

Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı tarafından yayınlanan yazı;

 # Personel Sağlık'ın Whatsapp Grubuna abone olmak için tıklayın 

HABERLERİ YAKINDAN TAKİP ETMEK İÇİN-TIKLA-TAKİP  ET-KAÇIRMA

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (10)
ali 2 hafta önce
bakan torpilli olup hiç bir yapmayan liyakatsiz idareciler boş boş gezen sendikacılara bir soruşturma açsanda millet rahatlasa
Semih 2 hafta önce
Calışanlar akraba komşusu ..gibi kişilere hasta kayıtlarını alıyorlar
kayıtları dolduruyorlar vatandaş hastanelerde muayene olmaya sıra bulamıyor
Sağlık 2 hafta önce
Evet çalışan yakınlarına öncelik tanınıyor. Ama daha da komiği çalışanlar ricayla yakınlarına baktırdıkları hekimlere teşekkür olarak yüzlerine gülüp burada arkalarından sallıyor, aldıklarına göz dikiyorlar. İki yüzlülük zor iş olsa gerek.
smemuru 2 hafta önce
ne alaka. biz kendimize sıra alamıyoruz. geçen gittim 290. sıradan gidiyor hekim. oğlum özele git napim dedi.
V.m 2 hafta önce
Bundan sonra karakolda ifade veririsiniz diyor yani
MÜLAYİM 2 hafta önce
HABERİ DOĞRU DÜZGÜN YAZSALARDI ŞAŞARDIM ZATEN. DEĞERLENDİRİLMEYE TABİ TUTULMAMASI OLACAK, YANLIŞ YAZMIŞLAR. SN. BAKANIMIZI HASSASİYETİ VE DUYARLILIĞI İÇİN TEBRİK EDERİM
Ragıp 2 hafta önce
nerenden okuduğunu yazmayacağım
vatandaş 2 hafta önce
ama doktorlar çok egolu
Hirt 2 hafta önce
Ama sen çok gerzo
T.Y. 2 hafta önce
Helal olsun diyor tebrik ediyorum. Doğru ve yerinde bir karar olmuş.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
13
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?